Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
stats
Zobacz statystykę skrzynki
Diabelski Kościółek - OP802P
Właściciel: malyluk
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
Wysokość: 63 m n.p.m.
 Województwo: Polska > wielkopolskie
Typ skrzynki: Tradycyjna
Wielkość: Mikro
Status: Zarchiwizowana
Data ukrycia: 23-03-2014
Data utworzenia: 23-03-2014
Data opublikowania: 23-03-2014
Ostatnio zmodyfikowano: 17-05-2015
19x znaleziona
0x nieznaleziona
0 komentarze
watchers 2 obserwatorów
6 odwiedzających
18 x oceniona
Oceniona jako: dobra
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Atrybuty skrzynki

Można zabrać dzieci  Szybka skrzynka  Weź coś do pisania  Umiejscowiona na łonie natury, lasy, góry itp  Miejsce historyczne 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC.
Opis PL

Położony w Słopanowie, Kościół p. w. Świętego Mikołaja z 1695r. Zbudowany z fundacji Jana Kąsinowskiego, sędziego wałeckiego. Drewniany, jednonawowy konstrukcji zrębowej. Orientowany. Świątynia klasyfikowana jest do wielkopolskiej odmiany kościoła późnogotyckiego. Węższe prezbiterium od nawy, zamknięte wielobocznie z przylegającą z boku zakrystią. Kruchta z boku nawy. Dach jednokalenicowy, kryty gontem, tworzący szeroki okap wokół prezbiterium. Wieża od frontu, częściowo nadbudowana nad nawą, konstrukcji słupowo – ramowej. Zwieńczona cebulastym, dwuczęściowym hełmem gontowym z latarnią i krzyżem. Wewnątrz płaski strop wspólny dla nawy i prezbiterium. Chór muzyczny wsparty na ośmiu słupach z prospektem organowym i parapetem o wykroju prostym. Belka tęczowa z krucyfiksem z XVIIw. i rzeźbami: MB Bolesnej z XVIw. i Świętego Jana z XVIIw. Polichromia późnorenesansowa i barokowa o cechach ludowych na ścianach i stropie z lat 1695 – 1699. Na ścianach sceny biblijne, z życia świętych: Mikołaja, Wawrzyńca, Szczepana, Piotra i Pawła uzupełnieniem ornamentu roślinnego. Na stropie Trójca Święta, Boga Ojca i Chrystusa. Pod chórem muzycznym słynny wizerunek diabła i karczmarki z kuflem piwa, oraz spisanymi grzechami na skórze wołowej i uzasadnieniem wyroku – „bo nie dolewała”. Wizerunki grajków na parapecie chóru. Wyposażenie o charakterze barokowo – ludowym z 2 poł. XVIIw.: ołtarz główny, dwa boczne. Ambona i chrzcielnica rokokowa o kształcie wazy z baldachimem i wizerunkiem Chrystusa z k. XVIIIw. Obok kościoła kostnica – kaplica drewniana z przeł. XIX i XXw.

źródło: www.kosciolydrewniane.pl

Kesz, delikatnie przykryty ściółką, ukrył się w starym drzewie, blisko ogrodzenia. Skrzynka nie zawiera fantów na wymianę – tylko logbook, certyfikaty. Pamiętaj, aby zabrać coś do pisania.

Obrazki/zdjęcia
Rozkład jazdy, jeśli chcesz zobaczyć diabła ;)
Ciepło
Gorąco
Oparzyło