Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
stats
Zobacz statystykę skrzynki
Pierwszy Niepodległościowy Hydrant Piesełowy - OP93CW
Właściciel: ronja
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
Wysokość: m n.p.m.
 Województwo: Polska > wielkopolskie
Typ skrzynki: Nietypowa
Wielkość: Mikro
Status: Zarchiwizowana
Data ukrycia: 11-11-2019
Data utworzenia: 11-11-2019
Data opublikowania: 11-11-2019
Ostatnio zmodyfikowano: 23-08-2021
16x znaleziona
0x nieznaleziona
2 komentarze
watchers 6 obserwatorów
114 odwiedzających
13 x oceniona
Oceniona jako: znakomita
4 x rekomendowana
Skrzynka rekomendowana przez: bodziu79, ladybird78, malyluk, night_time
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Atrybuty skrzynki

Można zabrać dzieci  Zalecane szukanie nocą  Szybka skrzynka  Potrzebne hasło do logu! 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC.
Opis PL

Skoro dzisiaj sporo o Niepodległości, to korzystając z "Lex Rzepikus" pozwalamy sobie (czyli ja, night_time i przede wszystkim Copies) przypomnieć ważny element OC-owej historii, której obecnie broni już chyba tylko COG. Wirtual pod postacią hydrantu, zapomnianego wzoru nosiciela skrzynki, stałego elementu dawnych lat. Ileż keszy na nich się chowało? Dziesiątki wymieciono z Serwisu po zablokowaniu możliwości tworzenia tego typu. Ale w lipcu 2019, po cichutku, zmieniono definicję skrzynki nietypowej, przywracając możliwość przemycenia wirtuala, niczym wilka w owczej skórze, pod postacią właśnie nietypa :)  Skoro można, a nawet trzeba, bo przecież COG się nie myli i jest wskazówką dla naszego postępowania, to zakładamy z nutką nostalgii, ale i pewną historią, żeby się troszkę uśmiechnąć. Wzorem stał się OP8949, więc nie obawiamy się banów, blokad, itp. Przecież wszystko jest zgodnie z Regulaminem (i oczywiście zielonogórskim wzorcem)!

 

W Plewiskach jest sobie taka ulica Koperkowa. Copies zaciąga nas tutaj na spacerach, z ważnych dla siebie powodów. Otóż na jednym ze skrzyżowań tej uliczki (musicie sobie je odszukać) znajduje się niezwykle ważny hydrant - Psi Punkt Informacyjny. Dla ludzi zwykłe miejsce, dla psów cała instytucja. No i bez wszędobylskich kamer, więc sami rozumiecie - punktów do nieskrępowanej wymiany dyskusji jest coraz mniej w miastach i miasteczkach, o wsiach nie wspominając. To tutaj okoliczne psy zostawiają swoje "maile", fiszki, szybkie bazgroły, anonse i komentarze. Copies bardzo uważnie czyta te wiadomości, na niektóre nawet odpowiada. Pewnie toczą się tu dyskusje o tym, jak Burek pogryzł Łaciatego, że Sonia prowadza się z Rafikiem, ale szczeniaki to miała już z innym, Morusa właściciele ubrali - delikatnie mówiąc - kontrowersyjnie, a Azor już zdechł. Sądząc po zachowaniach Copiesa, musi być ciekawie. Posiadamy psy, opiekujemy się nimi, chodzimy na spacery, ale niewiele wiemy o tym, czy i co myślą? Gdybyż ten hydrant miał jakiś deszyfrator psich komunikatów!  Moglibyśmy się zdziwić ;)  Tymczasem okeszowujemy obiekt, jak kiedyś wiele innych podobnych zostało okeszowanych w PL. Warto pamiętać o historii i przekazywać ją następnym pokoleniom.

Keszyk nietypowy, mikro, znajduje się w opisanym miejscu. Bez wpisu, potrzebujecie jedynie hasło. Jest na niepowiązanym na stałe elemencie, który znajdziecie z tyłu "głowicy".

Mamy nadzieję, że ten powrót do przeszłości spodoba się, a gwiazdki będą się sypały, niczym Leonidy w sierpniu. Marzeniem jest, by był to kesz tygodnia! Copies na pewno poinformuje o tym psią społeczność stosownym wpisem na hydrancie :)

 

Zamieszczamy zdjęcie, będące ostrzeżeniem. Kamer nie ma, ale psy wszystko widzą!

 

Wyrażamy zgodę na reaktywację. Niech kesz służy wszystkim!

 

 

 

Obrazki/zdjęcia
Achtung!