Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 600 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
You have to be logged-in in order to perform operations on this cache.
stats
Show cache statistics
Snuffer- "Urban caching - Moszna" - OP0171
Owner: SNUFFER
This cache belongs to GeoPath!
Please log in to see the coordinates.
Altitude: 91 m. ASL.
 Region: Poland > mazowieckie
Cache type: Virtual
Size: No container
Status: Ready for Search
Time required: 2:00 h    Distance to travel: 0.60 km
Date hidden: 20-01-2007
Date created: 22-01-2007
Date published: 22-01-2007
Last modification: 17-12-2010
139x Found
0x Not found
7 notes
watchers 20 watchers
232 visitors
72 x rated
Rated as: Average
2 x recommended
This cache is recommended by: bio5, Mela
In order to view coordinates and
the map of caches
you must be logged in
Cache attributes

Go geocaching with children 

Please read the Opencaching attributes article.
Description PL
'No Niepełnosprawni - niestety nie / No Wheelchair Access 'Dangerous Zachowaj ekstremalną ostrozność / Dangerous area - use caution
Mud Uwaga: woda i błoto! / Mud! 'Scenic Piękne widoki / Scenic View
   
   Moszna- raj dla urban explorerów

Elektrownia Pruszków II - zlokalizowana jest w miejscowosci Moszna koło Pruszkowa w województwie mazowieckim, kupiona ongiś przez Vattenfall Heat Poland S.A., rozszabrowana i obecnie należąca do prywatnego właściciela, który powoli rozbiera cały majdan na złom.

Elektrociepłownia nigdy nie została oddana do użytku i praktycznie gotowy ogromny obiekt, jak niektóre inne inwestycje okresu Jaruzela, powoli odchodzi w niebyt.
Obecnie pozostały tylko główne budynki. Wielki, podchodzący wodą teren sprawia niesamowite wrażenie. Znacie klimat Resident Evil albo Silent Hill? Ot, co. Wielgachne betonowe bunkry, baseny oraz inne dziwaczne, betonowe konstrukcje w większości zalane są wodą. Metalowe schody wiodące w dół prowadzą w wielu miejscach prosto do wody. Wciąż stoi gigantyczny, 256-metrowy komin, a w zasadzie betonowa konstrukcja, kryjąca w swoim wnętrzu przewody kominowe. Wydaje się jakiś nieogromny, do momentu aż staniecie u jego podnóża - od samego patrzenia w górę kręci się w głowie. Na dole zamknięta brama - podstawa konstrukcji jest tak wielka, że w środku można jeździć samochodem. Komin to dwa Pałace Kultury. Na szczyt wciąż wjeżdża winda, jeśli będziecie mieli farta i przydybiecie elektryka-konserwatora, który niczym latarnik wciąż trwa na swoim posterunku, byc może uda wam się go przekupić aby zawiózł was na sam szczyt. Z góry widać Chiny i Australię a nawet chałupę Wojtka nad Wisłą. Wędrując po terenie mieliśmy wrażenie, że komin wypuszca jakimś cudem dym. Nic z tych rzeczy - to chmury zaczepiały o jego szczyt i potargane przez monumentalną konstrukcję sprawiały wrażenie jakby dym wylatywał prosto z otworu gdzieś tam wysoko.

Druga co do wielkości konstrukcja to 16-piętrowy budunek, opuszczony i wypruty z wszelkiej wartościowej treści ale wciąż wypełniony gigantycznymi metalowymi konstrukcjami, pośród których wiją się schody wiodące przez niekończące się podesty i galeryjki - na sam dach. Beton i żelazo. Z góry widoki nieziemskie, szczególnie piękny jest wschód słońca.
Trochę zdjęć, zrobionych przez urbexów, możecie obejrzeć tutaj oraz tutaj.

UWAGA: prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności przy bobrowaniu w budynkach, szczegolnie przy wchodzeniu na schody, galerie, dachy, itp. Pamiętajcie: to stara konstrukcja, nigdy nie konserwowana. Duże już z Was dzieci więc pamiętajcie, że łazicie na własne ryzyko, szczególnie zaś wspinacie się na własne ryzyko. Zachowajcie dużą rozwagę i ostrożność. Jeśli macie lęk wysokości pamiętajcie, że wejść można wszędzie, choćby na czworakach. Ale nie dacie rady zejść.
Pamiętajcie także, iż teren i obiekty mają swojego właściciela - może nie być wniebowzięty jesli Was tam zastanie.


Dojazd: Teren jest w zasadzie ogrodzony i zamknięty dla osób postronnych. W zasadzie...
Na bramie głównej ochrona, można miło pogawędzić ale chłopaki tam pracują więc nie wpuszczą nikogo. Uszanujcie ich pracę i nie taranujcie bramy ani nie drzyjcie portek przez płoty.
Podane koordynaty to zakręt na szosie do/od Brwinowa która biegnie obok terenu elektrowni. Odchodzi stamtąd błotno-ziemna droga, która po dziurach i krzakach doprowadzi Was do terenu elektrowni "od kuchni". Na końcu drogi lekki przekop, 4x4 przejedzie, osobówka nie. Nie ma potrzeby jechać dalej, tam zostawcie samochód. Ogrodzenie od tamtej strony dawno przeniosło się w niebyt na dośc długim odcinku. Można rzec, w razie czego, iż teren jest otwarty - bo tak wygląda. Stamtąd atakujcie cache.

Fotka na tle komina zalicza kesza 

www.opencaching.pl

Snuffer

Generated by The Selector

Pictures
Moszna
Resident Evil
woda, woda...
podwodny świat
bramy piekieł
metalowe konstrukcje
schodami do góry
kolejne schody
tędy do skrzynki
Spoiler
Log entries: Found 139x Not found 0x Note 7x Picture 129x All entries Gallery