Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
stats
Zobacz statystykę skrzynki
bacza 8: Cypel Czerniakowski - OP3635
Właściciel: bacza
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
Wysokość: 79 m n.p.m.
 Województwo: Polska > mazowieckie
Typ skrzynki: Tradycyjna
Wielkość: Mikro
Status: Zarchiwizowana
Data ukrycia: 19-05-2011
Data utworzenia: 20-05-2011
Data opublikowania: 20-05-2011
Ostatnio zmodyfikowano: 25-10-2014
70x znaleziona
1x nieznaleziona
4 komentarze
watchers 4 obserwatorów
0 odwiedzających
42 x oceniona
Oceniona jako: normalna
1 x rekomendowana
Skrzynka rekomendowana przez: Tataminiakus
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Atrybuty skrzynki

Można zabrać dzieci  Dostępna rowerem  Szybka skrzynka  Weź coś do pisania  Przyczepiona magnesem 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC.
Cypel Czerniakowski
[PL]
Dziś wybieramy się na spacer nad Wisłę. Szybki keszyk czeka na Was przy Cyplu Czerniakowskim, czyli w miejscu, skąd po udanej akcji, będziecie mogli wybrać przynajmniej dwa warianty dalszej, właściwej wycieczki.

Pierwszy, na północ, wzdłuż Bulwaru Flotylli Wiślanej - trochę dużo betonu (bulwar w końcu :), ale za to niczym nieskrępowane widoki na naturalny, dziki niemalże, prawy brzeg Wisły. Waszą uwagę przykuje tu również całkiem pokaźna już bryła nowopowstającego Stadionu Narodowego. Drugi wariant wycieczki prowadzi na południe, wzdłuż cypla i portu Czerniakowskiego - tu znajdziecie już dużo więcej zieleni w sąsiedztwie bezpośrednim:)Zroweryzowanym polecam objechać całość. W rozszerzonej wersji może być to nawet wycieczka od mostu Siekierkowskiego, aż po Kępę Potocką, cały czas z widokiem na Wisłę.

Wracając na sam cypel, a raczej jego północne okolice, tzw. Przyczółek Czerniakowski, gdzie ukryty jest kesz. Warto przypomnieć, co znajduje się dookoła.

Najbliżej znajdziecie pomnik Płyta Desantu 3 Dywizji, upamiętniający desant wojsk polskich we wrześniu 1944 roku, w odsieczy walczącym powstańcom warszawskim. Drugi podobny pomnik znajduje się dwa kilometry dalej w górę rzeki, odwiedzicie go wybierając przechadzkę wariantem numer 2, jak powyżej.

Nieco dalej od przyczółka znajduje się pomnik Chwała Saperom odsłonięty w 30-stą rocznicę zakończenia II wojny światowej. Pomnik upamiętnia ciężką pracę saperów podczas odbudowy kraju i stolicy, i składa się z trzech części. Pierwsza, największa, znajduje się zaraz po drugiej stronie Wisłostrady. Monument symbolizujący eksplozję miny rozpoznacie po sześciu kilkunastometrowych pylonach ustawionych w okrąg i widocznych z miejsca, gdzie właśnie stoicie. Za Waszymi plecami znajduje się teraz trzecia część pomnika, żelbetowy słup wbity w dno rzeki, przy wejściu do portu Czerniakowskiego. Na słupie znajdują się postaci trzech żołnierzy wbijających pal. Ostatnią część znajdziecie w przejściu podziemnym pod Wisłostradą.

Okolica zainteresować też może wielbicieli żeglugi rzecznej po Wiśle. Wystarczy zejść kilka stopni do rzeki, aby znaleźć się na "przystanku" tramwaju wodnego, którego nazwę nosi niniejszy kesz :)

Uwaga: Zabierz ze soba olowek!

Uwaga 2: Miejsce jest bardzo eksponowane, zalecam najlepsze znane techniki kamuflazu! Jesteście na środku i z pewnością jesteście obserwowani :)

free counters
Dodatkowe informacje
Musisz być zalogowany, aby zobaczyć dodatkowe informacje.