Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 500 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
stats
Zobacz statystykę skrzynki
Riese: Oberdorf - AER - OP8R5P Skrzynka tygodnia
Właściciel: AER
Ta skrzynka należy do GeoŚcieżki!
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
Wysokość: 516 m n.p.m.
 Województwo: Polska > dolnośląskie
Typ skrzynki: Nietypowa
Wielkość: Mała
Status: Gotowa do szukania
Data ukrycia: 28-03-2018
Data utworzenia: 22-03-2018
Data opublikowania: 28-03-2018
Ostatnio zmodyfikowano: 04-06-2018
14x znaleziona
0x nieznaleziona
2 komentarze
watchers 2 obserwatorów
184 odwiedzających
13 x oceniona
Oceniona jako: znakomita
11 x rekomendowana
Skrzynka rekomendowana przez: deg, galowianie, gura11, LordArnoth, mainecoon123, Meksha, niemen, rubin, slawekragnar, Werrona, Wesker
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Atrybuty skrzynki

Weź coś do pisania  Miejsce historyczne  Potrzebna latarka  Wymagany dodatkowy sprzęt  Dostępna tylko pieszo  Skrzynka niebezpieczna  Potrzebne hasło do logu! 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC.
Opis PL

UWAGA!

Skrzynka mocno z przymrużeniem oka, ale NIEBEZPIECZNA!

[Więcej informacji w sekcji Bezpieczeństwo]

 

Keszo:

Przeznaczenie kompleksów Riese od lat owiane jest mgłą tajemnicy. Zalęknione głosy szepczą nie tylko o tajnej broni, ale też o przywołanych sprzed wieków tajemniczych kultach i plugawych rytuałach. Grupa uczonych spod znaku Słońca i Krzyża podjęła się niebezpiecznego zadania zgłębienia okultystycznych sekretów poniemieckich podziemi. Przełomem w trwających dwa pokolenia badaniach okazała się identyfikacja planu jednego z kompleksów jako części zagadkowych linii z płaskowyżu Nazca:

Tak! Olbrzym kryje w sobie magię, a gnieżdżące się tam miazmaty chaosu do dziś zagrażają światu. Unoszący się w podziemiach swąd siarki oraz liczne naskalne malowidła, dobitnie świadczą o celu, jaki przyświecał budowniczym sztolni.

Raporty kolejnych wypraw mówią o wymalowanym na jednej ze ścian symbolu, rozpoznanym jako część demonicznego kręgu przywołań:

Naprzeciw symbolu znajduje się najeżony kolczastymi zaklęciami artefakt, kryjący pradawną księgę. Na jej obu (!) stronach zapisano wskazówki prowadzące do ostatecznego rozwiązania tajemnicy...

 

Tyle keszorzeczywistość. Gorąco polecamy też zgłębienie oficjalnej historii Riese - zwłaszcza zapisów tych wydarzeń, którym świadectwo daje tablica pamiątkowa umieszczona nieopodal wejścia do sztolni.

 


 

Informacje techniczne:

 • Warunki zaliczenia skrzynki: Standardowo wpis w logbooku oraz w serwisie (hasło znajdziecie w rzeczonym logbooku), plus dodatkowo zamieszczenie w logu swojego foto przy jednym z naskalnych malowideł znajdujących się w sztolni. Zdjęcia spojlerowe będą kasowane - inne są wymagane. A jeśli kto jest wstydliwy, rekomendujemy wiadomość via oc.pl z linkiem do zdjęcia. Dropboksy, gugledyski, łitransfery... Akceptujemy wszystko, co skuteczne.
 • Skrzynka oznaczona jest jako nietypowa, co znaczy że w sumie jest to multi. Taka magia. Kordy nie wskazują miejsca ukrycia, a jedynie okolice wejścia do sztolni. Następnie należy zadziałać zgodnie z opisem keszo (mając na uwadze atrybuty). Etap pierwszy poprowadzi Was do finału. I cała tajemnica.
 • Uprasza się o rzetelne maskowanie, jako, że Riese jest na swój specyficzny sposób modne.
 • Zabierzcie ze sobą coś do pisania.
 • UWAGA! W pobliżu miejsca ukrycia finału znajdziecie prawdopodobnie mugolsko-eksploracyjną skrzynkę wielkości normalna. To nie jest śmieć. To nie jest niebezpieczne. To nie jest skrzynka geocache, jednak jeśli znajdziesz ten pojemnik przypadkiem, prosimy: nie niszcz go i nie wyrzucaj...

 


 

Sprzęt:

Teren jest trudny i niebezpieczny, a podjęcie finału może (choć dla niektórych nie musi) wymagać lin, drabiny (lub magicznego teleportu albo zaklęcia lewitacji). Miejcie to na uwadze. Dodatkowo niezbędny ekwipunek stanowią:

 • Spodniobuty (sztolnia jest miejscami zalana);
 • Przynajmniej dwie dobre latarki z zapasem baterii;
 • Kask;
 • Ubranie do brudzenia, brodzenia i pełzania w błocie plus dodatkowy zestaw na przebranie po wyjściu z podziemnych labiryntów.

 


 

Bezpieczeństwo:

Skrzynka oznaczona jest jako niebezpieczna i to ostrzeżenie proszę potraktować poważnie. Eksplorujesz sztolnię na własną odpowiedzialność i musisz być pełnoletni, ponieważ ryzyko zawalenia się stropu (i wiele innych zagrożeń) sprawia, że stawiasz na szali swoje zdrowie i życie! Jeśli nie odwiedzałeś wcześniej takich miejsc - ODPUŚĆ. Jeśli nie czujesz się pewnie pod ziemią - ODPUŚĆ. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości - ODPUŚĆ!

Jeżeli jednak zdecydujesz się na zdobywanie keszo, pamiętaj:

 • Idziesz tam na własną odpowiedzialność (nie zachęcamy do podejmowania skrzynki, a jedynie informujemy o miejscu jej ukrycia);
 • Zachowaj zdrowy rozsądek;
 • Nie idź tam samemu;
 • Powiedz komuś dokąd się wybierasz i o której planujesz wrócić (a najlepiej pozostaw kogoś przed wejściem na czas eksploracji);
 • Zabierz ze sobą plan sztolni;
 • Poważnie potraktuj powyższą sekcję Sprzęt.

 

Powodzenia!

Załoga AER

Dodatkowe informacje
Musisz być zalogowany, aby zobaczyć dodatkowe informacje.
Geokret

Geokret  Kret Stickies#3 - Całkowity dystans: 3200 km

Obrazki/zdjęcia
Plan kompleksu
Malowidła naskalnościenne prehistoryczne oczywiście!
Wpisy do logu: znaleziona 14x nieznaleziona 0x komentarz 2x Obrazki/zdjęcia 12x Wszystkie wpisy Galeria