Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 600 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
stats
Zobacz statystykę skrzynki
LEŚNIK - BUNKIER - OP4A36
Właściciel: kawior&jardo
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
Wysokość: 111 m n.p.m.
 Województwo: Polska > dolnośląskie
Typ skrzynki: Tradycyjna
Wielkość: Mikro
Status: Zarchiwizowana
Data ukrycia: 15-03-2012
Data utworzenia: 15-03-2012
Data opublikowania: 15-03-2012
Ostatnio zmodyfikowano: 25-03-2020
130x znaleziona
7x nieznaleziona
20 komentarze
watchers 8 obserwatorów
72 odwiedzających
105 x oceniona
Oceniona jako: znakomita
42 x rekomendowana
Skrzynka rekomendowana przez: abukkawon, AER, art_noise, bechem, CacheHunter, czirios, dżazder, Esi4, etna&mars, GFS, Harry_Hole, Herlawy, k.mil, kiddo, Kondi&Team, KozaBrzeg, Krzysztof0722, lupi, m2m, marcm77, MardoQ, Mario&Monia, martuś, MPK_TEAM, myshka&myszek, Pawel Blonie, Pozieduwac, r00t7, rafał+magda, rakuu, RoDaJJ, ronja, sebastianj, snakeman, snieeegu, starypatyk, Stryker, uhuhu, Wesker, Wrzos, xytras, ZoBeR
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Atrybuty skrzynki

Można zabrać dzieci  Dostępna rowerem  Szybka skrzynka  Weź coś do pisania  Umiejscowiona na łonie natury, lasy, góry itp  Miejsce historyczne 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC.
Opis PL

Z mapki jaką znamy z książki poświęconej walką toczonych na Dolnym Śląsku w 1945 r. wynika, że w lesie znajdowały się dwa forty bojowe, rozstawione na zachodnim skraju lasu po obu stronach drogi do Rędzina. Przedpole lasu w kierunku Rędzina umocnione było podwóją linią zasiek z drutu kolczastego i polem minowym, a droga zamknięta barykadą.

Na nasze oko, ten konkretnie bunkier, jest to budowla z przełomu XIX - XX wieku, a może nawet z okresu pierwszej wojny światowej. Ceglana konstrukcja ścian wzmocniona jest z metrowym betonowym stropem, o ciekawej strukturze złożonej betonu i granitowej kostki bez zbrojeń. Może fck coś  dopowie, nam o tym miejscu. Wszak bunkry to jego domena.

SKRZYNKA- w skrzynce jest kupa kasy, możesz wymienić grosik na grosik- na szczęście. Cokolwiek więcej byśmy napisali o keszynie, popsuło by to Wam zabawę- a wiec zamilczymy na wieki.

UWAGA- każdą naszą skrzynkę podejmujesz na własną odpowiedzialność. Zawsze zachowuj rozsadek, i bądź ostrożny. Przy dokonywaniu wpisu, staraj się nie psuć zabawy innym,  poprzez nadmierne spojlerowanie-czyli dokonywanie wpisów ułatwiających znalezienie kesza kolejnym uczestnikom zabawy. Takie wpisy będą przez nas usuwane.
Dodatkowe informacje
Musisz być zalogowany, aby zobaczyć dodatkowe informacje.