Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
You have to be logged-in in order to perform operations on this cache.
stats
Show cache statistics
Trybunał Wojenny Armi Czerwonej - OP826M
Miejsca wyklęte
Owner: Kukułki
Please log in to see the coordinates.
Altitude: 84 m. ASL.
 Region: Poland > mazowieckie
Cache type: Traditional
Size: Micro
Status: Ready for Search
Date hidden: 08-06-2014
Date created: 08-06-2014
Date published: 08-06-2014
Last modification: 08-06-2014
117x Found
10x Not found
2 notes
watchers 13 watchers
129 visitors
78 x rated
Rated as: Average
In order to view coordinates and
the map of caches
you must be logged in
Cache attributes

Go geocaching with children  Fixed by magnet  Monumental place 

Please read the Opencaching attributes article.
Description PL

Skrzynka założona na prośbę:

 

Witajcie, jesteśmy paczką znajomych, uczniami gimnazjów, techników, liceów i studentami. Każdy z nas interesuje się wieloma rzeczami, często zupełnie odmiennymi, ale łączy nas jedno – poszanowanie dla naszej polskiej historii. Dziś zapraszamy Was do wspólnego poznawania prawdziwej historii i miejsc z nią związanych, historii zapomnianej lub mającą zostać zapomnianą, opowieści, które skrywają stare mury budynków, parki, place i skwery. Jako początek naszych poszukiwań wybraliśmy trzy miejsca. Trybunał Wojenny Armii Czerwonej, Kordegarda, Łączka – jak wiele mówią Ci te nazwy? Jaką skrywają tajemnicę? Dlaczego są nazywane „miejscami wyklętymi”?

https://www.youtube.com/watch?v=B4YCr6tnzdU

Relacja Andrzeja Pytlaka
„Zacząłem chodzić do Władysława IV w roku szkolnym 1945/1946. Moja klasa była na 1 piętrze i okna, duże okna były zamalowane szarą farbą. Moje miejsce było przy ścianie z oknami i zauważyłem, że ta farba odstaje przy framudze na dole. Mogłem więc przez szparę patrzeć i obserwować boisko. Myśmy wtedy wiedzieli tyle, że w skrzydle od ul.Jagiellońskiej jest jakiś posterunek, czy jakaś siedziba NKWD. Brama była zamknięta, nie było wejścia do szkoły od tamtej strony. Od strony naszego gmachu drzwi na boisko były zabite deskami. Na boisko nikt z uczniów nie mógł wchodzić. Tak samo od ul.Jagiellońskiej była zamknięta, stał wartownik w bramie i stał wartownik od strony boiska. To było strasznie strzeżone miejsce. Natomiast na boisku stał ciekawy budynek. Był to budynek kwadratowy, chyba z dachem czterospadowym, a może płaskim z okapami, było jedno wejście do tego budynku – drzwi zamykane na skobel. Dookoła tego budynku w promieniu 2 m był porządnie zrobiony płot z drutu kolczastego[…]Budynek nie ma desek od dołu, bez okien, jak patrzyłem w tą pustą przestrzeń, to zauważyłem stojące buty. Z wody wystawały cegły i na tych cegłach stały buty, a te buty to byli ludzie.”


Informacje zasięgnięte z „Śladami zbrodni” wydawnictwa IPN

Jeżeli chcesz przyłączyć się do nas i pomóc w tworzeniu sieci skrzynek geocachingowych upamiętniających miejsca represji Polaków serdecznie zapraszamy Cię do współpracy. Wystarczy, że znajdziesz na stronie slady.ipn.gov.pl miejsce, które chcesz upamiętnić, zarejestrujesz się na portalu opencaching.pl i założysz tam skrzynkę. Koniecznie zgłoś się do nas i podziel się swoim pomysłem – niech pamięć o niezłomnych pozostanie wciąż żywa!

Kesz jest ukryty po północnej stronie szkoły, koło zielonego terenu. Na wysokości około 1,5 metra.

Log entries: Found 117x Not found 10x Note 2x Picture 2x All entries Show deletions Gallery