Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Je moet ingelogd zijn om deze cache te loggen of te bewerken.
stats
Toon cache statistieken
prjd (WLKP TEJ!) - OP68BD
Mały finał
Eigenaar: prjd
Deze cache maakt deel uit van GeoPath!
Log in om de coördinaten te kunnen zien.
Hoogte: 128 meter NAP
 Provincie: Polen > wielkopolskie
Cache soort: Puzzel Cache
Grootte: Normaal
Status: Kan gezocht worden
Geplaatst op: 26-05-2013
Gemaakt op: 25-05-2013
Gepubliceerd op: 26-05-2013
Laatste verandering: 14-10-2013
77x Gevonden
2x Niet gevonden
2 Opmerkingen
watchers 4 Volgers
60 x Bekeken
68 x Gewaardeerd
Beoordeeld als: uitstekend
27 x Aanbevolen
Deze cache is aanbevolen door: abukkawon, agatczjenek, Algida, bejgee, Ćwir, DeepBlue, DeepSea, Driver, etna&mars, GFS, kuczol, marass1111, Mario&Monia, martuś, Nati., noorbi, Pawel brasia, Qbacki, r00t7, RoDaJJ, ronja, rredan, Stryker, Tisia, uhuhu, Whatever, Zabel
Om de coördinaten en de kaart te zien
van de caches
moet men ingelogd zijn
Cache attributen

Go geocaching with children  Dangerous Cache  Bike  Nature 

Lees ook het Opencaching attributen beschrijving artikel.
Beschrijving PL

 

Baner

Finał prjd
Tu mieliśmy coś o sobie skrobnąć to powiem tak zwykły student informatyki, który ma nadzieję, że kiedyś uda mu się skończyć ciężkie studia i normalnie popracować. Ogólnie co tu pisać takie tamty to najgorzej przychodzą. Skąd Keszing wśród osoby siedzącej miedzy monitorami?  Kolega mnie zaraził:Ppóźniej Ekipa okazała się bardziej niż spoko:Dmożna pokeszować pogadać wypić piwko i tak zostało :D
To jest też dobre miejsce żeby powiedzieć dziękuje za pomoc keszerom  którzy  nie mają swoich skrzynek na projekcie a bardzo pomogli mi z moją częścią oraz Eki projektu gdyż ostatnio tyle spraw spadło na głowę że w sumie rzutem na taśme się udało :)

W skład tego małego finału wchodzą skrzynki :)
 

A teraz przejdźmy już do quizu ;]

Moje skrzynki w tym projekcie są bardzo proste do znalezienia, więc teraz spróbuję podnieść trochę  poziom trudności finałowym quizem. Projekt sprowadza was do lasu, gdzie można uciec od codziennego pośpiechu hałasu i odetchnąć świeżym powietrzem a także opowiada o wszystkim co związane z regionem Eki. Ta skrzynka  jest specjalnie po to by zwolnić tempo w biegu ku ukończeniu projektu, usiąść sobie gdzieś i na spokojnie poczytać opisy i rozwiązać prosty quizik. Będą wam do tego potrzebne kartka papieru, coś do pisania, litero-cyfry ze skrzynek, i opisy

 

Każdy się zastanawiał jak był w szkole po co mu matematyka, nawet jeśli ją lubił nasuwała mu się taka myśl że ciągów, logarytmów ,potęg, silni nigdy nie wykorzysta w życiu codziennym, chyba że akurat praca go z tym zwiąże. Wpadłem więc na pomysł by wykorzystać tą wiedzę do rozwiązania tego prostego quizu. :) Jednak nie martwcie się większość operacji na dobrą sprawę to i tak jest dodawanie, odejmowanie, mnożenie i dzielenie, a jakby się uprzeć to tylko dodawanie i odejmowanie.

Zanim przejdziemy do obliczeń przypomnijmy sobie kilka informacji. Zacznijmy od pewnego ciągu F .  Pierwszy wyraz ciągu  F(0)=0 ,drugi F(1)=1 ,a następne wyrazy to kolejno W, L, K, P . Teraz zobaczmy pewną zależność. Pierwsze dwa wyrazy (F(0,1)) są to stałe, a każdy następny to ….. dwóch …. Liczb.  Proste prawda ?

To teraz idziemy dalej przypomnijmy sobie jak działa logarytm Log t e = j   a więc t j = e .

Przykład: Log 5  (25) = 2  bo 52 = 25

Mamy już W, L, K, P, t, e, j to przejdźmy teraz do matematycznego !.   Silnia jest bardzo prosta     z tego wynika, że 0! = 1 , 1! = W, K! = 6 . Prostszy sposób na silnie to 3! = 1*2*3  ,a   t! =1*2*3*t   Jeżeli wszystko dokładnie wynotowaliście to brakuje wam jeszcze dwóch stałych .

Stałą j znajdziemy w opisie OP6919 j = powierzchnia wydłużonego prostokąta / 1000 , albo w tym samym opisie grubość murów wieży zaokrąglonych w dół. Drugą stałą e znajdziemy w opisie  OP6916 i jest to wiek w którym starosta generalny wielkopolski Łukasz Górka rozpoczął generalną przebudowę zamku.

Jeżeli nie możecie znaleźć którejś z nich to zawsze można obliczyć je za pomocą zależności podanych powyżej.

Mając już wszystko, przejdźmy do obliczeń współrzędnych:

 

N a° b.c' 

E d° f.g'

 

a = F(10) - K

b = t! + W

c =  F(14) + (e+P) + (Log P ((PL*(K+L))) * t)

d =  e + W

f  =  tj+F(3)+L

g =  (F(16) – (Log k (F(8)+(K*L))) *( j - W)) + W


Skrzynka
Skrzynka jest to pojemnik 2L  schowana na kordach które obliczysz:). Uwaga maskowanie delikatne w dodatku blisko domów droga uczęszczana więc proszę podejmować ostrożnie bo w tedy skrzynka jest najbardziej narażona, wpisywać się na spokojnie gdzie indziej i później odłożyć i dobrze zamaskować kesza. W skrzynce znajduje się podpowiedź do Polonia Maior.

UWAGA!!!

Reaktywacja 14.10.2013r. Kordy obliczone przed 14.10.2013r. NIE PASUJĄ!!! Nowe miejsce ukrycia!!! Jeśli ktoś obliczył przed 14.10.2013 a nie podjął proszę obliczyć ponownie lub o kontakt podając poprzednie współrzędne.

Skrzynka jest częścią projektu WLKP TEJ!
OpenChecker
Deze cache eigenaar geeft je de kans om de eindcoördinaten te controleren. Doe dit voordat je gaat zoeken!
Statistieken: Pogingen: 56 keer, Hits: 29 keer.
Extra hints
Je moet ingelogd zijn om de hints te zien