Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
stats
Zobacz statystykę skrzynki
Widok na Głaz Królewski - OP22BB
Ciekawostka przyrody nieożywionej...
Właściciel: konger
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
Wysokość: 0 m n.p.m.
 Województwo: Polska > zachodniopomorskie
Typ skrzynki: Tradycyjna
Wielkość: Mała
Status: Gotowa do szukania
Czas: 0:04 h    Długość trasy: 0.01 km
Data ukrycia: 27-12-2009
Data utworzenia: 28-12-2009
Data opublikowania: 28-12-2009
Ostatnio zmodyfikowano: 22-05-2018
99x znaleziona
1x nieznaleziona
8 komentarze
watchers 7 obserwatorów
111 odwiedzających
65 x oceniona
Oceniona jako: dobra
4 x rekomendowana
Skrzynka rekomendowana przez: atena.pl, Iras, szym_asi, szym_asi vs outlander :)
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Atrybuty skrzynki

Można zabrać dzieci  Szybka skrzynka  Umiejscowiona na łonie natury, lasy, góry itp 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC.
Opis PL
Królewski Głaz (zwany także Kamieniem Królewskim) - głaz narzutowy z szaro-różowego granitu, znany dzięki legendom z nim związanym oraz swych dużych rozmiarów - wysokość ok. 3,5 metra, obwód ok. 20 metrów. Dawniej rozmiary głazu były trzykrotnie większe, jednak w XIX wieku intensywnie pozyskiwano z niego materiał budowlany. Głaz znajduje się w wodach Zalewu Kamieńskiego, niedaleko północnego brzegu Wyspy Chrząszczewskiej.Kamień został przyniesiony do Polski ze wschodniej Szwecji przez lądolód. Szarą barwę głaz zawdzięcza kwarcowi, a różową skaleniom i plagioklazom. Od 1959 roku Królewski Głaz jest chroniony jako pomnik przyrody nieożywionej.
Według legendy, po opanowaniu Pomorza w 1121 roku, Bolesław Krzywousty przyjmował defiladę żeglarzy stojąc właśnie naKrólewskim Głazie. Od kamienia pochodzi także prawdopodobnie nazwa pobliskiej miejscowości, Kamienia Pomorskiego.
Na Wikipedii podano jedną z legend dotyczącego owego głazu, na tablicy przy parkingu podana jest inna legenda, warto przeczytać i ją.
Kordy powinny wskazać właściwe drzewo, jednakże gdyby nie - znajduje się ono kilkanaście metrów na zachód od parkingu (spojlak wie co i jak). Znalazców uprasza się o dyskretne bobrowanie, szczególnie!, gdy w pobliżu są turyści (zwani potocznie stonką), a także po wszystkim, prosiłbym o zamaskowanie kesza mniej więcej tak jak ja to zrobiłem, powinno to uchronić przed przypadkowym znalezieniem, wyjęcie i włożenie wymagać będzie odrobinę sprytu i ciutkę mniej zdolności manualnych. Na starcie jest orzełek policyjny generalski, smyczka oraz uśmiechnięta kulka, a także logbook i ołówek (nie ma temperówki). Skrzynka jest mała i wiele rzeczy nie pomieści, zatem wymiana drobnostek lub małych GK jest mile widziana. Skrzynkę założyłem z uwagi na fakt, iż kiedyś istniała tu jedna, aczkolwiek po zawieszeniu nie doczekała się reaktywacji. A miejsce jest nad wyraz ciekawe  :)

Królewski Głaz (zwany także Kamieniem Królewskim) - głaz narzutowy z szaro-różowego granitu, znany dzięki legendom z nim związanym oraz swych dużych rozmiarów - wysokość ok. 3,5 metra, obwód ok. 20 metrów. Dawniej rozmiary głazu były trzykrotnie większe, jednak w XIX wieku intensywnie pozyskiwano z niego materiał budowlany. Głaz znajduje się w wodach Zalewu Kamieńskiego, niedaleko północnego brzegu Wyspy Chrząszczewskiej. Kamień został przyniesiony do Polski ze wschodniej Szwecji przez lądolód. Szarą barwę głaz zawdzięcza kwarcowi, a różową skaleniom i plagioklazom. Od 1959r. Królewski Głaz jest chroniony jako pomnik przyrody nieożywionej.


Według legendy, po opanowaniu Pomorza w 1121 roku, Bolesław Krzywousty przyjmował defiladę żeglarzy stojąc właśnie na Królewskim Głazie. Od kamienia pochodzi także prawdopodobnie nazwa pobliskiej miejscowości, Kamienia Pomorskiego.
Na Wikipedii podano jedną z legend dotyczącego owego głazu, na tablicy przy parkingu podana jest inna legenda, warto przeczytać i ją.

Znalazców uprasza się o dyskretne bobrowanie, szczególnie!, gdy w pobliżu są turyści...

8.02.2014r. - keszyk przeszedł serwis, nowe opakowanie, jest logbook, coś na wymianę. Proszę dobrze maskować, dziękuję:)Poprawiłem też kordy.

11.05.2018r. - po starym keszu pozostało tylko wspomnienie i rozpadające się powoli drzewo, w którym było ukryte. Kolega Tomril wykonał serwis kesza, nowe miejsce w obecnej chwili będzie dużo lepsze niż stare. Uważać trzeba na kłujące elementy przyrody;)
A gdzie schowany jest kesz z geocachingu, ktoś pomoże?

Dodatkowe informacje
Musisz być zalogowany, aby zobaczyć dodatkowe informacje.
Obrazki/zdjęcia
Widok z parkingu.
Spojler - keszowe drzewko
Spojler - tego szukasz