Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 600 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
stats
Zobacz statystykę skrzynki
Przyrząd cylindrowy - OP8TRG
Kto stoi za cerkiewnym niewypałem?
Właściciel: szubaada
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
Wysokość: 109 m n.p.m.
 Województwo: Polska > mazowieckie
Typ skrzynki: Nietypowa
Wielkość: Mała
Status: Gotowa do szukania
Data ukrycia: 24-06-2018
Data utworzenia: 24-06-2018
Data opublikowania: 10-05-2019
Ostatnio zmodyfikowano: 23-05-2019
30x znaleziona
0x nieznaleziona
2 komentarze
watchers 4 obserwatorów
60 odwiedzających
18 x oceniona
Oceniona jako: znakomita
13 x rekomendowana
Skrzynka rekomendowana przez: black_fox, dawidnd, iwonia1999, keram58, Maciek_B, martuś, p_nowik, Paprotek1, Pawello, PrincePolo, QbaPL, rzeczyc, zueira
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Atrybuty skrzynki

Można zabrać dzieci  Dostępna rowerem  Wymagany dodatkowy sprzęt  Szybka skrzynka  Potrzebne hasło do logu! 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC.
Opis PL

„W niedzielę, d. 4-go września w cerkwi Wniebowzięcia przy ulicy Miodowej, podczas czytania ewangelii przy liturgii, z lewej strony, dał się słyszeć huk, podobny do słabego wystrzału z pistoletu. Kiedy modlący się cofnęli się z tego miejsca — pozostał na niem nieznany człowiek; z prawej strony jego spodni, w okolicy kieszeni dawał się widzieć dym. Znajdujący się tuż obok rotmistrz straży pogranicznej Demjanow, dostrzegłszy to, natychmiast rzucił się ku temu człowiekowi i schwycił go za prawą rękę, którą ten widocznie usiłował włożyć do dymiącej kieszeni a następnie prawą ręką złapał go za szyję, odciągnął ku drzwiom wchodowym i oddał nadbiegłym policjantowi i żandarmowi; przerwane nabożeństwo szło dalej i szczęśliwie się zakończyło. Aresztowanemu wyjęto z kieszeni znacznych rozmiarów przyrząd cylindrowy, oczywiście przygotowany do wybuchu. Po odstawieniu go do kancelarii cyrkułowej, człowiek ten będący, jak się okazało, w stanie nieprzytomnym, natychmiast zmarł, a po obejrzeniu okazało się, że kieszeń spodni jest rozerwana i opalona i również opalona koszula; pod koszulą, około prawej pachwiny dała się widzieć silnie opalona kontuzja; z ust trupa ciekła krew. Co do osobistości przestępcy prowadzi się śledztwo” .

 

Śledztwo prowadzi się, bez jednak pomocy aparatu szpiegowskiego nic z niego nie wyjdzie. Z tej też przyczyny cała agentura Oddziału Obrony i Porządku Publicznego (Ochrana), obowiązana jest w podjęciu najwyższej miary starań w ustaleniu osobistości odpowiedzialnego wytworzeniu przyrządu cylindrycznego, zawierającego nowoczesne chemikalia.  Mieć należy na uwadze, iż od waszych poczynań zależą losy całego Cesarstwa. W dyspozycji naszej jest informacja, że jeśli konstruktor bomby, bo o nim właśnie mowa, nie zostanie złapany, (a co gorsza ucieknie zagranicę!), może być w przyszłości predystynowany ku objęciu najwyższych stanowisk, w Priwislinskijim Kraju, czego ze wszystek sił uniknąć pragniemy. Wiemy o nim, że brał udział w spiskowaniu organizacji, określającej się proletariacką. Wykształcenia chemicznego, praktyki zaś technicznej osobnik nie posiada. Pochodzenia intieligenckiego, obraca się wśród robotników, szumowin i innego antyrosyjskiego elementu wywrotowego. By zameldować wykonanie zadania imię konstruktora cylindrycznego przyrządu  należy podać jako hasło do logu. 

Jakże pomylił by się ktoś, kto myśli, że na tym zadanie się kończy! Otóż nie! Najważniejsze przecie co innego! Owym cylindrycznym przyrządem, była bomba wybuchowa, którą zamachowcy zamierzali zgładzić generał-gubernatora warszawskiego Hurkę. Zadaniem agentów jest zapobiec kolejnym zamachom wycelowanym w wysokich funkcjonariuszy aparatu państwowego. W tym celu należy udać się na miejsce zamachu (wskazują je współrzędne). Tam szukać zakodowanej przez spiskowców wiadomości. Po rozszyfrowaniu, uzyskawszy informację o lokalizacji skrzynki kontaktowej, udać  się na podane miejsce i dalej postępować zgodnie z instrukcją: na prawej ściance skrzynki, w jej dolnej części znajduje się zawleczka, którą trzeba wyciągnąć - w prawo, nie w dół. Wyciągnięcie zawleczki powoduje otwarcie dna będącego drzwiczkami. Wymacać pojemnik zawierający tajne materiały - pociągnąć za sznureczek. Dalej postępować zgodnie z regułami sztuki. Po wykonaniu czynności zgodnych z regulaminem keszerskim, postępować w sposób następujący: Pojemnik wewnętrzny szczelnie zamknąć, by uniknąć wilgoci. Odłożyć go metalowym elementem (śrubką) do góry - należy wycyrklować tak, tak by przyczepił się do elementu magnetycznego (sznureczek ma dyndać, umożliwiając pobranie materiałów kolejnym agentom). Wsadzić zawleczkę tak, by jej końcówka znalazła się w specjalnie wyżłobionym rowku. Na koniec zabezpieczyć całość przyrządu zamykając jego podłogę - jeśli zawleczka jest dobrze wsadzona podłoga nie będzie wylatała. 

Termin wykonania jest pilny, wszyscy więc postępujcie bez zwłoki, generał-major Ołpen  Keszerowicz  pytał już o postępy w sprawie...

 

Podpisano:

młodszy policmajster piętnastej kategorii lojtnant szubaada

Dodatkowe waypointy
Etap Symbol Typ Współrzędne Opis
1 Punkt końcowy --- Zejdź niżej, by szukać wysoko.
Dodatkowe informacje
Musisz być zalogowany, aby zobaczyć dodatkowe informacje.
Obrazki/zdjęcia
Иосиф Владимирович Гурко