Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 600 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
stats
Zobacz statystykę skrzynki
Cmentarz w Piasznie II - OP8H1H
Zapomniane Cmentarze gminy Tuchomie
Właściciel: -REGIONALNI-
Ta skrzynka należy do GeoŚcieżki!
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
Wysokość: 203 m n.p.m.
 Województwo: Polska > pomorskie
Typ skrzynki: Tradycyjna
Wielkość: Mała
Status: Gotowa do szukania
Data ukrycia: 28-06-2016
Data utworzenia: 01-07-2016
Data opublikowania: 01-07-2016
Ostatnio zmodyfikowano: 01-07-2016
53x znaleziona
0x nieznaleziona
0 komentarze
watchers 0 obserwatorów
53 odwiedzających
49 x oceniona
Oceniona jako: znakomita
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Atrybuty skrzynki

Można zabrać dzieci  Dostępna rowerem  Szybka skrzynka  Umiejscowiona na łonie natury, lasy, góry itp  Miejsce historyczne 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC.
Opis PL

 

 logo

 

Witamy powtórnie po dłuższej przerwie.

Dziś oddajemy w Wasze ręce kolejne skrzynki, które znajdują się w najciekawszych miejscach gminy Tuchomie. Na celownik wzięliśmy cmentarze ewangelickie, ale nie tylko. Miejsca, które przez turystów, miejscowych i innych są właściwie zapomniane, nieodkryte.  Nas bardzo zainteresowały, ponieważ naliczyliśmy ich na terenie gminy aż 15. Tyle też powstało skrzynek. We wszystkie te miejsca serdecznie Was, drodzy keszerzy, zapraszamy. Odwiedzając nasze skrzynki będziecie mogli podziwiać przepiękne okoliczności przyrody, piękne krajobrazy, przeżyć niesamowitą przygodę z dreszczykiem emocji, a przede wszystkim odwiedzicie miejsca zapomniane, miejsca, w których spoczywają nasi przodkowie, ówcześni mieszkańcy terenów gminy Tuchomie.

Wszystkie skrzynki zostały założone z poszanowaniem miejsc, na których się znajdują. W żaden sposób nie ingerują w strukturę cmentarzy. Prosimy zatem również Was o poszanowanie miejsc spoczynku, chwilę zadumy, a następnie na spokojne podjęcie skrzynek. Niech to nie będzie rajd na przełaj ;)

Próbowaliśmy zdobyć wiedzę na temat miejsc, w których ukryliśmy skrzynki i chcemy Wam pokazać. Niestety, w sieci nie ma żadnej wzmianki na ten temat. Przyznajemy bez bicia, że wśród mieszkańców nie pytaliśmy, ale nie spoczywamy na laurach i będziemy w miarę możliwości drążyć temat, by podzielić się z Wami historią danych miejsc

W związku z powyższym wybaczcie, ale opisy będą znikome. Ograniczać się będą do podpowiedzi, gdzie szukać kesza.

Aby uatrakcyjnić naszą zabawę stworzyliśmy również skrzynkę finałową. Zdobyć ją możecie spisując literko-cyferki  ze znalezionych skrzynek. Nie wszystkie posiadają dane do finału. Literki i cyfry umieszczone są na tytułowej i ostatniej stronie logbooka oraz na pojemniku.

To w zasadzie wszystko. Życzymy udanej zabawy, niezapomnianych przeżyć, pięknych widoków oraz samych miłych wspomnień związanych z naszą gminą.

 


 Drugi ze znajdujących się w Piasznie cmentarzy. Położony na uboczu wsi. W niedalekim sąsiedztwie gospodarstwa, którego właściciel został powiadomiony o przypuszczalnie wzmożonym ruchu turystycznym w tej okolicy. Cmentarz zachowany szczątkowo. Granice wyznaczają kamienne murki. Na środku znajduje się krzyż oraz tablica upamiętniająca spoczywających w tym miejscu. 

 

Kesz to mały pojemnik na kordach. Dokładność pomiaru +/- 5m. Pod sam cmentarz nie dojedziemy samochodem. Jadąc zgodnie z oznaczeniami drogowymi dojedziemy polną drogą w miejsce oddalone o około 100m od cmentarza. Dalej trzeba przejść przez łąkę pieszo.


 

 

Projekt został zrealizowany dzięki dotacji otrzymanej z Gminy Tuchomie.

 

 

herb

 

 

Dodatkowe informacje
Musisz być zalogowany, aby zobaczyć dodatkowe informacje.
Wpisy do logu: znaleziona 53x nieznaleziona 0x komentarz 0x Wszystkie wpisy