Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
stats
Zobacz statystykę skrzynki
Tężnia solankowa w Radlinie - OP97QW
Około 2 litrowy kesz w środku logbook, fanty, certyfikaty dla pierwszych trzech znalazców oraz geokret.
Właściciel: KKLOVE
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
Wysokość: m n.p.m.
 Województwo: Polska > śląskie
Typ skrzynki: Tradycyjna
Wielkość: Normalna
Status: Zarchiwizowana
Data ukrycia: 26-06-2020
Data utworzenia: 26-06-2020
Data opublikowania: 29-06-2020
Ostatnio zmodyfikowano: 21-06-2022
4x znaleziona
3x nieznaleziona
0 komentarze
watchers 0 obserwatorów
33 odwiedzających
2 x oceniona
Oceniona jako: b.d.
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Atrybuty skrzynki

Można zabrać dzieci  Zalecane szukanie nocą  Dostępna rowerem  Szybka skrzynka  Umiejscowiona na łonie natury, lasy, góry itp  Potrzebna łopatka 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC.
Opis PL

Tężnia w Radlinie to pierwszy tego typu obiekt w przemysłowej części Górnego Śląska. Inhalacje solankowe w tężni służą przede wszystkim zdrowej regeneracji organizmu. 

Bywamy w tym miejscu dość często zazwyczaj z dziećmi, gdyż w pobliżu jest całkiem fajny plac zabaw. Całe obejście tego obiektu jest dopracowane w każdym szczególe, a przede wszystkim bardzo zadbane.

Podczas jednej z takich wizyt postanowiliśmy pospacerować:  

Wchodzimy na tężnie głównym wejściem, stąpając po czerwonej kostce brukowej wybieramy pierwszą ścieżkę w lewo. Mijając budkę z lodami dzieci oczywiście zaczynają namawiać nas na deser. Dostają zatem kilka złoty i znikają w jej środku. My idziemy dalej. Na wprost widzimy metalowy łuk porośnięty roślinami. Przechodzimy pod nim i trzymając się prawej strony podziwiamy otoczenie. Zaczynamy zastanawiać się czy nie zawrócić i nie skusić się na coś słodkiego, i w tej właśnie chwili zauważamy drzewo, które zaspokoi naszą ochotę na smakołyk. Owoce, które na nim rosną są soczyste, słodkie i dorodne. Objadamy się nimi jak w dzieciństwie. Moment ten daje nam do zrozumienia że to drzewo będzie idealnym wyznacznikiem ukrycia kesza. Bez zastanowienia schylamy się do jego stóp, wyciągamy łopatkę i przy dźwiękach pobliskiej fontanny chowamy skrzynkę. GOTOWE! :D

 

Kesz to około 2 litrowy pojemnik zawierający logbook, ołówek, certyfikaty dla pierwszych trzech znalazców, fanty oraz GEOKRETA.

Zalecamy poszukiwania po zmroku a najlepiej nocą (miejsce jest oświetlone), ponieważ w dzień jest zbyt dużo ludzi lub w niepogodę, wtedy jest tam prawie pusto.

Jeśli macie dzieci zabierzcie je ze sobą kesz na pewno im się spodoba.

 

PS. Nie trzeba wyciągać całego pojemnika - wystarczy rozwiązać sznurek, otworzyć wieczko i wyjąć ze środka całą zawartość. Po wpisie prosimy aby zamknąć wieczko i zawiązać sznurek na kokardę a nie na supeł, aby kolejny znalazca nie musiał wyjmować całego pojemnika, ponieważ może mieć problem z odłożeniem go z powrotem na miejsce. Bardzo dziękujemy.

 

W razie jakichkolwiek braków w skrzynce lub jej zaginięcia prosimy o informację aby móc temu zaradzić ;)  Nasz mail: kasia09030000@interia.pl Dziękujemy i życzymy udanych poszukiwań :)

Dodatkowe informacje
Musisz być zalogowany, aby zobaczyć dodatkowe informacje.