Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Je moet ingelogd zijn om deze cache te loggen of te bewerken.
stats
Toon cache statistieken
Muzeum Powstańców Wielkopolskich w Lusowie [100+] - OP8WWZ
100+ skrzynek na 100 rocznicę Powstania Wlkp.
Eigenaar: ronja
Deze cache maakt deel uit van GeoPath!
Log in om de coördinaten te kunnen zien.
Hoogte: 88 meter NAP
 Provincie: Polen > wielkopolskie
Cache soort: Puzzel Cache
Grootte: Normaal
Status: Kan gezocht worden
Geplaatst op: 03-11-2018
Gemaakt op: 03-11-2018
Gepubliceerd op: 07-11-2018
Laatste verandering: 07-11-2018
21x Gevonden
0x Niet gevonden
2 Opmerkingen
watchers 1 Volgers
76 x Bekeken
16 x Gewaardeerd
Beoordeeld als: uitstekend
9 x Aanbevolen
Deze cache is aanbevolen door: Antosiu, Asek19, bamba, Bar i Lepsza Połówka, marass1111, MatZG91, Pawel brasia, Serengeti, Witas86
Om de coördinaten en de kaart te zien
van de caches
moet men ingelogd zijn
Cache attributen

Periodical/Paid  Go geocaching with children  Take something to write  Monumental place 

Lees ook het Opencaching attributen beschrijving artikel.
Beschrijving PL

Na mapie powstańczych skrzynek nie mogło zabraknąć punktu ważnego dla historii nas wszystkich. Muzeum Powstańców Wielkopolskich im. Generała Józefa Dowbora Muśnickiego w Lusowie otwarto 2.09.1996 roku. Początkowo siedzibą była nowo wybudowana Szkoła Podstawowa. W roku 2008 przeniesiono je do nowego budynku przy ulicy Ogrodowej 3a. Od 1.04.2018 roku Muzeum jest instytucją kultury Gminy Tarnowo Podgórne. W salach wystawowych zgromadzono ponad 8 tysięcy muzealiów, mających wartość historyczną i pamiątkową o Powstaniu oraz samych powstańcach. Znajdziecie tu m.in. mundury, odznaczenia, sztandary, dokumenty powstańcze, fotografie, broń, relacje świadków tamtych dni. Ekspozycja pozwala zobaczyć, jak przebiegały przygotowania do Powstania, jakie były rozkazy dowódców, jak formowano oddziały i tworzono fronty walk. Zobaczycie tu historie ludzi, którzy poszli do Powstania, a potem walczyli w wojnie polsko-bolszewickiej. Poznacie historię Generała i jego rodziny. Podążając szlakiem [100+] odbierzecie tu lekcję niepodległości, którą Powstańcy musieli sobie wywalczyć. "Niepodległość nie jest Polakom dana raz na zawsze" - ten cytat Józefa Piłsudskiego przypomina, że zawsze należy o nią dbać, chociażby kultywując pamięć i podtrzymując tradycję narodową. Taki też cel ma założona tutaj geoskrzynka.

Muzeum posiada bogatą literaturę, jego pracownicy mają ogromną wiedzę, którą chętnie się dzielą. Korzystajcie z tego. Może w Waszych rodzinach byli Powstańcy, może zostały pamiątki po nich? Każdy z nas może dołożyć swój mały udział, dzięki któremu przetrwa pamięć o tym jedynym w dziejach Polski zwycięskim Powstaniu.  

Kesza można zdobywać tylko w godzinach pracy Muzeum. Jest ono otwarte od wtorku do soboty, w godzinach 9.00 - 15.00. W poniedziałki i niedziele jest nieczynne. Podjęcie skrzynki wiąże się ze zwiedzeniem ekspozycji i tym samym z koniecznością zakupu biletu. Cennik biletów oraz informacje o dojeździe znajdziecie na stronie internetowej.

Bardzo dziękuję wszystkim pracownikom Muzeum za przychylność i akceptację naszego pomysłu upamiętnienia Powstania Wielkopolskiego serią "100+ skrzynek na 100 rocznicę Powstania Wlkp.". W opisie wykorzystałem informacje, zawarte w oficjalnej publikacji Muzeum.

Wasze zadanie opisane jest w podpowiedzi kodowanej.

Extra hints
Je moet ingelogd zijn om de hints te zien