Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Je moet ingelogd zijn om deze cache te loggen of te bewerken.
stats
Toon cache statistieken
KOP002 - Baltic Barracks - OP4510
koszary Wielonarodowego Korpusu Pólnocno - Wschodniego
Eigenaar: kas_kopytko
Log in om de coördinaten te kunnen zien.
Hoogte: 25 meter NAP
 Provincie: Polen > zachodniopomorskie
Cache soort: Traditionele Cache
Grootte: Micro
Status: Kan gezocht worden
Tijd: 0:05 h    Lengte: 0.05 km
Geplaatst op: 28-11-2011
Gemaakt op: 28-11-2011
Gepubliceerd op: 28-11-2011
Laatste verandering: 29-11-2011
120x Gevonden
0x Niet gevonden
0 Opmerkingen
watchers 8 Volgers
62 x Bekeken
88 x Gewaardeerd
Beoordeeld als: goed
Om de coördinaten en de kaart te zien
van de caches
moet men ingelogd zijn
Cache attributen

Go geocaching with children  Recommended at night  Accessible for disabled  Bike  One-minute cache  Take something to write  Fixed by magnet 

Lees ook het Opencaching attributen beschrijving artikel.
Beschrijving PL

Wielonarodowy Korpus Północno-Wschodni z Kwaterą Główną mieszczącą się w Koszarach Bałtyckich w Szczecinie jest częścią Struktury Wojskowej NATO.  Jest to pierwsza tego typu jednostka utworzona na terenie kraju byłego Układu Warszawskiego. Powstanie Korpusu zainicjowały Dania, Niemcy i Polska. Od czasu jego inauguracji  18 września 1999 roku (Polska wstąpiła do NATO  12 marca 1999), środowisko wielonarodowe Korpusu znacznie powiększyło się. Do duńsko-niemiecko-polskiego zespołu dołączyli przedstawiciele ośmiu kolejnych krajów – Czech, Estonii, Litwy, Łotwy, Rumunii, Słowacji, Słowenii i Stanów Zjednoczonych.

Początkowo w skład Korpusu weszły trzy dywizje: duńska Jutlandzka Dywizja Zmechanizowana z Fredericji 18 tys. żołnierzy), niemiecka 14 Dywizja Grenadierów Pancernych z Neubrandenburga (19 tys. żołnierzy) i polska 12 Szczecińska Dywizja Zmechanizowana im. Księcia Bolesława Krzywoustego ze Szczecina (12 tys. żołnierzy).

Na co dzień szczecińskie Koszary Bałtyckie są miejscem pracy jedynie personelu tzw. struktury okresu pokoju składającej się z 223 żołnierzy (dowództwo oraz plutony łączności) i pracowników cywilnych.  Dywizje narodowe pozostają w swoich regularnych miejscach stacjonowania i podlegają narodowym dowództwom. Przechodzą pod komendę korpusu na wypadek wojny i tak po pełnym rozwinięciu korpus dysponuje ponad 49 tysiącami żołnierzy.  Koszty działalności sztabu ponoszą solidarnie armie Polski, Niemiec i Danii.

Korpus jest unikalną formacją wojskową na skalę europejską. We wszystkich wydziałach sztabu pracują zespoły polsko-niemiecko-duńskie, podczas gdy w innych podobnych formacjach funkcjonujących na kontynencie europejskim całe komórki sztabowe - zarówno logistyczne, jak i pionu operacyjnego - mają wyłącznie charakter narodowy.

Podstawowym warunkiem sprawnego współdziałania żołnierzy korpusu jest doskonałe porozumiewanie się i współpraca na polu walki, w tym celu są organizowane regularne wspólne ćwiczenia w terenie.

Wielonarodowy Korpus Północ-Wschód przeznaczony jest do wypełniania zadań wynikających z art. V Traktatu Waszyngtońskiego, mówiącego o kolektywnej obronie w razie agresji, Sztab Korpusu jest przygotowany do udziału w operacjach reagowania kryzysowego czy wsparcia pokoju (jak w Bośni czy Kosowie) jako dowództwo całej misji bądź komponentu lądowego wraz z podporządkowanymi jednostkami korpusu lub wyznaczonymi do danej misji przez inne państwa. Ponadto Korpus przygotowany jest do wspierania posiadaną infrastrukturą dowodzenia misji humanitarnych, bądź operacji usuwania skutków katastrof naturalnych, które mogą wydarzyć się w różnych częściach naszego regionu.  12 Szczecińska Dywizja Zmechanizowana uczestniczyła już w misjach Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Iraku i Afganistanie.

Miejsce dość ruchliwe, w sąsiedztwie dużego osiedla,  zalecane podejmowanie wieczorno-nocne. Kesz skitrany pod kordami, szukaj nisko. Pomiar dokonywany przy złej pogodzie, możliwy błąd +/- 3 metry.

Extra hints
Je moet ingelogd zijn om de hints te zien
Afbeeldingen
główna brama