Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
stats
Zobacz statystykę skrzynki
[PNUW] Zieloni świadkowie historii - OP957Y
Niemieścin - Ulrika
Właściciel: ronja
Ta skrzynka należy do GeoŚcieżki!
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
Wysokość: m n.p.m.
 Województwo: Polska > lubuskie
Typ skrzynki: Multicache
Wielkość: Normalna
Status: Gotowa do szukania
Data ukrycia: 02-03-2020
Data utworzenia: 02-03-2020
Data opublikowania: 03-10-2020
Ostatnio zmodyfikowano: 03-10-2020
45x znaleziona
2x nieznaleziona
1 komentarze
watchers 2 obserwatorów
84 odwiedzających
31 x oceniona
Oceniona jako: znakomita
6 x rekomendowana
Skrzynka rekomendowana przez: bamba, Ciachol, hobbbysta, MatZG91, misiowa, rimmer27
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Atrybuty skrzynki

Można zabrać dzieci  Dostępna rowerem  Wymagany dodatkowy sprzęt  Weź coś do pisania  Offset cache  Umiejscowiona na łonie natury, lasy, góry itp  Miejsce historyczne  Dostępna tylko pieszo 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC.
Opis PL

Park Narodowy „Ujście Warty”, utworzono 1.07.2001r., obejmując ochroną rozlewiska, łąki i pastwiska znajdujące się przy ujściowym odcinku Warty. Są one ważną ostoją dla ptaków wodnych i błotnych. Na obszarze Parku stwierdzono około 280 gatunków ptaków, w tym ponad 170 lęgowych (np. zauszniki, gęgawy, ostrygojady, ohary, rybitwy białoczelne). Nadwarciańskie mokradła odgrywają ważną rolę dla ptaków także poza sezonem lęgowym: są pierzowiskiem, miejscem odpoczynku podczas migracji oraz zimowiskiem. Najliczniejsza w okresie wędrówki gęś tundrowa stała się symbolem Parku.

Gra terenowa „Tropiciel skarbów” przebiega po terenie obwodu ochronnego Polder Północny-Witnica. Na obszarze Parku można się poruszać tylko po drogach udostępnionych. Należy zwrócić uwagę, że nie po wszystkich drogach udostępnionych można poruszać się samochodem, część z nich można zwiedzać rowerem lub pieszo. Na obszarze Polderu Północnego dozwolone jest spacerowanie z psem, jednak musi on być stale utrzymany na smyczy.

 

W dzisiejszych granicach Parku Narodowego "Ujście Warty" mieszkali kiedyś ludzie. Właśnie dotarliście do Ulriki (po 1948 roku Niemieścina), założonej przez mennonitów w XVIII wieku. Ostatni znany spis ludności z 1895 roku mówi o 2 mieszkańcach i jednym domu. Dzisiaj tylko zarośnięte terpy przypominają o osadzie.

 

 

 

Na współrzędnych znajdziesz tablicę o "Zielonych świadkach historii". Przeczytaj ją, podczas swojej wędrówki po Polderze Północnym spróbuj odszukać rośliny, o których właśnie czytasz. Znasz cebulicę syberyjską, albo marcinki? Wracając do Parku o różnych porach roku zobaczysz znacznie więcej!

Skrzynka jest małym multakiem offsetowym. "Zieloni świadkowie historii" skrywają podpowiedź, jak dojść do kesza. Przyda się narzędzie, dostępne powszechnie w dobie Internetu.

Dbaj o skrytkę, maskuj ją dobrze, obchodź się z "pojemnikiem" bardzo ostrożnie. Przyjrzyj się, pomyśl, nic na siłę. Pamiętaj, że Parkowi i założycielom zależy na dobrych wrażeniach, wynikających z odwiedzin miejsca, obcowania z przyrodą, a nie na statach i prędkości zdobywania. Na wale przeciwpowodziowym obowiązuje całkowity zakaz poruszania się pojazdami mechanicznymi - szukanie keszy nie uchroni przed karą. Możesz tylko dojść pieszo lub dojechać rowerem.

 

Dodatkowe waypointy
Etap Symbol Typ Współrzędne Opis
Interesujące miejsce --- Ślady dawnej osady.
Interesujące miejsce --- Ślady dawnej osady.
Interesujące miejsce --- Ślady dawnej osady.
Parking --- Małe miejsce parkingowe (na 2-3 auta), dalej nie pojedziesz.