Banner
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
Skrzynka nietypowa
difficulty terrain
stats
Zobacz statystykę skrzynki
Atomowa Kwatera Dowodzenia - OP8L82
Reaktywacja
Właściciel: Cezex
compass Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
altitude Wysokość: 96 m n.p.m.
location Województwo: Polska > mazowieckie
type Typ skrzynki: Skrzynka nietypowa
size Wielkość: Mała
status Status: Zarchiwizowana
time Czas: 4:00 h    wayTo Długość trasy: 2.00 km
hidden Data ukrycia: 16-03-2017
creation-date Data utworzenia: 20-03-2017
last-mod Ostatnio zmodyfikowano: 27-04-2017
znaleziona 5x znaleziona
nieznaleziona 1x nieznaleziona
komentarz 4 komentarze
watchers 4 obserwatorów
visits 149 odwiedzających
votes 5 x oceniona
score Oceniona jako: dobra
Aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki,
musisz się zalogować.
attributes Atrybuty skrzynki

Weź coś do pisania  Umiejscowiona na łonie natury, lasy, góry itp  Miejsce historyczne  Potrzebna latarka  Dostępna tylko pieszo  Skrzynka niebezpieczna 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC. link
description Opis PL

Skrzynka GPS i HDD free.

 

Geneza: nie tylko Robson i Vilkołak mają monopol na genialne pomysły przy soku z gumijagód. Tym razem kolega chciał powspominać swoje lata młodości, a przy okazji uświadomić mnie co mam w zasadzie pod nosem i o czym nie mam pojęcia, że jest. Decyzja zapadła. Trzeba było udać się na eksplorację, a jak nie ma w fajnym miejscu skrzynki to może uda się coś założyć. Reaktywacje nie miały sensu ze względu na dewastację Kwatery więc pojemnik jest jeden, ale trzeba będzie go chwilę dłużej poszukać.

 

Opis obiektu: myślę, że wszystko zostało opisane tutaj: https://pl.wikipedia.org/wiki/Atomowa_Kwatera_Dowodzenia Próbowałem znaleźć jeszcze coś w zarchiwizowanych opisach skrzynek, ale większość informacji pochodziła właśnie z tej strony. Obiekt niebezpieczny, jak to każdy urbex zresztą. Nic na głowę się nie wali czy nie ma jakiś zalanych korytarzy, ale i tak trzeba uważać.

 

Wrażenia: obiekt mimo, że już w sporej części rozkradziony i opalony (w podziemiach) w dalszym ciągu robi niemałe wrażenie. Spod warstwy sadzy i efektów wandalizmu czy złodziejstwa w dalszym ciągu widać resztki zimnowojennego klimatu. Zresztą warto również się przyjrzeć samym obrazom ściennym gdyż są one naprawdę kreatywne dzięki czemu mimo niszczenia obiektu i tak warto tu spędzić kilka godzin by wszystko dokładnie obejrzeć.

 

Gdzie w końcu jest ta skrzynka: parking jest oznaczony nawet na Gogle Maps, a potem trzeba iść betonową drogą aż do zabudowań. Współrzędne pokazują mniej więcej środek całego kompleksu. Aby znaleźć kesza musisz znaleźć budynek, który trochę przypomina szkołę "tysiąclatkę", bo właśnie w niej czeka skarb. Szukając skrzynki myśl cały czas jak skończyło się starcie Jasia i Małgosi z Babą Jagą. Sam pojemnik to Teskaczowy klipsiak. Powodzenia.

 

Śpieszmy się szukać keszy, tak szybko się archiwizują: skrzynka będzie dopóki KPN nie przystosuje obiektu na zimowiska dla nietoperzy. Potem zostanie zarchiwizowana lub zawieszona na okres zimowy. Na razie teren jest ogólnodostępny, a jego zwiedzanie nie szkodzi przyrodzie.

 

Powodzenia i pamiętajcie o kodeksie Urban Explorerów.

waypoints Dodatkowe waypointy
Etap Symbol Typ Współrzędne Opis
waypoint-icon Parking N 52° 19.197'
E 20° 52.410'
Parking.
Dodatkowe informacje
Musisz być zalogowany, aby zobaczyć dodatkowe informacje.
Wpisy do logu: znaleziona 5x nieznaleziona 1x komentarz 4x Wszystkie wpisy