Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
stats
Zobacz statystykę skrzynki
Kosmiczna Muchołapka - OP89SB
Muchołapka - Łódzkie Stonehenge
Właściciel: lukooo
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
Wysokość: 278 m n.p.m.
 Województwo: Polska > łódzkie
Typ skrzynki: Tradycyjna
Wielkość: Mikro
Status: Zarchiwizowana
Czas: 0:10 h    Długość trasy: 0.20 km
Data ukrycia: 04-06-2015
Data utworzenia: 04-06-2015
Data opublikowania: 04-06-2015
Ostatnio zmodyfikowano: 28-12-2016
83x znaleziona
1x nieznaleziona
1 komentarze
watchers 3 obserwatorów
12 odwiedzających
73 x oceniona
Oceniona jako: normalna
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Atrybuty skrzynki

Można zabrać dzieci  Dostępna dla niepełnosprawnych  Dostępna rowerem  Szybka skrzynka  Miejsce historyczne 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC.
Opis PL

Muchołapka - Łódzkie Stonehenge

 Łódzka Kosmiczna Muchołapka

 

Muchołapka czyli Łódzkie Stonehenge to konstrukcja niewiadomego przeznaczenia ze zbrojonego betonu umiejscowiona kilka kilometrów od samego centrum Łodzi. (Obecnie na terenie kampusu Politechniki Łódzkiej) Konstrukcja została wzniesiona prawdopodobnie w lutym-marcu 1944 roku.  Jest częścią kompleksu lotnistka Litzmannstadt. Muchołapka to  duży betonowy pierścień mierzący około 9 metrów średnicy i 12 metrów wysokości, wspierany przez 6 betonowych filarów.  W górnej części konstrukcji tuż nad każdą kolumnę widocznych jest kilka metalowych śrub. Pod samym obiektem znajdują się podziemne tunele wraz z mocowaniami kabli elektrycznych, które we wcześniejszych latach były tam zamontowane. Niestety dzięki złomiarzom  nie ma po nich śladu. Co najciekawsze w 2012 odkryto nowy tunel, wcześniej nie znany. W bezpośredniej okolicy znajdował się basen chłodniczy, szczeliny przeciwlotnicze i bunkry. Tylko co najdziwniejsze bunkry te  nie tak jak mogłoby się wydawać  ochraniają obiekt, a są zwrócone w jego kierunku. Istnieją dwie główne teorie odnośnie przeznaczenia konstrukcji, każda ma wielu  zwolenników i przeciwników.

Koncentrator czarnej energii

Portal do innego wymiaru

Pierwsza najmniej znana teoria głosi, że obiekt  był pewnego rodzaju portalem. Uruchomienie go miało otwierać tunel do innego wymiaru! Dlatego doprowadzono do obiektu liczne kable wysokiego napięcia, a bunkry skierowane są w stronę rzekomego „portalu”. Takie ułożenie bunkrów miało zapobiec przedostaniu się przez tunel do naszego wymiar niepożądanych istot. Dla mnie ta teoria jest najmniej wiarygodna, chociaż ułożenie bunkrów jest dość ciekawe.. Brak jakichkolwiek ruchomych części czy innych elementów mogących wygenerować taki tunel. Zresztą tunele czasoprzestrzenne jeśli są możliwe to na pewno nie w 1944 roku, tylko, tylko czy aby na pewno ?

Platforma startowa

Nadszedł czas i na najgłośniejszą teorię. Według niej konstrukcja mogła służyć do testów nazistowskich spodków jako platforma startowa. Pojazdy te miały działać na zasadzie antygrawitacji i osiągać prędkości do 6000 km/h. Istnieje wiele teorii na temat tych spodków. Według pewnej teorii jeden z nich miał być konstruowany lub przechowywany w zakładach remontowo-lotniczych na Lublinku.

Vrill v1

Według przypuszczeń  latający dysk umieszczano na pierścieniu z którego startował. Czemu musiano by go umieszczać na platformie, a nie mógłby startować z ziemi…? Możliwe, że silniki podczas startu niebezpiecznie się nagrzewały i mogły doprowadzić do samozapłonu.  Politechnika Łódzka wraz z Instytutem Maxa Plancka w Niemczech zbadał próbki pobrane  z Muchołapki. Okazało się, że w próbkach z filarów wykryto izotopy wskazujące, że bez wątpienia konstrukcja była poddana działaniu strumienia neutronów. Według niemieckiego historyka Rainera Karlscha badania przeprowadzone 90-tych XX wieku z  wskazują, że przeprowadzano tam testy urządzenia zdolnego przyspieszyć jony do bardzo dużych prędkości.

Tunel czasoprzestrzenny czy lądowisko sami zdecydujcie…

Podobny, lecz większy obiekt wybudowano w 1945 roku w Ludwikowicach Kłodzkich

Muchołapka w Ludwikowicach Kłodzkich

PS. Historia zapisała kolejną stronę w księdze dziejów. Myśl techniczna zapoczątkowana przez Łódzką Kosmiczną Muchołapką zaowocowała w roku 2015. Od tego roku można kształcić się w kierunku: Inżynierii Kosmicznej ....

Ruszyła Rekrutacja na Inżynierię Kosmiczną PŁ

Dodatkowe waypointy
Symbol Typ Współrzędne Opis
Interesujące miejsce --- Łódzka Kosmiczna Muchołapka
Dodatkowe informacje
Musisz być zalogowany, aby zobaczyć dodatkowe informacje.
Obrazki/zdjęcia
Tutaj Szukaj Szczęścia