Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
You have to be logged-in in order to perform operations on this cache.
stats
Show cache statistics
Skoczmy na piwko - OP60FE
Czy to znak reaktywacji Łódzkich Browarów? Oby!
Owner: KillDarney
Please log in to see the coordinates.
Altitude: 207 m. ASL.
 Region: Poland > łódzkie
Cache type: Traditional
Size: Small
Status: Ready for Search
Date hidden: 08-02-2013
Date created: 10-02-2013
Date published: 10-02-2013
Last modification: 22-10-2014
252x Found
3x Not found
2 notes
watchers 12 watchers
106 visitors
199 x rated
Rated as: Average
1 x recommended
This cache is recommended by: maniac
In order to view coordinates and
the map of caches
you must be logged in
Cache attributes

Go geocaching with children  Bike  One-minute cache  Monumental place 

Please read the Opencaching attributes article.
Description PL

"Nie ma w Łodzi ulicy Izraela Poznańskiego, Karola Scheiblera czy Juliusza Kunitzera. Spośród fabrykantów jedynie Karol Anstadt, który wybudował przy dzisiejszej ul. Pomorskiej browar, jest patronem łódzkiej ulicy (a dokładniej rzecz biorąc - alei). Pamięć o rodzinie Anstadtów przetrwała też dzięki temu, że ze wszystkich istniejących w Łodzi browarów do dziś ostał się tylko jeden, właśnie ten powstały w końcu lat 60. XIX w. dzięki Karolowi Anstadtowi. Piwo produkują tam dziś Browary Łódzkie SA."

Czy nazwy takie jak: Łódzki Porter, Łódzkie Mocne, Sarmackie, Junak przywodzą Ci na myśl miłe wspomnienia dawnych czasów? Jeśli odpowiedź brzmi tak to mam kolejną wspaniałą wiadomość! Po okresie niepewności co do istnienia Browarów Łódzkich następuje czas reaktywacji (oby) i ponownej sprzedaży tych lokalnych trunków. Coraz częściej widać te znane marki na półkach sklepowych (i nie mówię tu o specjalistycznych sklepach). Smakoszy zapewne najbardziej cieszy fakt powrotu Łódzkiego Portera, który uważany jest za jednego z najlepszych porterów bałtyckich. Jest to piwo ciemne, w smaku trochę kawowe, palone, treściwe, zazwyczaj 9-11% alkoholu. Odmiana tych "mocarzy" wykształciła się na wschodzie Europy, w krajach nadbałtyckich, stąd nazwa.

Problem z Browarami Łódzkimi jest taki, iż mają oni w nosie potencjalnych klientów. Kontakt z nimi jest poważnie ograniczony, czego dowodem jest fakt, że do dziś nie wiadomo, dlaczego z oferty wypadły wszystkie piwa butelkowane. Z zebranych informacji wiem, że kilka piw można od niedawna dostać w hipermarketach (niestety trzeba poszperać samemu), a z własnego doświadczenia, że Łódzkie Mocne, Glob oraz, przede wszystkim, Łódzkiego Portera, można napić się w łódzkiej Piwotece na ul. 6 sierpnia. Dwa pierwsze leją z beczki, Porter niestety tylko w puszkach. Mam nadzieję, że trochę smaku narobiłem, warto wypróbować bo to nasza duma lokalna!

 

Kesz ukryty dokładnie w miejscu oznaczonym przez koordynaty. Po dotarciu ukazuje nam się oczywiste miejsce ukrycia, wątpię, żeby były problemy:)To mój pierwszy kesz, ukryty wspólnie z Martusiaan, byłbym wdzięczny za ewentulane poprawki, uwagi i sugestie:)A teraz do kesza i do kufla!
Additional hints
You must be logged-in to see additional hints
Pictures
Znad kesza