Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
stats
Zobacz statystykę skrzynki
Skrzynka Stadionowa-Wilda - OP8BE5
Właściciel: lukke883
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
Wysokość: 55 m n.p.m.
 Województwo: Polska > wielkopolskie
Typ skrzynki: Tradycyjna
Wielkość: Mała
Status: Zarchiwizowana
Data ukrycia: 19-08-2015
Data utworzenia: 19-08-2015
Data opublikowania: 19-08-2015
Ostatnio zmodyfikowano: 20-04-2016
9x znaleziona
0x nieznaleziona
0 komentarze
watchers 0 obserwatorów
3 odwiedzających
8 x oceniona
Oceniona jako: dobra
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Atrybuty skrzynki

Można zabrać dzieci  Szybka skrzynka  Umiejscowiona na łonie natury, lasy, góry itp  Miejsce historyczne 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC.
Opis PL

Stadion im. Edmunda Szyca – stadion usytuowany w Poznaniu, w północnej części Wildy na osi ul. Maratońskiej. Obecnie przeznaczony do rozbiórki.

Historia Stadionu:

Stadion wzniesiono w 1929 roku z okazji Powszechnej Wystawy Krajowej dla Warty Poznań. Już w chwili otwarcia stadion nie nadawał się do użytku, czynny był zaledwie kilka godzin. Jego konstrukcja żelbetowa podparta była drewnianym rusztowaniem. Podczas uroczystości otwarcia osiadanie konstrukcji wspierającej i wyboczenie niektórych elementów były tak groźne, że zmusiły organizatorów do przerwania uroczystości i wyprowadzenia z trybuny honorowej gości, m.in. prezydenta Ignacego Mościckiego.

Aż do 1938 roku bezskutecznie próbowano uratować konstrukcję stadionu. Wady projektowe i wykonawcze przesądziły w 1937 roku o rozbiórce i ponownej budowie. Prace planowane na 3 lata rozpoczęto w 1938 roku.

W okresie okupacji stał się miejscem egzekucji Żydów, zmuszanych uprzednio do niewolniczej pracy. Po wojnie, w 1946 zrekonstruowano dokumentację techniczną i na jej podstawie opracowano plan budowy nowego stadionu.W latach 1950-1957 stadion przebudowano powiększając liczbę miejsc dla publiczności do 60000, oraz nadając mu nazwę Stadion im. 22 lipca. W 1972 roku podczas awansu do I ligi Lecha Poznań na meczu z Zawiszą Bydgoszcz 25 czerwca pojawiło się 60 tys. osób, pobito wówczas rekord Polski w frekwencji na meczu drugoligowym (możliwe, że to także rekord Europy). Zaś w 1974 roku, z okazji zorganizowanych tu centralnie dożynek (8 września 1974) stadion zmodernizowano, a rok później, w 1975 roku planowano założyć sztuczne oświetlenie o natężeniu 1500 luksów, lecz tych zamierzeń nie zrealizowano.

Po 1989 roku nazwę stadionu przemianowano na Stadion im. Edmunda Szyca – jednego z założycieli klubu Warta Poznań. Jednocześnie przemiany ustrojowe sprawiły, że KS Warta utracił jednego z głównych sponsorów – HCP, który przez wiele lat utrzymywał obiekt. Problemy finansowe sprawiły, że stadion popadł w ruinę, a w 1998 roku, w niejasnych okolicznościach, stadion został sprzedany. Dziś jest przeznaczony do rozbiórki.

W poszukiwaniu towarzyszyć nam będą niezliczone ilości śmieci, niestety ludzie nie potrafią uszanować tak niegdyś ważnego miejsca dla Polskiej piłki nożnej. W pewnych momentach na drodze do skrzyneczki szkło i metal porozrzucane na ziemi mogą stanowić zagrożenie dla nas.

Kesz - Pojemnik w białym woreczku schowany za kamieniami na ziemi. Znajduje się pod drzewem.

 

Źródła: https://pl.wikipedia.org/wiki/Stadion_im._Edmunda_Szyca

Obrazki/zdjęcia
Zdjęcie zrobione ok. 4 metry od kesza
Tu szukaj
A tu się schował keszyk
Krasnal