Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
stats
Zobacz statystykę skrzynki
Żagań - Pałac Książęcy - OP8B0B
przy okazji zobaczysz piękny pałac i park
Właściciel: Dob_osia
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
Wysokość: 105 m n.p.m.
 Województwo: Polska > lubuskie
Typ skrzynki: Tradycyjna
Wielkość: Mała
Status: Zarchiwizowana
Data ukrycia: 31-07-2015
Data utworzenia: 31-07-2015
Data opublikowania: 31-07-2015
Ostatnio zmodyfikowano: 01-04-2017
33x znaleziona
0x nieznaleziona
0 komentarze
watchers 1 obserwatorów
12 odwiedzających
24 x oceniona
Oceniona jako: dobra
1 x rekomendowana
Skrzynka rekomendowana przez: Hr. Jan Usz
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Atrybuty skrzynki

Można zabrać dzieci  Dostępna dla niepełnosprawnych  Dostępna rowerem  Szybka skrzynka  Umiejscowiona na łonie natury, lasy, góry itp  Miejsce historyczne 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC.
Opis PL

Żagań jest starym i pięknie położonym miastem, niegdyś stolicą Księstwa Żagańskiego. Opisać zabytki Żagania w kilku słowach jest rzeczą niemożliwą, dlatego moim planem jest założenie kilku keszy w okolicy, bo naprawdę warto zobaczyć to miasto. W szczególności polecam: Pałac książęcy wraz z parkiem, poaugustiański zespół klasztorny z magicznym dziedzińcem i biblioteką pełną starych rękopisów, kaplicę grobu Chrystusa - kopia kaplicy w Jerozolimie, wieżę kościoła ewangelickiego, będąca jednocześnie wieżą widokową oraz obóz jeniecki Stalag Luft 3, w którym miała miejsce słynna Wielka Ucieczka. Oprócz wyżej wymienionych miejsc proponuję jeszcze spojrzeć na mury obronne, Plac Słowiański na którym stoi pomnik słynnego niedźwiedzia Wojtka - żołnierza gen. Andersa, romański kościół w Starym Żaganiu oraz kościół szpitalny, obecnie parafialny pod wezwaniem Świętego Krzyża.

Według legendy Żagań został założony w roku 700 przez księżniczkę Żagannę, wnuczkę króla Kraka. Oficjalne wzmianki o Żaganiu pochodzą z roku 1202. Do 1472 księstwem rządzili Piaści Śląski, później książęta sascy a od 1549 r. Habsburgowie. 

W 1627 cesarz Austrii Ferdynand II Habsburg sprzedał księstwo dowódcy swoich wojsk Albrechtowi Wallensteinowi. Za jego rządów miasto bardzo się rozwinęło. Albrecht Wallenstein sprowadził do miasta wielkiego uczonego, astronoma Jana Keplera, który prowadził w Żaganiu obserwacje astronomiczne i meteorologiczne. Dzięki jego zabiegom uruchomiono pierwszą drukarnię w mieście (1629), a także rozpoczęto przebudowę średniowiecznego zamku na barokowy pałac.

I właśnie w okolicy tego pałacu umiejscowiony jest kesz.

Współrzędne wskazują miejsce ukrycia kesza ale ponieważ sama lubię skrzynki, które można odnaleźć po opisie a nie tylko po kordach podaję wskazówki.

Kesz ukryty jest w parku przypałacowym, ponieważ przy Pałacu zawsze kręci się dużo ludzi. Zejdźcie do parku, który znajduje się za Pałacem. Przy kanale Bobru znajduje się chodnik. Mając Pałac za plecami idźcie chodnikiem w lewo, w kierunku tak zwanej Młynówki (charakterystyczny budynek z murem pruskim, przy którym znajduje się działająca elektrownia wodna).

Kesz ukryty jest w "charakterystycznych" kamieniach, po prawej stronie chodnika.

Dodatkowe informacje
Musisz być zalogowany, aby zobaczyć dodatkowe informacje.
Obrazki/zdjęcia
Pałac Książęcy - widok z chodnika prowadzącego do kesza