Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 600 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
stats
Zobacz statystykę skrzynki
Opuszczony budynek gospodarczy w Laskowie - OP9EBT
Rozpadający się świadek historii
Właściciel: borek99
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
Wysokość: m n.p.m.
 Województwo: Polska > lubuskie
Typ skrzynki: Tradycyjna
Wielkość: Mikro
Status: Gotowa do szukania
Data ukrycia: 22-07-2021
Data utworzenia: 21-07-2021
Data opublikowania: 22-07-2021
Ostatnio zmodyfikowano: 22-07-2021
2x znaleziona
0x nieznaleziona
0 komentarze
watchers 0 obserwatorów
8 odwiedzających
2 x oceniona
Oceniona jako: b.d.
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Atrybuty skrzynki

Skrzynka niebezpieczna  Dostępna rowerem  Szybka skrzynka  Weź coś do pisania  Umiejscowiona na łonie natury, lasy, góry itp  Miejsce historyczne 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC.
Opis PL

Laskowo to niewielka wioseczka położona przy drodze z Sulechowa do Pomorska, Brodów, Nietkowic itd. Naprawdę niewielka, bo oficjalnie mieszkają tu zaledwie... 3 osoby. Miejscowość przed wojną wielokrotnie zmieniała swą nazwę, dopiero po 1945 zyskując na stałe obecne określenie Laskowo. Mimo że osada ta związana jest raczej z Pomorskiem (nieopodal jeszcze kilka lat temu funkcjonował przystanek kolejowy Pomorsko) to formalnie stanowi przysiółek leżącego zdecydowanie dalej Mozowa - ot, dziwne administracyjne zawiłości.

Kesz założony spontanicznie w czasie rowerowego wypadu na kesze do Zielonej Góry (przy zamkniętym moście w Cigacicach prom w Pomorsku to najkrótsza droga). Opuszczony budynek gospodarczy ukrył się na skraju Laskowa. Ciężko napisać coś więcej o jego historii, zapewne powstał przed II wojną światową, być może przynależał kiedyś do gospodarstwa po tej samej stronie drogi (podobna cegła). Kiedyś z pewnością wykorzystywany był do hodowli zwierząt - być może gospodarze opuścili go, gdy zrezygnowali z dalszej hodowli. Kiedy to miało miejsce? Ciężko powiedzieć. Od tego czasu budynek niszczeje pozostawiony na pastwę losu. Ciekawostką jest fakt, że można go dostrzec z głównej drogi, ale tylko przez część roku - jak tylko roślinność "wybija" skutecznie osłania go przed oczami setek przejeżdżających obok kierowców.

Kesza szukajcie w oczywistym miejscu w ścianie zewnętrznej budynku od strony drogi leśnej. Ewentualne wchodzenie do środka na własną odpowiedzialność - budynek jest już mocno potraktowany przez los, dach częściowo się zawalił, a na podłodze walą się sporo cegieł - generalnie odradzam, bo ciężko powiedzieć ile jeszcze wytrzyma.

Być może kesz kiedyś w przyszłości zostanie włączony do większego projektu, który mam tam gdzieś w planach, ale trochę wody w Odrze upłynie zanim do tego dojdzie ;).

Dodatkowe informacje
Musisz być zalogowany, aby zobaczyć dodatkowe informacje.
Obrazki/zdjęcia
Tutaj (SPOJLER)
Wpisy do logu: znaleziona 2x nieznaleziona 0x komentarz 0x Wszystkie wpisy