Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 600 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Je moet ingelogd zijn om deze cache te loggen of te bewerken.
Weekend na Polesiu - OP8ZGK
Eigenaar: erykradek
Lijst met deelnemers
Log in om de coördinaten te kunnen zien.
Hoogte: meter NAP
 Provincie: Polen > lubelskie
Cache soort: Evenement
Grootte: Geen behuizing
Status: Gearchiveerd
Datum evenement: 20-07-2019
Gemaakt op: 23-04-2019
Gepubliceerd op: 23-04-2019
Laatste verandering: 02-07-2019
0 Deelgenomen
3 Wil deelnemen
3 Opmerkingen
watchers 2 Volgers
98 x Bekeken
0 x Gewaardeerd
Beoordeeld als: n/b
Om de coördinaten en de kaart te zien
van de caches
moet men ingelogd zijn
Cache attributen

Periodical/Paid  Go geocaching with children  Bike  Take something to write  Nature  Monumental place 

Lees ook het Opencaching attributen beschrijving artikel.
Beschrijving PL

Polesie jest krainą geograficzną, rozciągającą się na terenie Polski, Białorusi i Ukrainy. W naszym kraju znajduje się jego zachodnia część, zwana również Polesiem Lubelskim. Obejmuje część województwa lubelskiego. Są to tereny zalesione ale i bagienne. Dawniej na tych terenach zamieszkiwały rody szlacheckie, co poskutkowało istnieniem wielu pięknych dworków oraz pałaców, które możemy podziwiać do dziś. Polesie to największa w Europie kraina jezior, bagien i moczarów, objęta patronatem UNESCO, jako Transgraniczny Rezerwat Biosfery "Polesie Zachodnie".

 

Podczas weekendu zapraszam na niezwykłą przygodę na ścieżkach przyrodniczych Parku – ścieżce "Dąb Dominik”, “Spławy", „Perehod” i „Mietiułka”. Wisienką na torcie będzie ścieżka “Żółwik”, gdzie zobaczymy żyjące tu żołwie błotne. Park będziemy poznawać pieszo i rowerowo, a bazą wypadową będzie miejscowość Nowy Orzechów. Spotykamy sie na kordach o 10.00 (przystanek autobusowy)

 

W ten weekend zostaną otwarte dwie nowe geościeżki: pierwsza "Dookoła Poleskiego Parku Narodowego", a druga to niespodzianka ;) 

 

Plan spotkania:
Dzień I - 20.07.2019
Wycieczka rowerowa w gląb Poleskiego Parku Narodowego na ścieżki Perehod oraz Mietiułka. Do przejechania ok. 50 km. Po drodze prejazd przez Sosnowicę, gdzie stoi zabytkowa cerkiew z poczatków XVI wieku i gdzie Kościuszko przeżył tragiczną miłosną przygodę. Wieczorem ognisko i integracja.
 
Dzień II 21.07.2019
Wycieczka rowerowa w gląb Poleskiego Parku Narodowego na ścieżki Dąb Dominik, Spławy i Żółwik. Dla chętnych wizyta w Ośrodku Dydaktyczno Muzealnym. Do przejechania ok. 30 km i ok. 9 km do przejścia pieszo.
 
 
Baza noclegowa:
Na miejsce noclegowe i bazę wypadową, zapraszam Was na działkę w miejscowości Orzechów Nowy, która znajduje się przy otulinie Poleskiego Parku Narodowego, ok. 2 km od jeziora Zagłebocze. Na działce jest dostęp do wody, jest prąd, jest możliwośc ugotowania posiłku. Działka jest spora, więc jest dużo miejsca na rozbicie namiotu. Mamy dostęp do prysznica i toalety, ale proszę pamietać, że nie jest to standard hotelu 5 *
Ewent jest darmowy. Proszę tylko o symboliczną skladkę 10 zł. za prad, gaz i wodę. Wstęp na ścieżki Poleskiego Parku Narodowego biletowany.
 
 
źródło, mapki ze strony PPN
Afbeeldingen
mapa dominik
mapa mietiuka
mapa perehod
mapa spławy
Logs: 0 3 Opmerking 3x Afbeelding 1x Alle logs Galerij