Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
stats
Zobacz statystykę skrzynki
Dzik Bojowy - OP263B
Na Nivie Geokeszowej.
Właściciel: Dziku
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
Wysokość: 161 m n.p.m.
 Województwo: Polska > lubelskie
Typ skrzynki: Own cache
Wielkość: Duża
Status: Gotowa do szukania
Data ukrycia: 30-04-2010
Data utworzenia: 29-04-2010
Data opublikowania: 30-04-2010
Ostatnio zmodyfikowano: 18-05-2023
174x znaleziona
4x przeniesiona   426.29 km
0x nieznaleziona
10 komentarze
watchers 18 obserwatorów
195 odwiedzających
127 x oceniona
Oceniona jako: znakomita
37 x rekomendowana
Skrzynka rekomendowana przez: alex22, Arishia, burak, Cebulka, Chester, coza, CrisS, czarkowaty, dziwakus, Efedryna, Hanu, ideacarton, konger, Kubash, legokid, Lucky Luke, maDZIARKA, martinesss i ania, Meghan (mph), Mi-Mi, Nannette, Nefryt+, night_time, PatrykG, Plebek, renegat, sniperad, trojmiasto, Tymon, Voit, wallson, Whatever, Wrzos, wuzet, xlud, zaboja, zyr
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Atrybuty skrzynki

Dostępna w określonych godzinach lub płatna  Można zabrać dzieci  Skrzynka niebezpieczna  Potrzebna latarka  Wymagany dodatkowy sprzęt  Umiejscowiona na łonie natury, lasy, góry itp  Miejsce historyczne 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC.
Opis PL

Postanowiłem ulec ogólnej modzie i stworzyć w końcu własnego kesza mobilnego.

Czemu oznaczony jest jako "inny typ skrzynki"?

- bo planuje go nie tylko w prosty sposób przemieszczać na dachu lub wewnątrz mojej geokeszowej Nivki, ale co jakiś czas obmyślać jakoweś zadanie niezbędne do zdobycia kesza.

Czemu "Dzik Bojowy", a nie jakiś inny?

- bo często odwiedzam przeróżne fortyfikacje i tam właśnie stosunkowo łatwo mnie spotkać. Oprócz tego (jak każdego dzika) spotkać mnie mozna w lesie lub w wodzie (czasem i na wodzie)

 

Tak więc obmyślając kesza uległem tej przyrodniczo - militarno - historycznej pasji... Skrzynka to dość duży wojskowy zasobnik wykonany z solidnego, grubego metalu. Zestaw początkowy to (o ile wszystko spamiętałem): dwa wojskowe plastikowe kubki, wojskowa manierka, kilka bojówek, saszetka na aparat fotograficzny, turystyczna kosmetyczka, napój, saszetka na pasku, dwie amerykańskie ładownice, kilka karabińczyków, portfelik dziecięcy, kilka innych drobiazgów dla dzieci i już nie pamiętam co jeszcze...

Acha - jeszcze trzy gadżety oldskulowe, ale całkiem do dziś użyteczne: polska szalokominiarka wojskowa, amerykański szalik wojskowy oraz... oryginalne nowiutkie onuce (z instrukcją montażu na stopach).

Onuce, jako gadżet najbardziej kultowy stanowią nagrodę dla pierwszego znalazcy i nawet nie muszą podlegać wymianie (oczywiście chodzi o wymiane w skrzynce, a nie na stopach) na cokolwiek innego.

Skrzynka (znowu zgodnie z modą, ale i wygodą) zarejestrowana jest jako GeoKret (GK1F2F), dzięki czemu można bedzie śledzić jej podróże. Punkt startowy GeoKreta, a zarazem współrzędne skrzynki to okolica w której mieszkam.

Informacji o miejscach w których można było lub można będzie podjąć skrzynkę szukajcie w polu "dodatkowe waypointy".

Życie potoczyło się tak, że w związku z moja niedyspozycją oraz dzięki uprzejmości i zaangażowaniu Zaprzyjaźnionych Geokeszerów Dzik Bojowy ruszył w Polske samotnie. Jego podróż trwać bedzie zapewne okolo 2 miesięcy. Potem wróci na dach mojej Nivki, albo... wybierze wolność i pojedzie dalej. Z Dzikami nigdy nic nie wiadomo.

Ponieważ jednak Pierwsi Znalazcy uczynili Onuce gadżetem dla tej skrzynki wręcz kultowym - dołożę starań aby kilka ich par było zawsze w skrzynce obecnych, zwłaszcza gdy zdobywanie skrzynki będzie mieć miejsce przy okazji jakiejś zacnej geokeszowej imprezy.

W ten sposób wielu geokeszerów będzie miało okazję zdobyc i wyprobować ten gadżet obecny w wojsku i szeroko pojętej turystyce od niepamietnych czasów, aż do dzisiaj. Onuce zresztą są idealnym przykładem rzeczy całkowicie biodegradowalnej. Gdy się poprzecierały żołnierz używał ich jako chustki do nosa - o ile udało mu się je przeprać. Gdy wyprać się nie udało - również nie było stresu. Znakomicie chłonące wszelakie substancje onuce stawały się szmatkami do czyszczenia broni lub butów... A potem lądowały gdzies w rowie.

 

Szczęśliwy Geokeszer ponosiwszy czas jakis Onuce (o ile oczywiście posiada stosowne predyspozycje wokalne i nie tylko) może sobie zanucić popularny niegdyś przebój Macieja Zembatego...

 

Pozdrawiam Znalazców i życzę udanych poszukiwań!

Dodatkowe waypointy
Symbol Typ Współrzędne Opis
Interesujące miejsce --- 21.05.br kesz na terenie ZZZ od godziny 21:00 do 24:00.
22.05.br kesz w okolicach 2 Wież na spotkaniu od 14:00 do wieczora.
23.05.br kesz w okolicach TWIERDZY MODLIN od 11:00 do 17:00
Interesujące miejsce --- W nocy z 15 na 16 maja kesza zdobywały Szczecińskie Ekipy podczas zorganizowanej przez Team Alexa22 imprezy "Spotkaj Dzika co po kraju pomyka". Ustanowiono niewątpliwy rekord w sztafecie na 0,7 km żółtym szlakiem. Kesz będzie w tych okolicach do 21 maja i zaliczy przy okazji jeszcze jedną zacną imprezę. Pozdrawiam i dziękuję Alexowi i jego rodzinie, gratuluję zdobywcom kesza.
Interesujące miejsce --- Dnia 19 maja Dzik Bojowy - ponownie za sprawą Ekipy Alexa22 - wyruszył na "Gryfiński Żółty Szlak Bojowy".
Pozdrawiam Zdobywców.
Interesujące miejsce --- 23.05.2010 skrzynka przeszła pod opiekę tATO, który zabrał ją między innymi na Pomorskie spotkanie w Paszczy Lwa.
04.07.2010 za pośrednictwem Zyra kesz wrócił do mnie i razem ruszyliśmy dalej.
Interesujące miejsce --- Od 24 lipca Dzik Bojowy czeka w Sworach na Spotkanie Geokeszowe. Wokół okutego w łańcuchy Dzika obóz rozbiła jego okuta w blachy eskorta.
Interesujące miejsce --- Dnia 4 grudnia Dzik Bojowy był zdobywany na Mikołajkach Keszowych. Klucze jak zwykle ukryte na końcu - niezbyt tym razem długiego - żółtego szlaku. W terenowej wersji Mikołajków plan była ambitniejszy, ale cóż - zima zaatakowała.
Serdecznie pozdrawiam Zdobywców.
Kordy wskazują na miejsce spotkania - restaurację "Kampinówka" w Izabelinie. Bardzo zacne miejsce...