Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 600 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
stats
Zobacz statystykę skrzynki
[MIAU] Na Bateryjce - OP8ES6
Właściciel: azhag
Ta skrzynka należy do GeoŚcieżki!
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
Wysokość: 112 m n.p.m.
 Województwo: Polska > mazowieckie
Typ skrzynki: Tradycyjna
Wielkość: Mała
Status: Gotowa do szukania
Data ukrycia: 18-03-2016
Data utworzenia: 08-03-2016
Data opublikowania: 18-03-2016
Ostatnio zmodyfikowano: 18-03-2016
88x znaleziona
1x nieznaleziona
7 komentarze
watchers 3 obserwatorów
200 odwiedzających
77 x oceniona
Oceniona jako: znakomita
66 x rekomendowana
Skrzynka rekomendowana przez: AldonaH, art_noise, atena.pl, atropa, Azymut, bamba, black_fox, Błękitna Team, Brym, canescens, Carewna, Cezex, Cinnamon, Czajorek, dawidnd, Dombie, dzejbi, Elvis7, Fotoimpresje, gogiel, hobbbysta, huculP-y, humback, idan, iwonia1999, jatar, kaszel3, keram58, komstuch, Lajon, lec, Leo48, Limon, lolek86, lukuj, LwiciuL, Łucznik, Maciek_B, maDZIARKA, madzix-13, Maleska, Mario&Monia, meteor297, michael50, Michu4000, mieszko, p_nowik, PaaaP, Pawello, PrincePolo, Psikiszek, QbaPL, railman, Robcon, rubin, rzeczyc, Serengeti, Siemirad, Skyqen, sokoli, stasiekm, szubaada, Tataminiakus, Vadera, veg1, WASYLPL
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Atrybuty skrzynki

Można zabrać dzieci  Zalecane szukanie nocą  Dostępna rowerem  Wymagany dodatkowy sprzęt  Szybka skrzynka  Miejsce historyczne 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC.
Opis PL

Skrzynka założona w ramach Mazowieckiej Inicjatywy „Akcja Ukrywanie”

Mazowiecka Inicjatywa „Akcja Ukrywanie”

Wylosowane parametry:

Typ: tradycyjna
Min. rozmiar: mikro
Temat/Miejsce ukrycia: ciekawostka
Sposób ukrycia: wymagane dod. narzędzie


Są w Warszawie takie nazwy ulic, które wywołują konsternację lub uśmiech na twarzy: Trzech Budrysów, Posag 7 Panien, Kubusia Puchatka (oraz Stumilowy Las), Cudne Manowce czy, to akurat wyłącznie dla osób niezaznajomionych z historią Warszawy, Antka Rozpylacza. Jest też tytułowa ulica Na Bateryjce.

Współcześnie nazwa raczej kojarzy się z ogniwami elektrycznymi, ale biorąc pod uwagę, że tu właśnie mieściła się uwieczniona przez Mickiewicza Reduta Ordona (zob. również OP255D), nazwa może pochodzić od baterii w znaczeniu artyleryjskim. Jaka jest rzeczywista etymologia uliczki pewnie się nie dowiemy, niemniej zapraszam do odwiedzenia tej małej ciekawostki.

Aha, do zaliczenia kesza potrzebne będzie dodatkowe narzędzie. Domyślacie się już jakie? :)

Skrzynka

Kesz to klipsiak o pojemności 0,7 l. W środku znajduje się kolejny pojemnik z logbookiem i certyfikatami — do jego otwarcia będzie potrzebne dodatkowe narzędzie: dwie baterie AAA (tzw. małe paluszki), a w słoneczne dni przydatne może być również nieco cienia. Nie chcę tutaj spojlerować, dlatego instrukcja co dalej znajduje się wewnątrz kesza.

UWAGA, pojemnik umieszczony jest w dość przypałowym, ale za to oczywistym miejscu (a jeśli nie, podpowiedź powinna rozwiać wątpliwości). Dlatego podejmujemy ją w następujący sposób: stajemy na chodniku przy kordach, ale niczego nie macamy, tylko rozglądamy się w poszukiwaniu miejsca, gdzie można ukryć małą skrzynkę, następnie wyczekujemy moment, gdy nikogo nie ma w pobliżu, i dopiero wtedy szybko sięgamy po kesza, po czym odchodzimy z nim na stronę. Po wpisie znowu wyczekujemy moment i odkładamy kesza. Bardzo proszę: nie spalcie skrzynki, bo — znalazcy chyba się zgodzą — byłaby wielka szkoda, gdyby przepadła.

Dodatkowe informacje
Musisz być zalogowany, aby zobaczyć dodatkowe informacje.