Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
stats
Zobacz statystykę skrzynki
Obóz Łojantów - OP8W1L
Plemię Łojantów
Właściciel: Ciapciak
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
Wysokość: 1317 m n.p.m.
 Województwo: Słowacja > Východné Slovensko
Typ skrzynki: Tradycyjna
Wielkość: Mikro
Status: Gotowa do szukania
Data ukrycia: 06-09-2018
Data utworzenia: 07-09-2018
Data opublikowania: 07-09-2018
Ostatnio zmodyfikowano: 10-09-2018
0x znaleziona
1x nieznaleziona
0 komentarze
watchers 1 obserwatorów
31 odwiedzających
0 x oceniona
Oceniona jako: b.d.
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Atrybuty skrzynki

Dostępna w określonych godzinach lub płatna  Można zabrać dzieci  Skrzynka niebezpieczna  Szybka skrzynka  Weź coś do pisania  Umiejscowiona na łonie natury, lasy, góry itp  Dostępna tylko pieszo 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC.
Opis PL

Łojanci - ludy niewiadomego pochodzenia zasiedlające okresowo tereny górskie, nazwa prawdopodobnie wzięła się z języka staromenelskiego - "Łoić" czyli opróżniać butelki z płynami zawierającymi napoje energetyczne i herbatę, może też wyrażać zamiłowanie do łojenia komuś skóry, wyjaśnia to używanie w ich języku zwrotów: "Dać z buły", "Mlasnąć", "Napieranie", "Przyglebić", "Przyłożyć wektora", "Rozchłamić", "Stefanowe obicie", "Monostrzał".

Ludy owe żywią się zazwyczaj szturmżarciem i przypuszczalnie mięsem (zostawiają po sobie kostki), ich znakiem rozpoznawczym są kolorowe kapelusze, z poczynionych wieloletnich antropologicznych obserwacji sądzi się, że używają różnych rodzajów szpeju noszonego w worach (np. dupowsporków) do polowań na ściany, lubią też wędkować, animuszu do tego dodaje im często biała odwaga. Nie wiedzieć czemu dojrzewanie prowadzi u nich do śmierci poprzedzonej często telegrafem a zawsze lotem.

Odczuwają silną niechęć do plemion Dżemów i Filanców, nie lubią także jak im za tyłkiem zawiewa bo wtedy może dojść do piątego stopnia lawinowego i muszą szybko biec pod górę, jeśli nie zdążą to mają śnieg po górne jaja, co może zakończyć się przebiśniegiem i wizytą Rycerzy Błękitnego Krzyża.

Podczas godów robią wrażenie na partnerkach kaczuchami. Najwyżej w hierarchii plemienia stoją ekstremaliści, przeprowadzający onsajty, najniżej kursanci i pażdzierzowcy, kobiety w ich szeregach niestety często zostają samobieżnymi przyrządami asekuracyjnymi bądź samobieżną grzałką śpiwora. Zaobserwowano też unikanie przez nich jak ognia Wielkiej Grani Krupówkowej.

Obóz w momencie mojej wizyty był pusty, jednak znalazłem ślady bytowania osadników, gdy ich nie będzie można się na chwilę zadomowić. :)

 

Dla zainteresowanych >słownik plemienny<

 

Uwaga!

Z powodu corocznego zamykania słowackich szlaków zimą, kesz jest niedostępny od 1.11. do 15.06, stąd atrybut "dostępna czasowo".

 

Pewnie sporo ludzi keszujących wie o niebezpieczeństwach gór, jednak jeśli jesteś pierwszy raz w górach zapoznaj się z >tym<, bezpieczeństwo to podstawa.

 

Jeśli masz sto procent pewności że kesz zaginął - śmiało reaktywuj.

 

Dodatkowe informacje
Musisz być zalogowany, aby zobaczyć dodatkowe informacje.
Obrazki/zdjęcia
Obóz i miejsce ukrycia
Z bliższa
Wpisy do logu: znaleziona 0x nieznaleziona 1x komentarz 0x Wszystkie wpisy