Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 600 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
You have to be logged-in in order to perform operations on this cache.
stats
Show cache statistics
Rodzina Koenigów - OP503D
Pałacyk dawnego właściciela jednej z łódzkich fabryk.
Owner: Bogas
Please log in to see the coordinates.
Altitude: 191 m. ASL.
 Region: Poland > łódzkie
Cache type: Traditional
Size: Micro
Status: Ready for Search
Date hidden: 19-05-2012
Date created: 19-05-2012
Date published: 19-05-2012
Last modification: 22-07-2014
174x Found
9x Not found
6 notes
watchers 12 watchers
71 visitors
127 x rated
Rated as: Average
In order to view coordinates and
the map of caches
you must be logged in
Cache attributes

Go geocaching with children  Bike  One-minute cache  Monumental place 

Please read the Opencaching attributes article.
Description PL
Park Sielanka - mieści się w Łodzi w obszarze Nowego Rokicia, pomiędzy Kurakiem i Rokiciem (pomiędzy ulicą Pabianicką, Cieszkowskiego i Al. Jana Pawła II).
Wysepka na jednym ze stawów
Jest to niewielki park, ale znacznie bardziej uczęszczany niż leżący nieopodal Park Słowackiego. Autorzy książki Parki Łodzi (red. Jakub Mowszowicz, Łódź 1962) piszą iż park powstał jeszcze w XIX wieku i obejmuje dawny park przypałacowy Ferdynanda Königa oraz ogród wypoczynkowy Sielanka. Zaniedbany pałac (ul. Pabianicka 49) jest przeznaczony na cele mieszkaniowe, zaś drugi pałac Königów (ul. Pabianicka 55) jest dziś siedzibą Chorągwi Łódzkiej Komenda Hufca Łódź-Górna ZHP.
Panorama parku
W parku znajdują się dwa płytkie zarybiane przez wędkarzy stawy. Stawy, zasilane wodą z wodociągów miejskich, zostały modernizowane w 1999 roku, kiedy to umocniono ich brzegi oraz oczyszczono dno. Ponadto w parku od strony Ronda Lotników Lwowskich, znajduje się wybudowany pod koniec lat 90. XX wieku plac zabaw a także stoły do ping-ponga. W środkowej części parku usypana jest górka saneczkowa, a w południowo-zachodniej części usytuowane jest boisko do piłki nożnej. W parku są kaczki.
Kesz ma na celu upamiętnienie dwóch ciekawych budynków oraz zapoznanie was z historią parku. Może ktoś z was sięgnie gdzieś dalej.
Kesz znajduje się bezpośrednio przy budynku pałacu Ferdynanda Königa. Jest to kesz mikro, logbook ukryty w pojemniku po paskach do glukometru. Ukryłem go hmm.... pół roku temu i zapomniałem o nim, ale o dziwo przetrwał nienaruszony. Tylko strunówka lekko się przybrudziła.
Zawiera FTF

Park Sielanka - mieści się w Łodzi w obszarze Nowego Rokicia, pomiędzy Kurakiem i Rokiciem (pomiędzy ulicą Pabianicką, Cieszkowskiego i Al. Jana Pawła II).

Wysepka na jednym ze stawówJest to niewielki park, ale znacznie bardziej uczęszczany niż leżący nieopodal Park Słowackiego. Autorzy książki Parki Łodzi (red. Jakub Mowszowicz, Łódź 1962) piszą iż park powstał jeszcze w XIX wieku i obejmuje dawny park przypałacowy Ferdynanda Königa oraz ogród wypoczynkowy Sielanka. Zaniedbany pałac (ul. Pabianicka 49) jest przeznaczony na cele mieszkaniowe, zaś drugi pałac Königów (ul. Pabianicka 55) jest dziś siedzibą Chorągwi Łódzkiej Komenda Hufca Łódź-Górna ZHP.

Panorama parkuW parku znajdują się dwa płytkie zarybiane przez wędkarzy stawy. Stawy, zasilane wodą z wodociągów miejskich, zostały modernizowane w 1999 roku, kiedy to umocniono ich brzegi oraz oczyszczono dno. Ponadto w parku od strony Ronda Lotników Lwowskich, znajduje się wybudowany pod koniec lat 90. XX wieku plac zabaw a także stoły do ping-ponga. W środkowej części parku usypana jest górka saneczkowa, a w południowo-zachodniej części usytuowane jest boisko do piłki nożnej. W parku są kaczki.

Źródło opisu Wikipedia.

Kesz ma na celu upamiętnienie dwóch ciekawych budynków oraz zapoznanie was z historią parku. Może ktoś z was sięgnie gdzieś dalej.

Kesz znajduje się bezpośrednio przy budynku. To pojemnik po kinder niespodziance.

Wyznaczałem telefonem z dokładnością do 5m. jednak nie dajcie się zwieść w jakąś roślinność i szukajcie przy budynku.

Uważajcie na ludzi idących do przystanku, ludzi z okien i z alejki parkowej.

Zalecam szukanie poza parkowym szczytem [weekendy z dużą ilością odwiedzających.].

Zawiera FTF.

Additional hints
You must be logged-in to see additional hints
Pictures
Pałacyk
Pałacyk c.d.
Szukajcie od tej strony
ciutke niżej ;)