Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
stats
Zobacz statystykę skrzynki
Dawna - OP57CB
z widokiem na Pragę
Właściciel: czirios
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
Wysokość: 93 m n.p.m.
 Województwo: Polska > mazowieckie
Typ skrzynki: Tradycyjna
Wielkość: Mikro
Status: Zarchiwizowana
Data ukrycia: 16-08-2012
Data utworzenia: 23-08-2012
Data opublikowania: 23-08-2012
Ostatnio zmodyfikowano: 18-04-2017
240x znaleziona
3x nieznaleziona
14 komentarze
watchers 9 obserwatorów
57 odwiedzających
194 x oceniona
Oceniona jako: znakomita
117 x rekomendowana
Skrzynka rekomendowana przez: AdamW, alahari, Algida, aneczka100+JB, AniaK, antonio, art_noise, astrozając, azalisz555, azhag, Azymut, baloniarz, bamba, bandeko, BetaRaf, Bober i Surykatka, budget-lodz, Chochlik., Cookill, Czajorek, Czarodziej, Daria&dializer, DeJot, descarado&kolorteczy, Diplodok, drachim i kaczka, Driver, Drzazga, dzejbi, esem, Esi4, etna&mars, Fotoimpresje, gaguś, Galka, GFS, Gospo, hadi, Hanu, HanyuuFurude, Harry_Hole, hratli , humback, izunia77, jacekop, Jagrysek, janmku, jatar, Johnny224, justrad, Kao, kolorteczy, Koza, Krysiul, kurier, Kwasiek, LABER TEAM, Leo48, Limon, lolek86, łowca, Machinatozaur, Maciek_B, maDZIARKA, madzix-13, Mag_mag, Majonez299, Maleska, mandrake13, Mario&Monia, maritza, markuz, MarMyt, Martinezzz, michael50, mikiapole3, Miłka&Armal, moku.stg, morrison-1986, Nannette, natibul, Noncapisco, norbinorek, ori, p_nowik, Paprotek1, Phoebe, Piotrun, Plebek, polcia&szymaneq, PUG II BIELANY, Qbacki, Ramona, rene_zeń, RoDaJJ, rredan, rubeus, schron, sebastian, Sejanka, Serengeti, Skyqen, stasica66, stasiekm, Tataminiakus, Tisia, tomgos76, vilkolak, wallson, wanda, wania95, Whatever, Wiewka, Wrzos, ziuta03, Zuber, żeliwny
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Atrybuty skrzynki

Można zabrać dzieci  Dostępna rowerem  Weź coś do pisania  Przyczepiona magnesem  Miejsce historyczne 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC.
Opis PL

Ulica Dawna - jeden z najurokliwszych zakątków Starego Miasta - jest zarazem jedną z najkrótszych ulic w Warszawie. Do niedawna była nawet uważana za najkrótszą, ale kilka lat temu na mapy stolicy przywrócono ulicę Samborską na Nowym Mieście, która okazała się najkrótsza nie tylko w Warszawie, ale i w całej Polsce. Wyjątkowy urok Dawnej nadają dwie bramy arkadowe, z których zwłaszcza ta otwierająca ulicę na taras widokowy na Gnojnej Górze prezentuje się wspaniale i jest obiektem szczególnie interesującym fotografów i malarzy - zarówno amatorów, jak i zawodowców. Obecną formę ulica zawdzięcza w dużej mierze odbudowie, ponieważ zabudowa przedwojenna nie przetrwała wojny jak zdecydowana większość Starówki. Podczas odtwarzania ulica zyskała przelotowość - to właśnie działaniom powojennym zawdzięczamy ową piękną bramę, o której wspominałem. Warto także zwrócić uwagę na drugą kamienicę po lewej stronie patrząc od strony tarasu (Kanonia 20/22). Może na pierwszy rzut oka na to nie wygląda, bo prezentuje się dość okazale, ale jest to najwęższa kamienica w stolicy. Żeby zrozumieć ten fenomen należy zobaczyć budynek od strony placyku na ulicy Kanoniej - tam budynek ma jedynie 140 cm szerokości. Pomysł na jej powstanie narodził się w czasach, gdy podatek od nieruchomości był zależny od jej szerokości od głównej ulicy - czyli w tym przypadku Kanoniej. Ot, trzeba sobie radzić;) Dodatkowo polecam widok z pobliskiego tarasu - obecnie widać co prawda jedynie  dolinę Wisły, wieże Katedry Floriańskiej oraz Stadion Narodowy, ale i tak warto popatrzeć, szczególnie w nocy:)

Żeby zdobyć kesza potrzebna będzie odrobina cierpliwości albo skuteczne wymanewrowanie mugoli - stąd podwyższona trudność zadania. Nocna pora raczej nie będzie tu Waszym sprzymierzeńcem, bo używanie latarki na pewno zwróci uwagę okolicznych ludzi, a może i stróżów prawa patrolujących okolicę. Życzę powodzenia i kreatywności przy podejmowaniu!

EDIT 29.12.2015: W związku z przeprowadzonym remontem nastąpiła pewna modyfikacja maskowania.

Dodatkowe informacje
Musisz być zalogowany, aby zobaczyć dodatkowe informacje.