Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 600 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
stats
Zobacz statystykę skrzynki
Srebrne Źródełko - OP281F
Srebrne źródełko czyli rezerwat przyrody w gminie Chrząstowice do zdobycia nocą.
Właściciel: ElSor
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
Wysokość: 180 m n.p.m.
 Województwo: Polska > opolskie
Typ skrzynki: Multicache
Wielkość: Mała
Status: Zarchiwizowana
Czas: 1:30 h    Długość trasy: 4.00 km
Data ukrycia: 11-06-2010
Data utworzenia: 06-06-2010
Data opublikowania: 11-06-2010
Ostatnio zmodyfikowano: 02-07-2013
10x znaleziona
0x nieznaleziona
5 komentarze
watchers 2 obserwatorów
1 odwiedzających
8 x oceniona
Oceniona jako: znakomita
3 x rekomendowana
Skrzynka rekomendowana przez: busiq, mziolko, tboniasty
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Atrybuty skrzynki

Dostępna w określonych godzinach lub płatna  Zalecane szukanie nocą  Skrzynka niebezpieczna  Potrzebna latarka  Umiejscowiona na łonie natury, lasy, góry itp  Potrzebne hasło do logu! 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC.
Opis PL
Dodatkowe atrybuty skrzynki

 

W okolicach Dębskiej Kuźni znajduje się leśny rezerwat częściowy Srebrne Źródło o powierzchni około 23 ha. Obejmuje fragment kompleksu leśnego leżącego w dolinie rzeki Jemielnicy. Występują tu dobrze wykształcone zbiorowiska leśne, głównie łęgowe i grądowe (łęg wiązowo-jesionowy, łęg jesionowo-olszowy i grąd subkontynentalny). Jest to jedno z niewielu miejsc występowania tak dobrze wykształconych lasów liściastych na tym terenie.

W północnej części rezerwatu znajduje się tzw. Srebrne Źródło, którego brzegi porasta roślinność górska z dominacją lepiężnika białego. Znajduje się tu także jedyne na terenie województwa opolskiego stanowisko cisa pospolitego w jego naturalnym siedlisku, które warto zobaczyć. W rezerwacie występują również inne chronione i rzadkie gatunki roślin, np. wawrzynek wilczełyko, kwitnące okazy bluszczu pospolitego, kruszczyk szerokolistny, porzeczka czarna, kopytnik pospolity, przytulia wonna, żywiec dziewięciolistny, żywiec cebulkowy, łuskiewnik różowy i przylaszczka pospolita. Warto również dodać, że obszar ten, ze względu na znaczne wartości krajobrazowe, już przed II wojną światową był chroniony na prawach rezerwatu. Niedaleko Srebrnego Źródła jeszcze do lat 70. XX w. stały potężne sosny i jodły liczące po 180 lat.

Z miejscem tym wiążą się również ciekawe historie i legendy, m.in. o zakopanym w lesie zbójeckim srebrze, które powoduje, że woda jest tutaj czysta jak srebro. Dziś wokół Srebrnego Źródła panuje cisza i spokój, ale w XVIII i XIX w. okoliczni mieszkańcy spotykali się tu w niedziele i święta, grała orkiestra, odbywały się tańce, działała strzelnica...

Źrodło: http://www.polskaniezwykla.pl/attraction/1533000033.id

 

Jako, że w okolicy mamy zaciętą ekipe jesli chodzi o zdobywanie skrzynek, postanowiłem bardzo utrudnić jej szybkie i łatwe znalezienie. Cache ten przeznaczony jest tylko dla ludzi odważnych lub osób lubiących zespołowe poszukiwania (osobiście bał bym się przebywać samotnie w środku lasu w środku nocy).

 

By znalezc skrzynkę i dokonać wpisu potrzeba spełnić 3 warunki:

- dojazd do miejsca docelowego jest możliwy w zasadzie tylko rowerem (lub pieszo) z racji tego, że jest to rezerwat przyrody w środku lasu a główne leśne drogi dojazdowe są zamknięte dla samochodów, dodatkowo część naszej trasy może okazać się za wąska na samochód.

- odnalezienie skrzynki mozliwe jest tylko w nocy przy użyciu mocnego światła

- by dodac wpis potrzeba zdobyć hasło (jak w skrzynce wirtualnej)

 

Poszukiwania zaczynamy od dojechania do miejsca oznaczonego współrzędnymi. Można tam dojechać trasą rowerową zółtą 27 lub czarną 116. Tam znajdziemy tablicę na której ukryta jest część hasła (w 4 lini od dołu, 2 i 3 wyraz).

Później musimy poświecić latarką dookoła by znaleźć I z odblasków, ktory to wskaże nam kierunek w jakim należy się udać w poszukiwaniu skrzynki.

Następnego odblasku szukamy będąc na najbliższym skrzyżowaniu w kierunku wskazanym przez I odblask. Na tym skrzyżowaniu przy okazji znajdziemy 2gą część hasła - liczba 3 cyfrowa zapisana na betonowym słupku zakopanym w ziemi .

II odblask wskazujący kierunek poszukiwań III jest oddalony o ok 120m od skrzyżowania dlatego przyda nam sie mocna latarka lub dużo cierpliwości w jego szukaniu. III odblask znajdziemy po przejechaniu ~300m od II odblasku, mniej więcej w połowie drogi pomiędzy budkami wartowniczymi.

 

W skrzynce początkowo znajdują się:

A) nie na wymianę: logbook, ołówek, temperówka

B) na wymianę: troszkę różnych drobiazgów

C) do zabrania: Geokrecik, certyfikat FTF i rogrzewająca nagroda dla I zdobywcy, certyfikaty STF i TTF oraz mniejsze chłodzące nagrody dla II i III znalazcy :)

Certyfikaty i nagrody są zapakowane w reklamówkę leżącą obok głównej skrzynki - 3 znalazcę proszę o zabranie także reklamówki, by nie stała się śmieciem !

 

Dodam tylko, że nie należy się poddawać za szybko jeśli nie umiemy znaleźć odblasku, odblaski są tak rozmieszczone, że ich odnalezienie za dnia jest małoprawdopodobne, a także bardzo bardzo utrudnione gdybyście chcieli pokonać trasę samochodem dlatego trudność zadań ustawiłem prawie na maximum.

 

Szczegóły dotyczące bezbłędnego wpisania hasła: Słowa zamazane na trzecim obrazku to I część hasła do logu (2 słowa bez kropki na końcu, pisane tak jak na tablicy), II część to liczba, pisana jest po spacji (np. cache ElSora 123).

 

POWODZENIA

 

08.09.2010 dodaję:

W związku z gęstymi zaroślami wokół skrzynki fimałowej dodałem małe ułatwienie - odblask widoczny na ostatnim zdjęciu. Strzałki na nim wskazują kierunek przeciwny do kierunku w ktorym jest cache. Odległość finału od tego odblasku to ok 5-6m.

Dodatkowe waypointy
Etap Symbol Typ Współrzędne Opis
Parking --- Bezpieczny parking na samochód przy restauracji "Pod niedźwiedziem" w Dębskiej Kuźni.
Można sobie przywieźć rowerek samochodem i stąd ruszyć na poszukiwania.
1 Punkt wirtualny --- Tablica z I częścią hasła - początek poszukiwań.
2 Punkt fizyczny --- I odblask, kordy odtajnione, by można było nieco szybciej znaleźć skrzyneczkę
3 Punkt wirtualny --- Betonowy słupek z liczbą - II część hasła
4 Punkt fizyczny --- II odblask
5 Punkt końcowy --- III odblask i skrzyneczka
Dodatkowe informacje
Musisz być zalogowany, aby zobaczyć dodatkowe informacje.
Geokret

Geokret  Wiking - Całkowity dystans: 1018 km

Obrazki/zdjęcia
Tutaj prowadzą nas wspołrzędne
Małe info o odległościach do okolicznych miejscowości
A oto tablica z hasłem
Tablica porządkowa
I odblask
II odblask
III odblask - finalna skrzynka
Betonowy slupek z numerkiem od strony roweru
Podpowiedz do finału