Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
stats
Zobacz statystykę skrzynki
Łańcut - Śruby - OP203F
Na zapleczu fabryki..
Właściciel: Picek
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
Wysokość: 186 m n.p.m.
 Województwo: Polska > podkarpackie
Typ skrzynki: Tradycyjna
Wielkość: Mikro
Status: Zarchiwizowana
Data ukrycia: 12-04-2010
Data utworzenia: 02-10-2009
Data opublikowania: 12-04-2010
Ostatnio zmodyfikowano: 20-05-2016
57x znaleziona
5x nieznaleziona
2 komentarze
watchers 2 obserwatorów
1 odwiedzających
32 x oceniona
Oceniona jako: dobra
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Atrybuty skrzynki

Można zabrać dzieci  Dostępna rowerem  Szybka skrzynka  Przyczepiona magnesem 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC.
Opis PL

Skrzynka jest częścią zabawy Łańcucki przekręt

 Z 34 prywatyzowanych w ramach NFI podkarpackich przedsiębiorstw nie ma już sześciu, a zagrożone są następne. Między innymi Fabryka Śrub ˝Śrubex˝ w Łańcucie, która do tej pory nieźle prosperuje. Powodem obaw są niezrozumiałe dla ponad 800-osobowej załogi działania Narodowego Funduszu Inwestycyjnego, do którego należy ˝Śrubex˝. Pracownicy alarmują, że w firmie zaczyna panować chaos i dezorganizacja, wskazująca na przykład podobnej fabryki w Żywcu, która upadła na skutek nieprzemyślanych działań NFI.

   Biorąc pod uwagę konkluzję NIK o scenariuszu likwidacyjnym funduszy i maksymalizacji zysku właścicieli firm zarządzających oraz nieuzasadnione zmiany Zarządu w fabryce ˝Śrubex˝, rodzą się wątpliwości co do dalszych planów związanych z fabryką.

   Do czasu Walnego Zgromadzenia oraz posiedzenia Rady Nadzorczej odbytego 17 czerwca 2003 roku Spółka funkcjonowała bez zakłóceń, a założone w planie zadania zatwierdzone przez RN były realizowane terminowo. Efektem dobrze dotychczas kierowanej pracy firmy są korzystne wyniki ekonomiczne. Plany produkcji sprzedaży zostały wyraźnie przekroczone przy pełnym obciążeniu maszyn i posiadaniu nadkompletu zamówień, co stwarzało konieczność prac nawet w nadgodzinach.

   Pozyskanie przez Zarząd większego, niż planowano, portfela zamówień upoważniło do zapobieżenia zwolnieniu kilkudziesięciu pracowników firmy, co wymuszała Rada Nadzorcza, upatrując w tym obniżkę kosztów.

   Przy wysokim tempie produkcji towarzyszyła wysoka jakość wyrobów (znikomy procent reklamacji). Pozytywny wynik firmy nie jest przypadkowy. W pierwszym półroczu 2003 zrealizowano szereg zadań przewidzianych w planie inwestycyjnym, ˝Śrubex˝ jest znany z wiarygodności pod każdym względem, a mianowicie: nigdy nie zalegał z płatnościami podatkowymi względem państwa, wszelkie zobowiązania wobec ZUS są regulowane na bieżąco, zobowiązania wobec kontrahentów są zawsze płacone terminowo, nie posiada kredytów długoterminowych, zawsze posiadał pełną płynność finansową, nie posiada żadnych długów. Aktualny zysk brutto po 9 miesiącach sięga kilku milionów PLN.

   Fabryka Śrub w Łańcucie ˝Śrubex˝ jest jak ostatni bastion w tej branży, której udało się przejść bez strat finansowych całą dekadę ponad 10 lat, produkując wyrób polski o standardzie jakości światowej znany prawie na całym świecie. Może być nielicznym przykładem pozytywnym w gospodarce naszego kraju.

   Niespodziewana i nieoczekiwana zmiana składu Zarządu Spółki budzi wiele wątpliwości. Trudno zrozumieć również to, iż warunki nowego Zarządu płacowe i pochodne (mieszkania, samochody) zostały prawie podwojone w stosunku do angażów byłego Zarządu. W okresie od powołania nowego Zarządu do chwili obecnej nie zostały podjęte żadne znaczące gospodarczo dla spółki ˝Śrubex˝ decyzje. Poprzedni Zarząd zapewnił pełny portfel korzystnych zamówień, zabezpieczających prace fabryce do końca roku.

 Słowa Interpelacji do ministra skarbu państwa w sprawie Fabryki Śrub w Łańcucie ˝Śrubex˝ SA posłanki Haliny Murias z dnia 14 listopada 2003 r.

 Fabryka Śrub w Łańcucie ŚRUBEX S.A., która działa od 1957 r. jest największym producentem elementów złącznych w Europie Środkowo Wschodniej i liderem rynku polskiego. Marka Śrubex oraz znak firmowy ŁF są rozpoznawalne nie tylko w Polsce ale także na świecie i kojarzone z wysoką jakością wyrobów śrubowych.

 Historia:

  • 1949  
    Podjęcie decyzji o budowie w Łańcucie wytwórni śrub pod nazwą,  "Łańcucka Fabryka Śrub"  z inicjatywy Departamentu Planowania Ministerstwa Przemysłu Hutniczego.  
  • 1950-1957
    Budowa zakładu i oddanie do użytkowania, w 1957 r., Łańcuckiej Fabryki Śrub.

To te dwie najważniejsze informacje, reszta TU

Skrzynka jest częścią zabawy Łańcucki przekręt.

Magnetyk. 

Dodatkowe informacje
Musisz być zalogowany, aby zobaczyć dodatkowe informacje.