Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
stats
Zobacz statystykę skrzynki
Stacja Krwiodawstwa - OP5E8A
Właściciel: giordino
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
Wysokość: 83 m n.p.m.
 Województwo: Polska > mazowieckie
Typ skrzynki: Tradycyjna
Wielkość: Mikro
Status: Zarchiwizowana
Data ukrycia: 13-12-2012
Data utworzenia: 13-12-2012
Data opublikowania: 13-12-2012
Ostatnio zmodyfikowano: 11-07-2015
90x znaleziona
5x nieznaleziona
1 komentarze
watchers 7 obserwatorów
4 odwiedzających
52 x oceniona
Oceniona jako: normalna
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Atrybuty skrzynki

Można zabrać dzieci  Zalecane szukanie nocą  Dostępna rowerem  Szybka skrzynka  Weź coś do pisania  Przyczepiona magnesem 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC.
Opis PL

W roku 1948 - 21 maja rozpoczęła działalność Stacja Przetaczania i Konserwowania Krwi PCK przy ulicy Katowickiej 4, która podlegała Zarządowi Głównemu PCK - Resortowi Pomocy Doraźnej i Krwiodawstwa. Do tego czasu krwią leczono rzadko i przetaczano ją metodą bezpośrednią. Krwiodawcy rekrutowali się spośród młodzieży akademickiej i rodzin chorych. Pierwszym dyrektorem Stacji był dr med. Władysław Serafin.

Dnia 1 stycznia 1951 r. Stacja została przekazana przez Polski Czerwony Krzyż Wydziałowi Zdrowia Prezydium Rady Narodowej m.st. Warszawy.

W roku 1963 Stacja została przeniesiona z ulicy Katowickiej do nowego gmachu przy ulicy Saskiej 63/75, który był zaplanowany na roczną produkcję wraz z podległymi punktami wynoszącą 15 tys. litrów krwi konserwowanej. Gwałtowny rozwój krwiolecznictwa i narastające potrzeby rozszerzenia produkcji oraz wprowadzanie nowych badań były przyczyną konieczności wykonania wielu prac adaptacyjnych, pozwalających na utworzenie nowych laboratoriów badawczych, pracowni wirusologicznych, biochemicznych i serologicznych oraz pomieszczeń przeznaczonych do produkcji preparatów krwio i osoczopochodnych. Dzięki energicznej i skutecznej działalności ówczesnych pracowników PCK, pracowników służby krwi oraz szpitali werbujących dawców honorowych i rodzinnych już w 1986 r. ilość pobranej krwi konserwowanej wynosiła 63 tys. litrów, wielokrotnie przekraczając pierwotne założenia.


Z dniem 1 stycznia 1999 r. na podstawie Rozporządzenia Ministra Zdrowia i Opieki Społecznej z dnia 23 grudnia 1998r. Stołeczna Stacja Krwiodawstwa została przekształcona w Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, a Punkty Krwiodawstwa w Oddziały Terenowe RCKiK.

 

koordynaty wyznaczone za pomocą google map

Dodatkowe informacje
Musisz być zalogowany, aby zobaczyć dodatkowe informacje.