Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 600 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
stats
Zobacz statystykę skrzynki
KS Przyszłość - OP6B48
Kesz ukryty w pobliżu boiska KS Przyszłość Włochy.
Właściciel: bartian88
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
Wysokość: 109 m n.p.m.
 Województwo: Polska > mazowieckie
Typ skrzynki: Tradycyjna
Wielkość: Mikro
Status: Zarchiwizowana
Data ukrycia: 01-07-2013
Data utworzenia: 01-07-2013
Data opublikowania: 01-07-2013
Ostatnio zmodyfikowano: 22-06-2021
93x znaleziona
11x nieznaleziona
7 komentarze
watchers 9 obserwatorów
67 odwiedzających
60 x oceniona
Oceniona jako: normalna
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Atrybuty skrzynki

Można zabrać dzieci  Dostępna rowerem  Szybka skrzynka  Weź coś do pisania  Przyczepiona magnesem 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC.
Opis PL

KS Przyszłość Włochy – polski klub sportowy założony w 1928, z siedzibą w Warszawie w dzielnicy Włochy. Obecnie (2008) wyczynowo prowadzona jest tylko sekcja piłki nożnej. W latach ubiegłych, wyczynowo, klub prowadził również sekcje: siatkówki kobiet (do 1985) i mężczyzn (do lat pięćdziesiątych XX w.); koszykówki kobiet (do 1939) i mężczyzn (do lat pięćdziesiątych); piłkarzy ręcznych (do lat pięćdziesiątych); tenisa stołowego kobiet i mężczyzn (do 1989), lekkiej atletyki (z przerwami do 1986); biegów na orientację (do 2000).

Powstanie klubu i sekcja piłki nożnej[edytuj]
Klub powstał jesienią 1928 z połączenia "dzikiej" drużyny KS "Huragan" Włochy i drużyny OMTUR (Organizacji Młodzieżowej Towarzystwa Uniwersytetu Robotniczego). Nowy klub otrzymał nazwę Stowarzyszenie Młodzieży "Przyszłość". Pierwszy mecz pod tą nazwą klub rozegrał w maju 1929. Przeciwnikiem był RKS "Znicz" Pruszków. Zawody zakończyły się wynikiem 1:1. Pierwsze zwycięstwo w swojej historii, "Przyszłość" zanotowała tydzień później, pokonując RKS Ursus 2:1. Oba spotkania rozegrano na własnym, nieistniejącym już boisku przy ul. Jesionowej 22.
W 1930 klub został zgłoszony do rozgrywek organizowanych przez WOZPN i rozpoczął występy w C-klasie (czwarty szczebel rozgrywkowy). Pierwszy awans do B-klasy wywalczono już w 1931. Po kryzysie w 1933 i spadku do najniższej klasy rozgrywkowej, w 1934 ponownie wywalczono awans do B-klasy, w której klub grał do wybuchu wojny. W 1938 "Przyszłość" przeprowadziła się na swój obecny stadion przy ulicy Rybnickiej (ówczesnej Słowackiego).
Po II wojnie światowej "Przyszłość" grała najczęściej w A- lub B-klasie, chociaż w 1954 klub przeżywał ogromny kryzys. Wtedy to, "Przyszłość" (pod nazwą "Stal", odgórnie narzuconą przez władze w 1950, podczas podporządkowywania klubów sportowych zrzeszeniom zawodowym), została zdegradowana do C-klasy. Jesienią tego roku drużyna piłkarska rozpadła się zupełnie, a kilka miesięcy później została wycofana z rozgrywek WOZPN. Kryzys narastał i jesienią 1955 klub chylił się ku upadkowi, wtedy nastąpił jednak przełom. Życie Warszawy i Zrzeszenie Sportowe "Start" zorganizowały wielki turniej piłkarski drużyn niestowarzyszonych. Spośród 136 "dzikich" drużyn najlepsze okazały się dwie drużyny z Włoch: "Rakieta" i "Przyszłość". Jeszcze w tym samym roku obie drużyny połączyły się pod nazwą "Przyszłość". Wiosną 1956 klub już pod swoją tradycyjną nazwą - do której można było powrócić na fali odwilży - przystąpił do rozgrywek C-klasy i od razu wywalczył awans. Rok 1967 zaowocował poważną zmianą w historii klubu, ponieważ doszło do fuzji z kołem sportowym Spółdzielni Pracy "Skala". Po tym wydarzeniu klub przez pewien okres nosił nazwę "Przyszłość-Skala".
Pierwszy awans do ligi okręgowej "Przyszłość" zanotowała w sezonie 1992/93, jednak zagościła na tym szczeblu tylko jeden sezon. Ponowny awans klub wywalczył w sezonie 1994/95 i znowu pobyt w lidze okręgowej trwał tylko rok. Na kolejny awans do „okręgówki” przyszło poczekać do sezonu 2002/03. W kolejnym sezonie, 2003/04, "Przyszłość", jako beniaminek, wywalczyła następny awans. Tym razem do Międzywojewódzkiej Ligi Seniorów (V szczebel rozgrywkowy). Na tym poziomie "Przyszłość" grała trzy sezony i w sezonie 2006/07 zanotowała spadek do ligi okręgowej na jeden rok.

Źródło: WikipediaBYOP!

 

Dodatkowe informacje
Musisz być zalogowany, aby zobaczyć dodatkowe informacje.
Wpisy do logu: znaleziona 93x nieznaleziona 11x komentarz 7x Wszystkie wpisy Pokazuj usunięcia