Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 600 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
stats
Zobacz statystykę skrzynki
8 kartek - OP6205
DON'T LOOK... OR IT TAKES YOU
Właściciel: yoshio
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
Wysokość: 184 m n.p.m.
 Województwo: Polska > łódzkie
Typ skrzynki: Nietypowa
Wielkość: Normalna
Status: Zarchiwizowana
Czas: 1:00 h    Długość trasy: 1.00 km
Data ukrycia: 13-04-2013
Data utworzenia: 04-03-2013
Data opublikowania: 13-04-2013
Ostatnio zmodyfikowano: 29-03-2019
27x znaleziona
1x nieznaleziona
3 komentarze
watchers 4 obserwatorów
66 odwiedzających
25 x oceniona
Oceniona jako: znakomita
6 x rekomendowana
Skrzynka rekomendowana przez: Jari__, LiM, Maleska, nilu, Ryjek+, Yakub
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Atrybuty skrzynki

Zalecane szukanie nocą  Skrzynka niebezpieczna  Potrzebna latarka  Weź coś do pisania  Potrzebna łopatka  Dostępna tylko pieszo  Potrzebne hasło do logu! 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC.
Opis PL


SlenderMan (z ang. szczupły mężczyzna) - miejska legenda traktująca o tajemniczej postaci pojawiającej się niespodziewanie i budzącej przerażenie lub ujawniającej się na zdjęciach.
Opisuje się go jako szczupłą wysoką osobę noszącą czarny lub szary garnitur. Nosi również białą koszulę z krawatem czerwonym lub czarnym. Ma nieokreślone rysy twarzy. Przedstawiany jest jako bardzo chudy i wysoki (6-15 stóp wzrostu) oraz zdolny do rozciągnięcia swoich kończyn oraz tułowia w długości niemożliwej dla normalnego człowieka. Gdy wyciąga swoje ramiona, jego ofiary są wprowadzane w stan przypominający hipnozę, podczas której podchodzą do tej istoty nie z własnej woli.
Wierzący w SlenderMana mówią, iż zamieszkuje on tylko wielkie lasy z dużą ilością mgły, co sprzyja jego kamuflażowi. Rzekomo porywa on dzieci, które bez wiedzy i pozwolenia rodziców wyszły do lasu. Miałby je gonić do skutku lub też do momentu, kiedy zawrócą i powiedzą rodzicom, co zrobiły.

 źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Slender_Man

SlenderMan

Znasz SlenderMana? Nie? Twoje szczęście. Ale na nieszczęście być może będziesz miał okazję go poznać... I nie będzie to miłe spotkanie. Zobacz, co spotkało keszera, który nie był zbyt ostrożny:


(Nie widzisz filmu? Tu jest link: http://www.youtube.com/watch?v=Wtys_y9ZujE)SlenderMan był widziany w Łodzi. W miejscu tajemniczym i przerażającym. W lesie na Rudzie. Pech chciał, że jakiś czas temu ukryłem tam skrzynkę... Jeśli chcesz ją zdobyć, będziesz musiał stawić czoła SlenderManowi.
Zadanie jest z pozoru proste. W okolicy znajdziesz 8 kartek. Każda z nich zawiera cząstkowe elementy hasła, potrzebnego do zalogowania znalezienia w serwisie OC. Natomiast na jednej z nich znajdują się współrzędne skrzynki finałowej i wskazówki, co do miejsca jej ukrycia. Z pozoru proste, bo... będziesz musiał udać się tam w nocy. Wskazówki są bowiem ukryte w dzień i tylko światło dobrej latarki ujawni je przez Tobą.
Swój najgorszy koszmar zaczynasz w miejscu wyznaczonym przez współrzędne z opisu. Włącz latarkę i dobrze się rozejrzyj. W oddali powinieneś zobaczyć parę świecących oczu. Gdzieś tam, pod nogami, znajdziesz pierwszą kartkę. Kolejne są ukryte w podobny sposób. To jest las, nie zawsze uda Ci się od razu zobaczyć to, czego szukasz, czasem trzeba się pokręcić w kółko i dobrze rozglądać. Znajdź wszystkie kartki, a reszta będzie już tylko formalnością. Jeśli uda Ci się tego dokonać, będzie to oznaczało, że miałeś szczęście, SlenderMan Cię nie dopadł. Jeszcze...

Pamiętaj! Jeśli już zobaczysz SlenderMana, nie patrz na niego, tylko odwróć się w drugą stronę!
Bądź ciągle w ruchu, nie pozwól, aby SlenderMan zbliżył się do Ciebie!Niestety, w tym kraju nic nie może być na widoku, bo zaraz zajumają... Slenderman doszedł do wniosku, że wskazówki zakopie. Ale spokojnie, super szpadel nie będzie potrzebny, wystarczy łopatka, a nawet ona nie jest koniecznie niezbędna (chociaż ułatwi zadanie). Dobre rękawiczki i buty to podstawa! No i oczywiście latarka, ale o tym już wspominałem.
 
Szukasz tego, co na zdjęciu obok.
 
   Wskazówka        

Na podstawie tej legendy powstała gra komputerowa. Żeby choć w części poczuć klimat, który spotka Cię na miejscu, możesz spróbować zagrać i sprawdzić, ile kartek uda Ci się zebrać, zanim SlenderMan Cię dopadnie...
link: http://slendergame.com/download.php
W sieci znajdziesz wiele filmów, dokumentujących śmiałków, którzy próbowali przechytrzyć SlenderMana. Oto niektóre z nich:
http://www.youtube.com/watch?v=6UTctsjAEOY
http://www.youtube.com/watch?v=Rsk_l4ZmE58


Dodatkowe informacje
Musisz być zalogowany, aby zobaczyć dodatkowe informacje.