Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Je moet ingelogd zijn om deze cache te loggen of te bewerken.
stats
Toon cache statistieken
Wielka Księga - OP8DR6
Eigenaar: piotrk.gniezno
Log in om de coördinaten te kunnen zien.
Hoogte: 116 meter NAP
 Provincie: Polen > wielkopolskie
Cache soort: Eigen Cache
Grootte: Normaal
Status: Kan gezocht worden
Geplaatst op: 26-12-2015
Gemaakt op: 26-12-2015
Gepubliceerd op: 26-12-2015
Laatste verandering: 04-10-2018
79x Gevonden
0x Verplaatst   0 km
0x Niet gevonden
3 Opmerkingen
watchers 0 Volgers
101 x Bekeken
71 x Gewaardeerd
Beoordeeld als: uitstekend
34 x Aanbevolen
Deze cache is aanbevolen door: abukkawon, aga g, ash83, bejgee, Czajorek, Ćwir, damian211289, DeepBlue, DeepSea, DoriK, gromuś, Gryfici.team, hobbbysta, izunia77, kociewie, koszerna, kójik, Kuba M., kuczol, ladybird78, luksta, MaciekBDG, Maleska, miha, Nati., night_time, noorbi, RoDaJJ, ronja, rredan, tat11, uhuhu, wolasek, wylatowiak
Om de coördinaten en de kaart te zien
van de caches
moet men ingelogd zijn
Cache attributen

Go geocaching with children  Accessible for disabled 

Lees ook het Opencaching attributen beschrijving artikel.
Beschrijving PL

Skrzynka powstała po to aby Was zachęcić do czytania książek.

Jedną z najgorszych prac domowych, którą mógł zadać nauczyciel w szkole podstawowej było przeczytanie lektury. Nieważne o czym była i czy była długa czy krótka. Za każdym razem była to katorga. Wolałem siedzieć nad zadaniami z matematyki albo pisać wypracowania.

Koniec końców przekonałem się do czytania i podam parę argumentów dlaczego warto czytać książki:

1. Czytanie wzbogaca słownictwo.
Uczymy się mówić około 2-3 roku życia. Słowami, które usłyszeliśmy od innych. Jednak „bank słów” zawsze możemy poszerzać. I to nie ważne, czy czytamy specjalistyczną literaturę branżową czy brukowce. Styczność ze słowami pomaga nam je zapamiętać, a także uczy w jakich chwilach i kombinacjach możemy ich użyć. Pomaga także zapamiętać zasady ich pisowni. A im mamy bogatsze słownictwo, tym łatwiej jest się nam wysławiać, nazywać i opisywać rzeczy, emocje. To z kolei poprawia naszą pamięć i podnosi status towarzyski – zdecydowanie milej spędza się czas z człowiekiem, który umie ładnie i zgrabnie się wysławiać. A skoro już o emocjach wspomnieliśmy…

2.  Czytanie rozwija empatię.
W jaki sposób? To proste – jeśli czytamy książki, w których są bohaterowie, ci bohaterowie na pewno wchodzą w interakcje z innymi postaciami.  Możemy więc obserwować i doświadczać interakcje międzyludzkie. Czasem nam znane, czasem całkowicie dla nas nowe. Książka może być „bezpiecznym środowiskiem” dla poznania, jak ludzie mogą reagować na różnego typu sytuacje. Przywiązujemy się także do bohaterów książek, które czytamy – lub wręcz przeciwnie, nie lubimy ich. Każda emocja, którą wywołuje w nas książka, jest cenną nauką. O tyle bezpieczną, że bohatera nie zranimy nie lubiąc go.

3. Czytanie rozwija pamięć i wyobraźnię.
Mimo że ani mózg ani wyobraźnia, to nie mięśnie – niećwiczone działają gorzej. Czytając coś, co ma bogaty opis (nie ważne czy to pomieszczenia, czy książki trzymanej przez postać), nasza wyobraźnia tworzy nam w głowie film. Słowa zmieniają się w obraz i akcja nabiera koloru i życia. To już nie tylko wydrukowane na papierze bądź wyświetlane słowa – to żywy, pełen koloru, zapachów, dźwięków, oddychający świat. Co z tego, że nie możemy poczuć zapachu ściółki leśnej? Jeśli opis jest dostatecznie sugestywny, będziemy sobie go w stanie wyobrazić na tyle mocno, że poczujemy się, jakbyśmy leżeli w lesie i otaczał nas magiczny zapach mchu, sosen i ziemi. A co do pamięci – regularne czytanie i przyswajanie informacji pozwala nam coraz więcej przechować w głowie. Jeśli systematycznie czytamy, nie będziemy mieli problemu ani z nauką ani z przypomnieniem sobie, co właściwie mieliśmy kupić dziś w osiedlowym sklepie.

4. Czytanie kształtuje charakter.
Można się śmiać ale to prawda. Zwłaszcza jeśli czytamy odpowiednie książki w odpowiednim wieku. Czy nigdy nie zdziwiło was, że książki młodzieżowe są pełne doświadczonych przez życie bohaterów, którzy stawiani są w sytuacjach bez wyjścia? W tym powtarzającym się do znudzenia szablonie jest metoda. Jeśli młody czytelnik zaangażuje się w książkę i utożsami z bohaterami możliwe jest, że przyjmie też ich system wartości. A bohaterowie serii młodzieżowych to z reguły osoby o silnej moralności, postępujące właściwie, znające cenę przyjaźni i rodziny, ale nie pozbawione wad. Co sprawia, że jeszcze łatwiej jest czytelnikowi poczuć więź z bohaterem. A młodzież chętniej będzie brała przykład z kogoś, kogo lubi niż będzie słuchać mądrości prawionych przez dorosłych.

5. Czytanie to tania rozrywka.
Jak ktoś twierdzi, że najtańsza rozrywka to telewizja to się myli. Książki nie trzeba od razu kupować – od czego są biblioteki publicze! Założenie karty często nic nie kosztuje i na jakieś 2 do 4 tygodni mamy książkę tylko dla siebie. Obecnie w bibliotekach dostępne są nie tylko lektury i klasyki literatury, ale też książki każdego typu. Od poradników jak poprawić samoocenę, po fantastykę naukową. A jeśli będziemy oddawać książki w terminie może się uda, że zatrzymają dla nas dawno poszukiwany trzeci tom trylogii, na który polujemy od dłuższego czasu. Zawsze ktoś nie oddaje ostatnich książek z cyklu… zauważyliście…?

 

Jak podjąć skrzynkę:

- na kordach (po wcześniejszym kontakcie)

- na spotkaniach keszerskich

- gdzieś na szlaku podczas przypadkowych spotkań

 

Skrzynka zawiera:

- logbook

- długopis

- certyfikat (niespodzianka) dla trzech pierwszych zdobywców

- certyfikaty dla pozostałych zdobywców

- kilka fantów na wymiane

- GK

 

Skrzynka może służyć również jako geohotel.

 

Extra hints
Je moet ingelogd zijn om de hints te zien