Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 600 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
stats
Zobacz statystykę skrzynki
Park Majkowskiego w Wejherowie #1 - OP8UH4
Szybki i łatwa skrytka
Właściciel: Litza
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
Wysokość: 38 m n.p.m.
 Województwo: Polska > pomorskie
Typ skrzynki: Tradycyjna
Wielkość: Mikro
Status: Zarchiwizowana
Data ukrycia: 09-08-2018
Data utworzenia: 10-08-2018
Data opublikowania: 13-08-2018
Ostatnio zmodyfikowano: 16-01-2020
36x znaleziona
4x nieznaleziona
0 komentarze
watchers 2 obserwatorów
75 odwiedzających
23 x oceniona
Oceniona jako: dobra
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Atrybuty skrzynki

Można zabrać dzieci  Dostępna dla niepełnosprawnych  Dostępna rowerem  Szybka skrzynka  Weź coś do pisania  Przyczepiona magnesem  Umiejscowiona na łonie natury, lasy, góry itp 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC.

 

O Miejscu:

Park Miejski im. Aleksandra Majkowskiego w Wejherowie pochodzi z XVIII wieku i jest to typowym parkiem pałacowym w stylu angielskim. Liczne stare drzewa, kolorowe kwietniki,  zbiorniki wodne oraz rozległe trawniki przypominają o ciekawej historii tego miejsca, która nierozerwalnie połączona jest ze znajdującym się w nim Pałacem Przebendowskich i Keyserlingków. Ostateczny kształt pałacu pochodzi z XIX wieku, a obecnie prezentuje sobą styl neogotycki z wyraźnymi elementami renesansu. Bryła budynku jest nietypowa dla pałaców Pomorza, ponieważ kształtem i wyglądem nawiązuje do willi południowych Włoch. Niebywałą atrakcją dla turystów i zagadką dla historyków sztuki, są odkryte podczas remontu pałacu malowidła naścienne. Wykonane są w stylu malarstwa pompejańskiego (15 r. p.n.e. – 63 r n.e.) i przedstawiają uroki przyrody oraz architektury Italii; są arkady, taras z balustradą oraz zamglony włoski pejzaż z morzem, wyspą i klifowym wybrzeżem. Polichromią pokryte są wszystkie pomieszczenia pałacu.

Projekt rewitalizacji parku rozpoczęto latem 2009 roku i polegał on na przywróceniu walorów historyczno-przyrodniczych parku. Zakres prac obejmował odtworzenie i budowę ścieżek parkowych w ich historycznym przebiegu, pielęgnację i zachowanie drzewostanu, nasadzenia nowej zieleni, wykonanie instalacji nawadniającej nową zieleń, stworzenie ścieżki dydaktycznej poprzez oznakowanie cennych przyrodniczo okazów. Powstały więc drogi, ścieżki oraz aleje parkowe i altana widokowa. Dokonano również nowych nasadzeń i wykonano pergolę dla róż (przy Alei Różanej). Projekt obejmował także pielęgnację drzewostanu – około 150 szt. starych drzew.

Dzięki systematycznej rewitalizacji park stał się urokliwym i wręcz magicznym miejscem dla mieszkańców Wejherowa i turystów. W Pałacu zaś obecnie mieści się Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko – Pomorskiej udostępnione do zwiedzania pn.-pt. 10.00-17.00, sob.-niedz. 11.00-17.00 Oprócz Pałacu Przebendowskich i Keyserlingków w parku znajdują się także: amfiteat miejski, świetny nowoczesny plac zabaw, przemiła kawiarenka oraz  staw.

UWAGA, "Park Majkowskiego w Wejherowie #2" znajduję się o luxtorpednik, miłego szukania!

 

O keszuKONIECZNIE WEŹ COŚ DO PISANIA!

 

Kesz to jest duże magnetyczne mikro, który jest okryty czarną taśmą izolacyjną. Magnetyk jest zamknięty niebieską zakrętką, więc proszę mocno zamykać. W keszu znajduje się logbook :)

Dodatkowe informacje
Musisz być zalogowany, aby zobaczyć dodatkowe informacje.