Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Je moet ingelogd zijn om deze cache te loggen of te bewerken.
stats
Toon cache statistieken
Zdrojowy Teatr Animacji - OP44A5
Zdrojowy Teatr Animacji
Eigenaar: bechem
Log in om de coördinaten te kunnen zien.
Hoogte: 343 meter NAP
 Provincie: Polen > dolnośląskie
Cache soort: Traditionele Cache
Grootte: Normaal
Status: Gearchiveerd
Geplaatst op: 18-11-2011
Gemaakt op: 18-11-2011
Gepubliceerd op: 18-11-2011
Laatste verandering: 10-04-2015
159x Gevonden
4x Niet gevonden
4 Opmerkingen
watchers 5 Volgers
6 x Bekeken
99 x Gewaardeerd
Beoordeeld als: goed
Om de coördinaten en de kaart te zien
van de caches
moet men ingelogd zijn
Cache attributen

Go geocaching with children  Bike  One-minute cache  Monumental place 

Lees ook het Opencaching attributen beschrijving artikel.
Beschrijving PL

"Założony w Jeleniej Górze przez wrocławskiego aktora Andrzeja Dziedziula w 1976 roku, początkowo działał jako Scena Lalkowa przy Jeleniogórskim Towarzystwie Społeczno-Kulturalnym. Zajmował wtedy dwa pokoje przy ul. Drzymały, gdzie mieściły się garderoby, sala prób i gabinet dyrektora. Spektakle grano w cieplickiej siedzibie fundacji kultury "Gencjana" i gościnnie na scenach Dolnego Śląska. Pierwszą premierą (5.12.1976 r.) była baśń według J.Ch. Andersena "Kto się boi królowej śniegu" w reżyserii Andrzeja Dziedziula. On sam zrealizował 10 spośród 14 przedstawień, które powstały za jego dyrekcji.

W 1980 roku dyrektorem upaństwowionego już Teatru Animacji został Janusz Ryl-Krystianowski, znany lalkarz z rodziny o takich właśnie tradycjach, aktor i reżyser. Teatr otrzymał wówczas własny budynek przy ul. Wolności, lecz nadal nie miał sceny. Za dyrekcji Krystianowskiego grano klasyczne spektakle lalkowe i przedstawienia dla dorosłych.

W początkach lat 90. Państwowym Teatrem Animacji kierował Andrzej Kempa. W 1994 roku dyrekcję i kierownictwo artystyczne Jeleniogórskiego Teatru Animacji (JTA) objął Bogdan Nauka – polonista, teatrolog i reżyser, wykładowca wrocławskiej PWST i prowadzi tę scenę do dziś.

Podstawę repertuaru teatru nadal stanowią bajki dla dzieci i okazjonalne spektakle dla dorosłych. Ważną pozycję w repertuarze zajmują widowiska plenerowe, najczęściej związane z historią regionu, jak: "Rzepiór – duch gór", "Legendy zamku Chojnik", "Wielki Teatr legend Karkonoszy", "Hofmamania" (trzy ostatnie wyreżyserował Bogdan Nauka). Najdłużej granym spektaklem (premiera: 30 czerwca 1996 rok) jest przedstawienie plenerowe pt.: "Z życia smoków", w reżyserii Bogdana Nauki i scenografii Edwarda Lutczyna. Do 2001 roku JTA zrealizował aż 93 premiery i występował na scenach m.in. Japonii, Niemiec, Francji, Włoch, Belgii, Chorwacji, Finlandii, Austrii, Izraela, Czech i Ukrainy.

W 2000 roku JTA otrzymał własną scenę – Teatr Zdrojowy w Cieplicach. Od tego czasu placówka przejęła na siebie funkcję organizatora życia kulturalnego w uzdrowisku. Organizuje imprezy z cyklu "Wiosna Cieplicka" i letnie koncerty promenadowe w parku.

W 2002 roku Jeleniogórski Teatr Animacji został połączony ze względów oszczędnościowych z Teatrem im. C.K. Norwida i działał jako Scena Animacji Teatru Jeleniogórskiego do końca 2008 roku. Obecnie funkcjonuje pod nazwą: "Zdrojowy Teatr Animacji" a jego dyrektorem nieprzerwanie jest Bogdan Nauka."

Afbeeldingen
Teatr nocą
Trochę historii (źródło: miłoścnicy Cieplic)
Stara pocztówka - to nie jest spoiler, tylko bug systemu. nie wiem jak usunąć opcje spoilera.
pocztówka