Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 600 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
You have to be logged-in in order to perform operations on this cache.
stats
Show cache statistics
Q1 - Kompas Qbackiego - OP24BB
czyli zaproszenie udziału w Imprezach na Orientację
Owner: Qbacki
Please log in to see the coordinates.
Altitude: 7 m. ASL.
 Region: Poland > pomorskie
Cache type: Own cache
Size: Small
Status: Ready for Search
Date hidden: 02-04-2010
Date created: 02-04-2010
Date published: 02-04-2010
Last modification: 23-05-2013
102x Found
0x moved   0 km
0x Not found
11 notes
watchers 7 watchers
131 visitors
74 x rated
Rated as: Excellent
20 x recommended
This cache is recommended by: Agatha, Bestje, czarkowaty, Doc with the dog, Fiśka&Jogi, Hellena, jaed, KrystianT, Meghan (mph), michalgns, Nannette, oleńka, Palua, Pit, Qsiaki, Semenek, Whatever, wuzet, zyr, Żywcu
In order to view coordinates and
the map of caches
you must be logged in
Cache attributes

Periodical/Paid  Compass  Nature  Password needed to post log entry! 

Please read the Opencaching attributes article.
Description PL

Kompas... przyrząd znacznie ułatwiający orientację tym co umieją się nim posługiwać... ileż to już razy po niego sięgałem (i zapewne wielu z Was) podczas weekendowych turystycznych wypadów w góry, na kajaki czy rower. Również przy keszowaniu bywa niezastąpiony, a ok. 95% odwiedzonych przeze mnie skrzynek to właśnie jego i mapy zasługa, a nie gpsa (nie posiadam). Jednak szczególnie jest mi bliski podczas startów w imprezach (marszach) na orientację (MnO) do udziału w których chciałbym Was niniejszym zmobilizować i zaprosić :)

 

A „Kompas Qbackiego” to pierwszy mój kompas jaki nabyłem na początku lat 90tych podczas mojego debiutu na Pucharze Polski w MnO w Koszalinie. I tylko z sentymentu do niego do dzisiaj go trzymam, bo połamany, rozmagnesowany, już od dawna do niczego się nie nadaje. Tak więc postanowione - stanie się moim osobistym keszem mobilnym :)

I będzie mi od dzisiaj zawsze towarzyszył na wszystkich Marszach na Orientację (ale tylko na nich!! Taka idea), więc zaliczyć tę skrzynkę będzie można jedynie podczas Mistrzostw Polski w MnO, Pucharów Polski (link do kalendarza: http://ino.pttk.pl/imprezy/2010/2010.pdf), większości rund Pucharu Województwa Pomorskiego w kategorii zaawansowanych (TZ – link do kalendarza: http://www.neptun.gda.pl/rankingi/kalendarz2010.xls), ewentualnie podczas innych InO w jakich będę brał udział albo które będę organizował.

EDIT 25.11.2010:

z uwagi na to, że w najbliższym sezonie nie planuje brać  udziału w MnO na arenie ogólnopolskiej, a w regionie ew. kilka razy w TZ, to na ten czas zmieniam zasady zdobywania tej skrzynki. Wystarczy, że od tej pory dana osoba wykaże, iż brała udział w jakichkolwiek oficjalnych zawodach mających regulamin i została sklasyfikowana, a drugą część zadania będzie można rozwiązać po indywidualnym umówieniu się ze mną gdziekolwiek będę.  

Warunkiem zaliczenia kesza będzie prawidłowe rozwiązanie prostego zadania (przy pomocy własnych przyrządów), a co na co dzień spotykane jest podczas imprez na orientację, czyli wyznaczenie azymutu oraz podanie odległości z PK 1 na 2 na podstawie udostępnionej przeze mnie mapy. Suma tych rozwiązań (po zaokrągleniu do „dziesiątki” w górę) jest hasłem do logu.

 

Do zobaczenia na InO :) 

Qbacki

 

PS. Współrzędne wskazują na siedzibę Klubu InO Neptun Gdańsk (www.neptun.gda.pl).

Pictures
rodzina kompasów, czyli Suunto, Recta i ten Jedyny ;)
no i On sam ;)
Log entries: Found 102x Not found 0x Note 11x All entries Show deletions