Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Je moet ingelogd zijn om deze cache te loggen of te bewerken.
stats
Toon cache statistieken
ŚK II - NOC - Brocząca Skała - OP8AC6
Zagubieni w Nawii
Eigenaar: Emiel Regis
Deze cache maakt deel uit van GeoPath!
Log in om de coördinaten te kunnen zien.
Hoogte: 283 meter NAP
 Provincie: Polen > świętokrzyskie
Cache soort: Traditionele Cache
Grootte: Klein
Status: Kan gezocht worden
Geplaatst op: 26-06-2015
Gemaakt op: 29-06-2015
Gepubliceerd op: 29-06-2015
Laatste verandering: 08-11-2023
54x Gevonden
2x Niet gevonden
0 Opmerkingen
watchers 1 Volgers
51 x Bekeken
44 x Gewaardeerd
Beoordeeld als: uitstekend
1 x Aanbevolen
Deze cache is aanbevolen door: HaCek
Om de coördinaten en de kaart te zien
van de caches
moet men ingelogd zijn
Cache attributen

Take something to write  Nature  Access only by walk 

Lees ook het Opencaching attributen beschrijving artikel.
Beschrijving PL

NOC

 

ZAGUBIENI W NAWII 

 

8. Brocząca Skała

 

Witajcie,  Zagubione Dusze! Stoicie przy BROCZĄCEJ SKALE, w którą wsiąkła PŁONĄCA KREW z ran zadanych przez Swaroga pokonanemu Czarnemu Żmijowi podczas bitwy mającej tu miejsce u zarania dziejów. Smocza posoka ma podobne właściwości smakowe, jak krew ludzka, jednak wyróżnia się tym, że świeci w ciemnościach i posiada silniejsze działanie lecznicze i regeneracyjne. Dlatego tak cenią ją sobie wąpierze i wilkołaki. Uwięziony w NAWII za karę STRZYGOŃ poluje na ludzkie dusze wysysając z nich manę i unicestwiając na wieki. Ten pokarm wystarcza mu jednak tylko na tyle, by przetrwać. Aby w pełni zregenerować swe siły potrzebuje co jakiś czas wypić kilka kropel PŁONĄCEJ KRWI.

Zdobyliście PŁONĄCA KREW, za którą STRZYGOŃ obdarował Was SERCEM dla WIJA.

Teraz powinniście się udać nad WYSCHNIĘTE BAJORO, nad którym pokutuje UTOPIEC. Za to, czego się dopuścił, spotkała go okrutna kara. Pyszniący się za życia swą urodą w niczym nie przypomina swej dawnej postaci. Jego zniekształcone napuchnięte kształty wydzielają trujące gazy zdolne sparaliżować, bądź nawet zabić każdego, kto się do niego zbliży. Cierpi straszliwy głód, bo choć wszystkożerny, to wszelako najbardziej pragnie ludzkiego mięsa, którego w krainie dusz jak na lekarstwo. Do pełni sił witalnych potrzebuje wody, jednak miejsce, w którym go uwięziono bajorem jest tylko z imienia. Dawno już bowiem wyschło - jak teraz wysycha z wolna sam UTOPIEC. Nie marzy już nawet o zanurzeniu sie w życiodajnej cieczy... Chciałby zwilżyć usta choćby najmniejszą jej kroplą. Jeśli uda Wam się odszukać i oddać UTOPCOWI kroplę WODY ŻYCIA, możecie być pewni, że udzieli Wam pomocy w zdobyciu OKA dla WIJA i jednego z CZTERECH ŻYWIOŁÓW. Strzeżcie się jednak, by nie rozzłościć UTOPCA nieostrożnym słowem i brakiem atencji. W gniewie nie ma opamiętania, gotów zapomnieć o wdzięczności za przyniesiony podarek i sparaliżować Was trującym gazem unieruchamiając w Nawii na wieczność. 

Ruszajcie nad WYSCHNIĘTE BAJORO po kroplę WODY ŻYCIA.

 

GEOCACHE: Kesz to mały klipsiak ukryty na kordach.

Skrzynka jest ósmym etapem gry nocnej "Zagubieni w Nawii" realizowanej w ramach II Świętokrzyskiego Keszowania - Ameliówka 2015. Kesze zostały opublikowane jako tradycyjne i  można je zdobywać w dowolnej kolejności, jednak jeśli chcecie choć trochę poczuć klimat oryginalnej gry, zachęcamy do zdobywania ich nocą i zgodnie z kolejnością sugerowaną w scenariuszu (patrz numery przy nazwach skrzynek). Ze skrzynek nic nie należy zabierać. W logbookach znajdziecie literki z cyfrowymi odpowiednikami - spiszcie je, bo to one pomogą Wam dotrzeć do skrzynki finałowej.  W czterech keszach znajdziecie też nazwy żywiołów, które będą potrzebne do ich zalogowania.

Scenariusz gry jest chroniony prawami autorskimi zgodnie z zapisami "Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych" (Dz. U. z 1994 r. Nr 24, poz. 83). Chcesz wykorzystać scenariusz? Nie ma sprawy, ale najpierw zapytaj autora, co, jak, dlaczego i na jakich warunkach. 

Rules of reactivation Reaktywacja jest możliwa, o ile istnieje pewność, że skrzynka zaginęła
Read more about reactivation of geocaches here
Extra hints
Je moet ingelogd zijn om de hints te zien
Afbeeldingen
tam gdzie jarzębinka
z widokiem na skałkę z keszem
Logs: Gevonden 54x Niet gevonden 2x Opmerking 0x Afbeelding 2x Alle logs Galerij