Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 600 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
stats
Zobacz statystykę skrzynki
Ścieżka św. Jadwigi - Wiara - OP827Q
Bazylika
Właściciel: krogulec
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
Wysokość: 179 m n.p.m.
 Województwo: Polska > dolnośląskie
Typ skrzynki: Tradycyjna
Wielkość: Mikro
Status: Zarchiwizowana
Data ukrycia: 24-06-2014
Data utworzenia: 10-06-2014
Data opublikowania: 24-06-2014
Ostatnio zmodyfikowano: 14-11-2020
117x znaleziona
2x nieznaleziona
4 komentarze
watchers 1 obserwatorów
71 odwiedzających
93 x oceniona
Oceniona jako: dobra
2 x rekomendowana
Skrzynka rekomendowana przez: Hr. Jan Usz, niemen
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Atrybuty skrzynki

Można zabrać dzieci  Dostępna dla niepełnosprawnych  Dostępna rowerem  Szybka skrzynka  Weź coś do pisania  Przyczepiona magnesem 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC.

Pierwsza skrzynka z serii ukrytej na trasie tzw. Dużej Ścieżki Świętej Jadwigi. Ścieżka ta została utworzona w 2007 roku w 740 rocznicę kanonizacji Św. Jadwigi. Do wszystkich skrzyneczek z tej serii można się dostać samochodem ale polecam aby skorzystać z możliwości odbycia fajnej rowerowej wycieczki.

Trasa Ścieżki Świętej Jadwigi poprowadzona została głównie polnymi i leśnymi drogami po malowniczych okolicznych wzgórzach i przedmieściach Trzebnicy. Dlatego poza walorami historyczno–edukacyjnymi, ścieżka pełni również doskonałą funkcję krajobrazowej trasy turystycznej, zarówno dla piechurów, jak również rowerzystów. Trasa ścieżki jest zamkniętą pętlą o długości 7 km. Rozpoczyna się i kończy na placu przed Bazyliką Św. Jadwigi. W terenie oznaczona jest kwadratowymi znaczkami z mitrą książęcą (błękitną) na białym tle.Przechodząc ścieżką można zobaczyć siedem miejsc związanych z życiem św. Jadwigi. Na trasie ustawionych zostało siedem kamieni kontemplacyjnych, które ukazują cnoty Świętej.


Kamień pierwszy – na placu przed Bazyliką

I. WIARA

 

Wiara jest cnotą, dzięki której wierzymy w Boga i w to wszystko, co On nam powiedział i objawił, a co Kościół święty podaje nam do wierzenia, ponieważ Bóg jest samą prawdą. Wiara bez uczynków jest martwa (Jk 2, 26).

 

Świadectwem wiary księżnej Jadwigi są: pobożne i ascetyczne życie oraz działalność charytatywna. Tę cnotę wpoiła także swym dzieciom. Wychowała w duchu odpowiedzialności za Kościół i za Ojczyznę Henryka Pobożnego, który kontynuował dzieło swego ojca, starając się zjednoczyć ziemie polskie.

 

W świątyni trzebnickiego opactwa, ufundowanego w 1202 r. przez Jadwigę i Henryka Brodatego, księżna wiele godzin spędzała na modlitwie, tam też Pan Jezus pobłogosławił Jej z Krzyża. Bazylika jest nekropolią Piastów Śląskich, a od kanonizacji Jadwigi w 1267 r. centralnym miejscem kultu Patronki Śląska.

 

Kesz to mikromagnetyk ukryty przy samej bazylice. W środku tylko logbook ! Proszę o ostrożne podejmowanie, żeby skrzynki nie spalić. Dla trzech pierwszych zdobywców certyfikaty prześlę pocztą.

Do końca nie wiem jakie współrzędne są właściwe, ale na mapie Google'a wskazania są dokładne.

Dodatkowe informacje
Musisz być zalogowany, aby zobaczyć dodatkowe informacje.