Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Je moet ingelogd zijn om deze cache te loggen of te bewerken.
stats
Toon cache statistieken
Obietnica Hansa Keppke, brata Joachima - OP72AD
Eigenaar: dulus-y
Log in om de coördinaten te kunnen zien.
Hoogte: 15 meter NAP
 Provincie: Polen > zachodniopomorskie
Cache soort: Onbekende Cache
Grootte: Normaal
Status: Gearchiveerd
Geplaatst op: 01-10-2013
Gemaakt op: 01-10-2013
Gepubliceerd op: 01-10-2013
Laatste verandering: 27-05-2018
66x Gevonden
3x Niet gevonden
18 Opmerkingen
watchers 11 Volgers
89 x Bekeken
59 x Gewaardeerd
Beoordeeld als: uitstekend
28 x Aanbevolen
Deze cache is aanbevolen door: agdam4, azik, Browarzy, Dezerter, eliksir, Fajera , Fochsztapler, gabana&angela, Geogosia, got100, kacp, kaczix, Kielbek, KoMa69, kowsiu, kudrirado, Kusi, Michal_bn, Nefryt+, Pipelki, Pluszaki, Powstaniec, Skyqen, Szarlih, szysek, wuja michal , xlud, Zyfika
Om de coördinaten en de kaart te zien
van de caches
moet men ingelogd zijn
Cache attributen

Recommended at night  Dangerous Cache  Take something to write  Monumental place  You will need a shovel  Access only by walk 

Lees ook het Opencaching attributen beschrijving artikel.
Beschrijving PL
Legenda głosi, że schron budował Hans Keppke brat słynnego Joachima Keppke , który pracował w olejarni i zginął podczas nalotów dywanowych nad Szczecinem. Hans dzień przed śmiercią swojego brata długo z nim rozmiawał. Dyskutowali na różne tematy, ale tym najważniejszym była oczywiście wojna. Zastanawiali się jak będzie wyglądało życie po niej i wspominali jak żylo się cudownie przed nią. Po pewnym czasie rozmowa przeszła na inny ważny temat dla rodziny Keppke- poruszyli zagadnienie schronów przeciwlotniczych i razem stwierdzili, że razem z rodziną chcą przeżyć te piekło, które zwie się II Wojną Światową. Mieli więc plan jak zbudować  największy schron by zmieściła się w niej liczna rodzina i najlepsi przyjaciele rodziny. Gdy Hans dowiedział się o śmierci swojego brata Joachima, od razu przysiąg sobie, a przede wszystkim bratu, że spełni ich wolę i sam wybuduje schron, aby już nigdy nie przeżyć śmierci bliskiej osoby w podobny sposób. Znalazłszy odpowiednie miejsce (a wybrał te miejsce gdyż podczas II WŚ Wały Chrobrego nie były w ogóle bombardowane) Pracował całymi dniami i nocami, aby skończyć budowę jak najszybciej i uratować jak najwięcej niewinnych osób. Lecz przeliczył się ze swoimi możliwościami i podczas zdejmowania szalunków zmarł śmiercią naturalną i niestety w ten sposób nie dotrzymał obietnicy danej bratu nad jego grobem. ...



... a teraz naprawdę:


Schron najprawdopodobniej był głównym wyjściem ewakuacyjnym Wałów Chrobrego (podczas II Wojny Światowej mieściła się tam siedziba m.in. policji)

Można zauważyć tam tabliczkę Berlińskiej gazety wydawanej podczas II Wojny światowej w Niemczech" blazer meike berlin tag und". Nie wiadomo co ona robiła w Szczecinie. Może Niemcy planowali założyć w tym miejscu jakiś punkt informacyjny ?

Co do samego kesza

Kordy wskazują wejście do schronu. Trzeba go odkopać od gruzu , raczej nie przyda się łopatka.
Po wejściu podążamy przed siebie aż do samego końca korytarza, skręcamy w prawo i od razu w lewo, później znów w lewo (omijamy wszystkie ślepe uliczki), idziemy w prawo i znów w prawo, prosto, w lewo, w prawo, w prawo, w lewo i w końcu dochodzimy do zawału.
Kesza szukaj po lewej stronie prawie przy samym końcu tunelu.
Tylko uwaga żeby od tych stron wam się w głowie nie pomieszało ;D

W skrzynce nie znajduję się żadne pisadło ponieważ kesz był zakładany spontanicznie i nie miałem nic przy sobie.
Co do certyfikatów to dla pierwszych 3 osób zrobię specjalne wielkie i wypasione certyfikaty, które wręcze na  Jesienna Deprecha lub przy innej okazji.

Skrzynka oczywiście jest niebezpieczna i można się przy niej nieźle pobrudzić lecz nie są potrzebne kalosze ani żadne wodery ;).

UWAGA na mugoli i gapiów. Wejście do schronu jest strasznie na widoku !!

Pamiętajcie do obiektów tego typu wchodzimy w minimum dwie osoby oraz min. dwie latarki !

Pamietaj zostaw tak jak zastales, przykryj wejscie gruzem ;)


EDIT 13.10.2013
Doszły mnie słuchy, że kordy były nieprawidłowe. Zmieniłem je powinny być teraz dobre ale jak ktoś będzie miał jeszcze lepsze to będę wdzięczny.
Extra hints
Je moet ingelogd zijn om de hints te zien
Geokrety

Geokrety  Żabka - Totale afstand: 1451 km