Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
stats
Zobacz statystykę skrzynki
Biblioteka Narodowa - OP88SB
czyli miejsce koczowania studentów, maturzystów i moli książkowych
Właściciel: antonio
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
Wysokość: 112 m n.p.m.
 Województwo: Polska > mazowieckie
Typ skrzynki: Tradycyjna
Wielkość: Mikro
Status: Zarchiwizowana
Data ukrycia: 30-04-2015
Data utworzenia: 30-04-2015
Data opublikowania: 30-04-2015
Ostatnio zmodyfikowano: 16-04-2016
38x znaleziona
0x nieznaleziona
1 komentarze
watchers 3 obserwatorów
4 odwiedzających
28 x oceniona
Oceniona jako: znakomita
3 x rekomendowana
Skrzynka rekomendowana przez: darbuks, jatar, komstuch
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Atrybuty skrzynki

Można zabrać dzieci  Dostępna dla niepełnosprawnych  Dostępna rowerem  Szybka skrzynka  Weź coś do pisania  Umiejscowiona na łonie natury, lasy, góry itp 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC.
Opis PL

KESZ (w wersji reaktywowanej)

Mikro inne niż ostatnio, wymagane własne pisadło, uprasza się o logowanie samym nickiem (bez dat). Ukryty między barem "Bolek", a Biblioteką. Współrzędne z googlemaps.

Prośba o rozważne podejmowanie - miejsce ruchliwe, ale można wyczekać wolną chwilę.

W razie problemów z sygnałem GPS można posiłkować się spojlerem.

 

O MIEJSCU

"Biblioteka Narodowa, podległa Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego, jest centralną biblioteką państwa i jedną z najważniejszych narodowych instytucji kultury. Działa na podstawie art. 16 ust. 4 Ustawy o bibliotekach i Statutu Biblioteki Narodowej. Wypełniając zadania dużej biblioteki naukowej o profilu humanistycznym, pozostaje zarazem głównym archiwum piśmiennictwa narodowego i krajowym ośrodkiem informacji bibliograficznej o książce, znaczącą placówką naukową, a także ważnym ośrodkiem metodycznym dla innych bibliotek w Polsce.

Tradycje polskiej Biblioteki Narodowej sięgają początków wieku osiemnastego i wiążą się z postaciami i dziełem Andrzeja Stanisława i Józefa Andrzeja Załuskich, twórców pierwszej w Polsce dużej biblioteki publicznej i zarazem narodowej, która pod nazwą Biblioteka Rzeczypospolitej Załuskich Zwana przeszła po śmierci fundatorów pod opiekę państwa. Tragiczne losy jej księgozbioru - od wywiezienia całej biblioteki do Petersburga, po klęsce insurekcji kościuszkowskiej i utracie niepodległości, aż do unicestwienia najcenniejszej części odzyskanych zbiorów w październiku 1944 roku - stały się jednym z symboli strat kultury polskiej, na zawsze związanym z ideą Biblioteki Narodowej.

Obecna od dwóch stuleci w myślach i działalności kolejnych pokoleń Polaków wizja narodowej książnicy urzeczywistniła się dopiero w wolnej Polsce, kiedy Rozporządzeniem Prezydenta Rzeczypospolitej Ignacego Mościckiego z dnia 24 lutego 1928 roku ustanowiona została w Warszawie Biblioteka Narodowa. Kolejne akty prawne, które regulowały działalność bibliotek w przedwojennej i powojennej Polsce, w tym ustawa o bibliotekach z 27 czerwca 1997 roku, określiły miejsce narodowej książnicy w systemie bibliotecznym kraju."

za:  http://www.bn.org.pl/o-bn

 

Ciekawostką jest fakt, że BN jest jedną z 15 bibliotek w Polsce uprawnionych do otrzymywania tzw. egzemplarza obowiązkowego.

Wydanie karty pozwalającej na wstęp do czytelni jest bezpłatne. W czytelni oprócz mnóstwa książek, stolików, studentów, maturzystów, moli książkowych i komputerów znajdziemy dostęp do internetu oraz prądu. Szatnia i toalety są również darmowe. Na terenie budynku znajduje się też całkiem zacne bistro.

 

 

Dodatkowe waypointy
Symbol Typ Współrzędne Opis
Interesujące miejsce --- wejście do czytelni :)
Parking ---
Dodatkowe informacje
Musisz być zalogowany, aby zobaczyć dodatkowe informacje.