Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
stats
Zobacz statystykę skrzynki
[MIAU] Port Lotniczy wśród pól - OP8DTW
Ręczaje Polskie
Właściciel: glivec
Ta skrzynka należy do GeoŚcieżki!
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
Wysokość: 98 m n.p.m.
 Województwo: Polska > mazowieckie
Typ skrzynki: Tradycyjna
Wielkość: Mała
Status: Gotowa do szukania
Data ukrycia: 08-01-2016
Data utworzenia: 29-12-2015
Data opublikowania: 08-01-2016
Ostatnio zmodyfikowano: 16-01-2016
27x znaleziona
0x nieznaleziona
4 komentarze
watchers 5 obserwatorów
118 odwiedzających
24 x oceniona
Oceniona jako: znakomita
19 x rekomendowana
Skrzynka rekomendowana przez: azhag, Azymut, bamba, bartekt1702, Brym, erykradek, Fotoimpresje, iwonia1999, jaculo, keram58, krystiankk, madzix-13, PrincePolo, Psikiszek, Robcon, rzeczyc, Serengeti, Victor+, wzorowy
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Atrybuty skrzynki

Można zabrać dzieci  Skrzynka niebezpieczna  Dostępna rowerem  Szybka skrzynka  Umiejscowiona na łonie natury, lasy, góry itp 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC.
Opis PL

Skrzynka założona w ramach projektu Mazowiecka Inicjatywa "Akcja Ukrywanie"

autorzy: glivec / ognistysandal

Wylosowane kategorie to:
Typ: tradycyjna
Rozmiar: mała
Miejsce ukrycia: widok/krajobraz
Sposób ukrycia: ekstremalny

 

  LOTNISKO W RĘCZAJACH POLSKICH  

  Ręczaje Polskie to niewielka wieś na Mazowszu w powiecie wołomińskim w gminie Poświętne. Każdy, kto zawita w te okolice zgodzi się, że krajobraz dookoła to esencja Mazowsza i "mazowieckości". Równiny, pola, kępy drzew i krzewów, a to wszystko poprzecinane gruntowymi, polnymi drogami. Nie może oczywiście zabraknąć wierzb rosnących wzdłuż dziurawych mazowieckich traktów. Chłop wiozący siano zaprzęgiem konnym (na takowego jegomościa natknęliśmy się podczas ostatniej wizyty w tej okolicy) wpisuje się w ten krajobraz jak w Tatrach Góral wypasający na halach owce :)

Miejsce ukrycia kesza wśród pól, daleko od głównych utwardzonych dróg zostało przez nas wybrane nieprzypadkowo. Z jednej strony wskazuje na ciekawostkę jaką jest lotnisko zlokalizowane "z dala od cywilizacji", a z drugiej strony, jadąc po skrzynkę mamy okazję ponapawać oczy widokami, którym w głównej mierze ta skrzynka jest dedykowana.

Proponujemy jechać/iść po kesza trasą od północy, choć nam bez większego kłopotu udało się też od zachodu. Trasa od północy jest o tyle cenna, że jej początkowy odcinek to "wierzbowa aleja" (patrz fotki), której jak dotąd nie udało mi się przejechać bez postoju na sesję fotograficzną :)

 

   Co zaś się tyczy samego lotniska, to szukając informacji na jego temat częściej spotkamy się z określeniem "lądowisko". Niestety od 2012 roku jest ono nieczynne, więc jeśli ktoś liczy na to, że przy okazji zaliczania skrzynki pogapi się na "siadającego" DreamLinera to może się rozczarować.

 

Na zdjęciach poniżej: "wieża kontroli lotów", hangar i 2 ujęcia z lotu ptaka:

Kilka suchych faktów na temat lądowiska ze specjalistycznych portali:

Status : Lądowisko

Współrzędne / Coordinates : N52°19'10.8" E21°19'29.2"

Radio : Ręczaje-Radio 122.6

Elewacja / Elevation : 310 ft

RWY : 020/200, 290 x 22 m, N52°19'10.8" E21°19'29.2"

Uwagi / Caution : Pas trawiasty, oznakowany. Podejście z obu kierunków bez przeszkód. Hangar. Wskaźnik wiatru. Uwaga: według informacji od właściciela lądowisko nieczynne do odwołania

 

 Skrzynka została założona na "opencachingowej pustyni". Do najbliższej skrzynki mamy parę ładnych kilometrów. Planując ten kesz na swej trasie na pewno nie podreperujemy swoich skrzynkowych statystyk. Jeśli ktoś ma ochotę jednak spędzić trochę czasu na łonie natury i nasycić oczy mazowieckimi krajobrazami to myślę, że warto w te okolice zawitać.

Recepta na zaliczenie kesza jest prosta: Idziemy na kordy, patrzymy w górę i już wszystko jasne. Do podjęcia skrzynki wymagana jest, nazwijmy to, umiarkowana sprawność fizyczna. Pewnie większość z nas jest w stanie podjąć skrzynkę samemu/samej. Jeśli jednak nie ufamy swej zwinności to udajmy się na miejsce w towarzystwie drugiej osoby. Miejsce jest naszym zdaniem stworzone do tego typu ukrycia kesza. Z uwagi jednak na ryzyko upadku z kilku (3-4) metrów skrzynka oznaczona została jako niebezpieczna (MIAU-o być w końcu extremalnie:)

Kesza nie umieściliśmy w bezpośredniej bliskości lotniska z uwagi na fakt, iż na umiarkowanie zarośniętej, bezkresnej równinie widoczni jesteśmy jak na dłoni. Gaik, w którym ukryty jest kesz daje komfort podejmowania.

Przy tworzeniu opisu skrzynki skorzystano z informacji, filmów i zdjęć zaczerpniętych z portali:

https://pl.wikipedia.org

http://lotniska.dlapilota.pl

http://youtube.pl

 

Obrazki/zdjęcia
Zdjęcie poglądowe. Nie przedstawia miejsca ukrycia kesza, jakkolwiek zrobione nieopodal, ale ilustruje sposób jego ukrycia.