Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Je moet ingelogd zijn om deze cache te loggen of te bewerken.
stats
Toon cache statistieken
Projekt Gryf - suplement - OP888A
czyli na wieczną rzeczy pamiątkę.
Eigenaar: got100
Log in om de coördinaten te kunnen zien.
Hoogte: 24 meter NAP
 Provincie: Polen > zachodniopomorskie
Cache soort: Onbekende Cache
Grootte: Micro
Status: Gearchiveerd
Geplaatst op: 10-04-2015
Gemaakt op: 10-04-2015
Gepubliceerd op: 10-04-2015
Laatste verandering: 23-10-2021
85x Gevonden
2x Niet gevonden
9 Opmerkingen
watchers 4 Volgers
133 x Bekeken
71 x Gewaardeerd
Beoordeeld als: uitstekend
36 x Aanbevolen
Deze cache is aanbevolen door: Adiki, Agata*, Browarzy, buuka, Cloud, Czarodziej, Dana i Piotr, Dezerter, djdioda, dulus-y, G0cha, Geogosia, Indolent, jjjtstdpl, kaszel3, Kielbek, Kika, KoMa69, konger, Kyioshi, makotka, Mieszko_K, mirtis, Molly1 (iwmali), Mycha, Norbert&Asia, Pipelki, pkpk, reggaeteam, Romanas, Szarlih, Tataminiakus, telefonalarmowy, TSW, Verdant, Youstyn@
Om de coördinaten en de kaart te zien
van de caches
moet men ingelogd zijn
Cache attributen

Go geocaching with children  One-minute cache  Take something to write  Nature  Access only by walk  Wachtwoord nodig om te loggen! 

Lees ook het Opencaching attributen beschrijving artikel.
Beschrijving PL

1

"Projekt Gryf", to kilka miesięcy pracy dziesięciu ekip. "Projekt Gryf", to sto skrzynek schowanych w lesie. "Projekt Gryf", to przygoda, niesamowite przeżycia, a przede wszystkim, piękny las i fajne kesze. Dla niewtajemniczonych, w paru zdaniach spróbujemy przybliżyć ten projekt, dla osób które go już zdobyły lub są w trakcie zdobywania, kilka faktów, które być może ich zaciekawią.


Tak więc do rzeczy. Inauguracja projektu miała miejsce 26.07.2014 w Zalesiu, w samym sercu Puszczy Wkrzańskiej. Nasz mitologiczny stwór, który rozpostarł swoje skrzydła w tych pięknych lasach, ma szerokość 3.84km, a jego długość (ewentualnie wysokość) wynosi 5.21km. Kesze, rozmieszczone są średnio co 318 metrów, a wszystko to na powierzchni ponad 20km2. Dystans do przejścia, licząc po obrysie, to blisko 31km. Opisy skrzynek podejmują tematykę zachodniego Pomorza, jego historii, ciekawostek i spraw bieżących. Nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy nie przekazali Wam również informacji bardziej przyziemnych.

A więc: na dzień 27.06.2015, poszczególne kesze projektu, były podejmowane 4580 razy, co średnio daje 45 znalezień na skrzyneczkę. Wszystkie razem otrzymały jak do tej pory 1068 zielonych gwiazdek, a 90%, ma na swoim koncie chociażby jedną z nich. Dane te należy wzbogacić jeszcze o informację, że założyciele, jakością i wykonaniem swoich keszy, spowodowali, iż 35 skrzynek projektowych, znalazło się i to w tak szybkim czasie, na liście Top 1000, czyli liście
najfajniejszych keszy w Polsce.

Na zakończenie tego króciutkiego podsumowania, pragniemy jeszcze wszystkich poinformować - a głosującym na naszego pół lwa, pół orła podziękować - iż :

"Projekt Gryf" został wybrany najlepszą geościeżką roku 2014 w kraju.

Na dzień 15.01.2017, poszczególne kesze projektu, były podejmowane 8039 razy, co średnio daje 80 znalezień na skrzyneczkę. Wszystkie razem otrzymały jak do tej pory 1805 zielonych gwiazdek, a 100%, ma na swoim koncie chociażby jedną z nich.

Keszerzy na projekt poświęcili łącznie 636 keszo-dni. Liczba wszystkich zdobywających skrzynki projektu to 162.


A oto założyciele: Dezerterzy, DriadaK, dulus-y, Geogosia&kaczix, got100, iwmali, Norbert&Asia, Pipelki, QFerki squad, Wolfszpaki.

*informacje zaczerpnięte z wikidezerter

Dane z "placu boju", można śledzić na bieżącą o Tu, a zresztą po co śledzić:)? Załóż dobre buty, weź kompas, coś do picia i ruszaj w teren. GRYF CZEKA - ZAPRASZAMY.


Opis kesza: Kordy wskazują miejsce gdzie dawniej była pamiątkowa tabliczka. Samej skrzyneczki szukaj w charakterystycznym drzewie po lewej stronie, za ścieżką. Do odłożenia kesza, może przydać się latarka.

Hasło: Nie zdobędziesz go w terenie. Odrobina sprytu, kojarzenia faktów i umiejętności czytania pozwoli Ci je szybko odgadnąć. Są nim dwa wyrazy pisane bez cudzysłowia, za to drukowanymi literami.

 

 

 

 

 

 

 

Extra hints
Je moet ingelogd zijn om de hints te zien