Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
You have to be logged-in in order to perform operations on this cache.
stats
Show cache statistics
Granica Poznania #21 - OP81AL
Wschodni klin zieleni.
Owner: Nati.
Please log in to see the coordinates.
Altitude: 86 m. ASL.
 Region: Poland > wielkopolskie
Cache type: Traditional
Size: Small
Status: Ready for Search
Date hidden: 23-05-2014
Date created: 04-05-2014
Date published: 23-05-2014
Last modification: 04-04-2016
70x Found
0x Not found
6 notes
watchers 6 watchers
66 visitors
53 x rated
Rated as: Excellent
13 x recommended
This cache is recommended by: 21wiek, Antosiu, Bar i Lepsza Połówka, Cal Phoenix, dptak, HazelEyes, Layio, marass1111, miiol, mstachul, ObierzySWAT, Sylwia.S, uka956
In order to view coordinates and
the map of caches
you must be logged in
Cache attributes

Go geocaching with children  One-minute cache  Nature 

Please read the Opencaching attributes article.
Description PL

Skrzynka jest częścią projektu.granica

Kliny zieleni w Poznaniu – założenie urbanistyczne opracowane przez Władysława Czarneckiego w latach 1930–1934. Konsultantem naukowym był Adam Wodziczko. Jest to jedyne założenie tego typu w Europie. Pierwotny plan zakładał utworzenie 10 klinów, w tym czterech głównych, które miały łączyć parki miejskie z podmiejskimi lasami. Projektując kliny, Czarnecki wyznaczył wzdłuż nich szlaki piesze, rowerowe i konne prowadzące do miejsc letniskowych. Cały układ powstał na przestrzeni wielu lat. Tworząc założenie wykorzystano naturalne doliny rzeczne (Bogdanki, Warty, Cybiny). Głównym celem istnienia systemu klinów jest ochrona wód i przewietrzanie miasta. Większość terenów jest pokryte przez lasy, pozostałe stanowią parki, cmentarze, ogródki działkowe, łąki i pastwiska.

Klin wschodni

Jest również nazywany ""cybińskim" Jest największy pod względem powierzchni i jako jedyny jest w całości położony na prawym brzegu Warty. Obejmuje obszar Cybiny od Antoninka (okolice Jeziora Swarzędzkiego) do ulicy Baraniaka, na północy obszary cmentarza komunalnego na Miłostowie i do północno-wschodnich granic Poznania. Plany Czarneckiego z 1949

zakładały stworzenie kąpieliska miejskiego po spiętrzeniu wód Cybiny, a oprócz tego stworzenie toru regatowego dla wioślarzy. Imprezy miały stanowić atrakcje dla wypoczywających poznaniaków i podnieść prestiż miasta. W latach 40. XX wieku prowadzono zalesienia piaszczystych terenów. Obszary rzeki Główna miały się stać osobnym klinem, który w planach zaczynał się przy Warcie, a prowadzić miał do Promna i Wierzenicy.

Więcej poczytasz tu.

Skrzynka:

Zapraszam do odwiedzenia Granicy#21. Pojemnik mały, a w nim: fanty na wymianę, GK, logbook, ołówek, oszczytko tej!, 3 certyfikaty TF, siedem certyfikatów znalazcy oraz oczywiście mikrokesz graniczny. A może znajdziecie tam jeszcze jakiś bonusik? Kordy uśrednione z dokładnością do 6 metrów.

Do kesza można dostać się samochodowo i kawałek dojść, rowerowo zajedziesz dalej ale pod skrzynkę też trzeba dojść, autobusem linii 55 i...trzeba dość dłużej ;)

Powodzenia. I cholerka...maskujcie po sobie! Ave!

 

 

 

Log entries: Found 70x Not found 0x Note 6x Picture 1x All entries Gallery