Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
stats
Zobacz statystykę skrzynki
Targi Poznańskie (WLKP TEJ!) - OP6844
Targi Poznańskie
Właściciel: marass1111
Ta skrzynka należy do GeoŚcieżki!
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
Wysokość: 136 m n.p.m.
 Województwo: Polska > wielkopolskie
Typ skrzynki: Tradycyjna
Wielkość: Mała
Status: Zarchiwizowana
Data ukrycia: 18-05-2013
Data utworzenia: 20-05-2013
Data opublikowania: 20-05-2013
Ostatnio zmodyfikowano: 26-05-2021
115x znaleziona
4x nieznaleziona
2 komentarze
watchers 1 obserwatorów
26 odwiedzających
98 x oceniona
Oceniona jako: znakomita
6 x rekomendowana
Skrzynka rekomendowana przez: ash83, G-man, Lori & Tomi, Nosferatu, pdroid, piotrmichal
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Atrybuty skrzynki

Można zabrać dzieci  Szybka skrzynka  Umiejscowiona na łonie natury, lasy, góry itp  Dostępna tylko pieszo 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC.
Opis PL

TARGI POZNAŃSKIE

MTP istnieją od 1921 i są jednym z najdłużej działających w Europie organizatorów targów. Obecnie kalendarz targowy obejmuje niemal 80 wydarzeń targowych. W 2011 wzięło w nich udział ponad 11 tys. wystawców z 63 krajów świata. Imprezy odwiedziło 450 tys. zwiedzających. W sumie targi, kongresy i konferencje organizowane na terenach MTP odwiedziło 1 mln zwiedzających, co czyni z MTP czołowy ośrodek turystyki biznesowej w kraju.

W 1911 w Poznaniu odbyła się Wystawa Wschodnioniemiecka. To właśnie na nią wzniesiono charakterystyczną Wieżę Górnośląską. Wieżę zaprojektował Hans Poelzig, profesor politechniki w Berlinie. Poelzig należał wówczas do czołówki architektów propagujących nową estetykę, która później stała się popularna w USA jako art deco. Choć znawcy architektury uznawali Wieżę Górnośląską za dzieło sztuki, nie budziła ona zachwytu wśród poznaniaków. Nie pasowała bowiem do architektury PeWuKi. Aby przystosować ją do ówczesnej zabudowy, pomalowano jej żelazną konstrukcję na czerwono i niebiesko. Dziś na fundamencie wieży stoi ażurowa Iglica, symbol Międzynarodowych Targów Poznańskich [1].

Idea zorganizowania przez Polaków targów w Poznaniu narodziła się już w 1917, podczas zjazdu Związku Towarzystw Kupieckich w Poznaniu. Była to organizacja skupiająca polskich kupców z Wielkopolski i Pomorza Gdańskiego. Miały to być targi międzynarodowe, zorganizowane na wzór Targów Lipskich. I Targ Poznański, jak wówczas nazywała się impreza, miał miejsce w 1921 (od 28 maja do 5 czerwca), a pierwszym dyrektorem został Mieczysław Krzyżankiewicz. Pierwsze targi o charakterze międzynarodowym miały miejsce w 1925. Do tego momentu w targach mogły uczestniczyć firmy polskie, firmy z Wolnego Miasta Gdańska oraz firmy zagraniczne, które miały swoje filie w Polsce i reprezentowali je polscy obywatele. Jednak już rok wcześniej, bo w 1924 doszło do podpisania umów z firmami z Czechosłowacji, Francji, Jugosławii, Łotwy, Niemiec, Rumunii, Szwajcarii iSzwecji. W 1927 targi zostały przyjęte do Związku Targów Międzynarodowych.

Intensywny rozwój w okresie hossy lat 20. XX wieku ukoronowała olbrzymia Powszechna Wystawa Krajowa, którą zwiedziło 4,5 mln osób. W tym samym 1929, zaczął się Wielki Kryzys. Mimo trudnej sytuacji gospodarczej firma przetrwała i w końcu dwudziestolecia międzywojennego stała się jedną z największych tego typu w Europie. II wojna światowa przerwała jej działalność. Na terenach MTP umieszczono fabrykę samolotów Focke-Wulf, co sprawiło, że stały się one celem alianckich nalotów. Dzieła destrukcji dopełniły walki w 1945. Wówczas zniszczono 85 % terenów targowych. Pomimo zniszczeń pierwsza impreza targowa po wojnie odbyła się w 1946, a od 1947 znów Targi stały się imprezą międzynarodową i od tego czasu MTP nieustannie rozwijają się i modernizują.

Więcej informacji O MTP tutaj.

Z Poznańskimi Targami niejako związana jest skrzynka OP3C38. Zapraszam.

KESZ

Kesz prosty i przyjemny. Znajduje się na kordach. Foto wszystko wyjaśni. Powodzenia. DOJŚCIE DO KESZA PIESZO, ROWER MOŻNA ZOSTAWIĆ OKOŁO 40M DALEJ PRZY DRODZE.

W KESZU PRZY LOGBOOKU ZNAJDUJE SIĘ PYRKA Z CYFRĄ NIEZBĘDNĄ DO ODNALEZIENIA MOJEJ SKRZYNKI FINAŁOWEJ. SPISZ JĄ (NIE ZABIERAJ) I PODSTAW DO WZORU W OPISIE FINAŁU. POWODZENIA. W TYM KESZU JEST CYFRA ODPOWIADAJĄCA LITERZE:

H

Dodatkowe informacje
Musisz być zalogowany, aby zobaczyć dodatkowe informacje.
Obrazki/zdjęcia
Logo MTP
Rejon poszukiwań kesza
Wpisy do logu: znaleziona 115x nieznaleziona 4x komentarz 2x Wszystkie wpisy Pokazuj usunięcia