Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
stats
Zobacz statystykę skrzynki
Przystanek 3 - Park Kultury i Wypoczynku - OP8LAA
opis
Właściciel: Unitylabel
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
Wysokość: 197 m n.p.m.
 Województwo: Polska > podkarpackie
Typ skrzynki: Tradycyjna
Wielkość: Mikro
Status: Zarchiwizowana
Data ukrycia: 26-03-2017
Data utworzenia: 26-03-2017
Data opublikowania: 26-03-2017
Ostatnio zmodyfikowano: 21-08-2018
15x znaleziona
4x nieznaleziona
0 komentarze
watchers 1 obserwatorów
98 odwiedzających
12 x oceniona
Oceniona jako: dobra
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Atrybuty skrzynki

Można zabrać dzieci  Dostępna rowerem  Szybka skrzynka  Umiejscowiona na łonie natury, lasy, góry itp  Dostępna tylko pieszo 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC.
Opis PL
HISTORIA

Popularnie zwane plantami, rzeszowskie Bulwary zostały usytuowane w rejonie popularnej Hali Podpromie, Mostu Zamkowego oraz kładki pieszo-rowerowej. Jest to najchętniej odwiedzane miejsce w mieście w okresie wakacyjnym. Największy lokalny obiekt zieleni znajduje się nad rzeszowskim Wisłokiem. Kilka lat temu park gruntownie zmodernizowano, wydzielając estetyczne ścieżki dla rowerzystów oraz pieszych. 
PROSZĘ O ODKŁADANIE KESZA TAK JAK ZNALEŹLIŚĆIE
ATRAKCJE

Na bulwarach można spokojnie posiedzieć, pobiegać, pojeździć na rolkach i pospacerować. Na terenie plant zamontowano ławki a od strony budynków mieszkalnych, w tylnej części kompleksu, znajduje się niewielki plac zabaw dla dzieci. Zaraz obok parku, od strony Mostu Zamkowego stosunkowo niedawno wybudowano skatepark, który cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony lokalnej młodzieży. Pojawiły się również plany stworzenia w ciągu najbliższych miesięcy także dirtparku oraz snowparku. W niedalekiej odległości od tych obiektów funkcjonuje park linowy. 

Po drodze mijamy nowoczesny dirtpark oddany do użytku w 2014 roku, topole i jesiona wyniosłego, dochodzimy do Parku Kultury i Wypoczynku, gdzie w maju wyjątkowo pięknie prezentuje się szpaler głogów dwuszyjkowych - odmiana pełnokwiatowa czerwona oraz dąb czerwony, po lewej stronie mijamy szpaler jesionów. Natomiast na łące rośnie lipa srebrzysta, bodziszek łąkowy i inne.

Dalej rosną wierzby białe - odmiana zwisająca („wierzba płacząca"), a w murawie: stokłosa miękka, kupkówka pospolita, wiechlina roczna, w. łąkowa, koniczyna biała, k. łąkowa, jaskier rozłogowy, j. ostry, mniszek lekarski, babka lancetowata, b. zwyczajna, wrotycz pospolity, marchew zwyczajna, wyka brudnożółta, bluszczyk kurdybanek, b. kosmaty, jęczmień murowy. Dość urokliwie prezentuje się kładka wisząca na Wisłoku.

Idąc w kierunku mostku mijamy kilka okazów jabłoni purpurowej - odmiana Pissarda, która ma wiśniowe pędy oraz czerwonobrązowe liście. W tej części parku jest wyjątkowo urokliwa kompozycja, którą tworzą m.in.: świerki, sosny, cisy, jałowce, tawuła, śnieguliczka oraz  dorodne okazy tamaryszka drobnokwiatowego, który kwitnie w maju.

W sąsiedztwie mostku, na potoku Rudka jest piękna kompozycja utworzona przez cisy, świerki, jałowce, żywotniki, 3 okazy platanu klonolistnego i lipę srebrzystą.

Idąc w kierunku zapory na Wisłoku mijamy skarpę sąsiadującą ze stadionem, na której rośnie szpaler wierzb. Następnie idąc w kierunku zapory mijamy krzewy irgi, rosnące tuż przed tunelem przebiegającym pod Al. Powstańców Warszawy. Na tym ciągu występuje około 27 gatunków ptaków.

Dodatkowe informacje
Musisz być zalogowany, aby zobaczyć dodatkowe informacje.
Obrazki/zdjęcia
Informacja
przydatny - ale nie konieczny