Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
stats
Zobacz statystykę skrzynki
Sobieskiego 100 - OP911H
Właściciel: Huragan-Tucznik
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
Wysokość: m n.p.m.
 Województwo: Polska > mazowieckie
Typ skrzynki: Tradycyjna
Wielkość: Mała
Status: Gotowa do szukania
Data ukrycia: 29-06-2019
Data utworzenia: 29-06-2019
Data opublikowania: 06-07-2019
Ostatnio zmodyfikowano: 20-07-2020
29x znaleziona
1x nieznaleziona
0 komentarze
watchers 3 obserwatorów
83 odwiedzających
17 x oceniona
Oceniona jako: dobra
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Atrybuty skrzynki

Można zabrać dzieci  Zalecane szukanie nocą  Dostępna dla niepełnosprawnych  Dostępna rowerem  Szybka skrzynka  Weź coś do pisania  Przyczepiona magnesem 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC.
Opis PL

 

[PL]Sobieskiego 100
Jeden z najbardziej kontrowersyjnych i niezwykłych budynków w Polsce. Uważany jest przez Exploratorów za jeden z najtrudniejszych do zdobycia.

Budynek został wzniesiony w latach 1977-1978 na potrzeby ambasady Rosji, był hotelem i jednocześnie rezydencją dla radzieckich dyplomatów. W swym najwyższym punkcie osiąga 11 kondygnacji.
Budynek zamieszkany był od 1978 do 1989 roku. Po upadku Związku Radzieckiego budynek stoi opuszczony i aż do teraz nie powrócił w ręce władz Warszawy.

Teren, na którym znajduje się ten opuszczony budynek jest ogrodzony wysokim płotem, na którym dodatkowo został zamocowany drut kolczasty.  Dodatkowo na budynku założone są kamery i czujniki ruchu aktywujące lampy, nie wspominając już o tym, że teren jest całodobowo pilnowany przez ochronę. Nic dziwnego, że do środka weszli tylko nieliczni Exploratorzy.

Zespół mieszkaniowy przy ul. Sobieskiego jest jednym z ostatnich budynków, których sprawa nie została wyjaśniona od wojny. A ambasada Rosyjska pomimo próśb i nakazów nie tylko nie oddała budynku, ale także nie płaci za wynajem gruntu od miasta.

Szczególnym zainteresowaniem wśród internautów cieszył się „Club 100” w podziemiach budynku socjalnego, do którego wstęp miały osoby z rosyjskim paszportem.

Kesz to mały magnetyczny pojemnik ukryty w przybliżonym miejscu koordynatów. Proszę o zabranie czegoś do pisania, w pojemniku jest tylko LogBook. Po umieszczeniu wpisu bardzo proszę o dokładne odłożenie na to samo miejsce.

4.png 5.png

 

[ENG] Sobieskiego 100
One of the most controversial and unusual buildings in Poland. He is considered by Exploratorów as one of the most difficult to get. The building was erected in 1977-1978, for the purposes of the embassy of Russia, was a hotel and at the same time the residence of the Soviet diplomats. At its highest point reaches 11 stories.

The building was occupied from 1978 until 1989. After the collapse of the Soviet Union building is abandoned and until now has not returned into the hands of the authorities of Warsaw. The area in which is located the abandoned building is surrounded with a high fence, which also is attached barbed wire. In addition, the building started cameras and motion sensors activating lamps, not to mention the fact that the area is guarded round the clock by security. No wonder that they went inside only a few explorers.

Housing Complex at. Sobieski is one of the last buildings, whose case has not been solved since the war. A Russian embassy in spite of requests and orders not only gave the building, but also does not pay for renting the land from the city.
Particularly popular among surfers enjoyed the "Club 100" in the basement of the building of social, to which admission given to people with Russian passports.

The cache is a small magnetic container hidden near the coordinates.
Please, take something to write, the container contains only LogBook. After signing the logbook please carefully put aside at the same place.

Dodatkowe informacje
Musisz być zalogowany, aby zobaczyć dodatkowe informacje.