Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 600 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
stats
Zobacz statystykę skrzynki
5. Wariacja na temat krokieta w Królewskich Ogrodach - Alic - OP6678
Rozdział piąty
Właściciel: buniaczek
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
Wysokość: 80 m n.p.m.
 Województwo: Polska > wielkopolskie
Typ skrzynki: Tradycyjna
Wielkość: Mała
Status: Zarchiwizowana
Data ukrycia: 01-05-2013
Data utworzenia: 03-05-2013
Data opublikowania: 03-05-2013
Ostatnio zmodyfikowano: 01-02-2015
62x znaleziona
2x nieznaleziona
1 komentarze
watchers 0 obserwatorów
1 odwiedzających
56 x oceniona
Oceniona jako: znakomita
3 x rekomendowana
Skrzynka rekomendowana przez: Agatha, Pawel brasia, Zabel
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Atrybuty skrzynki

Dostępna w określonych godzinach lub płatna  Można zabrać dzieci  Umiejscowiona na łonie natury, lasy, góry itp  Miejsce historyczne 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC.
Opis PL

„Tak wiele czasu minęło od chwili, gdy choćby w przybliżeniu posiadała swoje właściwe rozmiary, że w pierwszej chwili wydało jej się to zupełnie zdumiewające, ale po kilku minutach przywykła do tego i, jak zwykle, zaczęła mówić do siebie:

- No cóż, połowa mojego planu już wykonana! Jak zagadkowe są te wszystkie przemiany! Nigdy nie jestem pewna , w co się mogę przemienić z minuty na minutę! Bądź co bądź, powróciłam do mojego właściwego wzrostu.”

Podekscytowana Alicja odzyskała utracone nie tak dawno siły witalne, a przede wszystkim pierwotny wzrost (co ucieszyło ją najbardziej) i dotarła do miejsca, gdzie krokiet służy nie tylko do strawy. Ponieważ od śniadania przygotowanego przez siostrę minęło już sporo czasu, a od tamtej pory nie miała nic w ustach, z radością przyjęła zaproszenie na zupę (bardzo pieprzną, jak okazało się tuż po zjedzeniu pierwszej łyżki) i tajemniczego krokieta wystosowane przez właśnie poznaną szaloną kucharkę.

O ile smak i samo słowo „zupa” znane było jej od dzieciństwa i niczym nie zaskakiwało, no prawie niczym, nie licząc ilości pieprzu, tak krokiet mylnie jawił się Alicji w formie naleśnika z najróżniejszymi farszami w chrupiącej złotej panierce. Jakież było więc jej zdziwienie, gdy nie wniesiono drugiego dania, a  w zamian wprowadzono ją na tereny królewskich ogrodów właśnie na partyjkę krokieta, sportowego krokieta...

- Oh nie, znowu sport! Obym nie spotkała znów tych zakręconych postaci!

Rozmyślania przerwał jej łamliwy głos skrzeczącej z tarasu postaci:

- Ściąć jej głowę!

- Droga Alicjo, chyba nie masz wyjścia. Jeśli nie weźmiesz udziału w rozgrywkach królowa każe skrócić cię o głowę.

- Kim właściwie jesteś, skąd wiesz jak mam na imię i dlaczego nie widzę twojej głowy? – wydukała zaskoczona.

- Łupsss, przepraszam, nie przedstawiłem się. Jestem Znikającym Kotem, właściwie nie posiadam imienia. Głowę chowam właśnie w obawie przed królową, musisz wiedzieć, że bywa nieobliczalna. Na twoje przybycie oczekują tu wszyscy, zaś najbardziej sama królowa, którą miałaś okazję przed chwilą słyszeć, dlatego zapraszam cię byś dołączyła do mojej drużyny. Gra naprawdę nie jest skomplikowana, a jeśli poczujesz znużenie możesz odpocząć na jednej z ławeczek, sporo ich tu dookoła.

Słowa przerwał gwizdek, w tym  momencie rozpoczął się turniej...

 

Ufff, po wielu przemianach powróciłeś do właściwego wzrostu, w dodatku jesteś na połowie naszej przygody w Krainie Pyrlandii. Docierasz do miejsca, gdzie dzielni ogrodnicy spędzają czas wolny na przemalowywaniu róż z białych na czerwone. To właśnie tutaj odbywają się pełne emocji zawody w krokieta pod czujny okiem królowej kukającej z zamkowych okien i tarasu. Po więcej informacji o Ogrodzie Zamkowym odsyłam np. tutaj.

Dla ciekawskich: Krokiet (z ang. croquet) to popularna gra sportowa uprawiana głównie w Anglii i Stanach Zjednoczonych w XIX wieku. Polega na jak najszybszym przetoczeniu kuli krokietowej za pomocą drewnianego młotka z jednej linii końcowej boiska na drugą i z powrotem. Zawodnicy muszą przetoczyć kulę według ustalonego porządku poprzez 6-7 bramek. W 1900 roku jednorazowo gra znalazła się w programie letnich igrzysk olimpijskich w Paryżu.

Informacje na podstawie artykułu wikipedia.

 

 

Piąta z kolei skrzynka należąca do projektu "Alicja w Krainie Pyrlandii".

Współrzędne doprowadzą cię na miejsce, gdzie ukryto skrzynkę małą. Miejsce bardzo ruchliwe, szczególnie przy sprzyjającej aurze, dlatego proszę - miejcie oczy dookoła głowy. Skrzynkę zamaskuj tak jak znalazłeś, czyli kamieniami!

Pilnuj czasu, furtka otwarta w godzinach 10-22.

Obrazki/zdjęcia
kiedyś była tu, teraz ciut bardziej na prawo