Użytkownik / e-mail:   Hasło:   
Banner
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
Skrzynka nietypowa
difficulty terrain
stats
Skrzynka nie ma jeszcze statystyki
Koh Samet - raj na Ziemi - OP8KKJ
Właściciel: erykradek
Ta skrzynka należy do geoŚcieżki!
compass Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
altitude Wysokość: 0 m n.p.m.
location Województwo: Tajlandia > ?
type Typ skrzynki: Skrzynka nietypowa
size Wielkość: Mała
status Status: Gotowa do szukania
hidden Data ukrycia: 08-01-2017
creation-date Data utworzenia: 08-01-2017
last-mod Ostatnio zmodyfikowano: 10-01-2017
znaleziona 0x znaleziona
nieznaleziona 0x nieznaleziona
komentarz 0 komentarze
watchers 0 obserwatorów
visits 12 odwiedzających
votes 0 x oceniona
score Oceniona jako: b.d.
Aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki,
musisz się zalogować.
attributes Atrybuty skrzynki

Można zabrać dzieci  Weź coś do pisania  Umiejscowiona na łonie natury, lasy, góry itp  Miejsce historyczne  Dostępna w określonych godzinach lub płatna  Potrzebne hasło do logu! 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC. link
description Opis PL

Podczas mojej AzjaTour większość czasu przeznaczyłem na zwiedzanie, ale nie można przez 16 dni biegać po Azji i nie odpocząć. Pierwsze miejsce wypoczynkowe to było Mui Ne w Wietnamie, drugie w Tajlandii. Warunki wyboru były tylko dwa: miejsce musi być blisko Bangkoku i nie może być Pattayą. Padło na Koh Samet. Dojazd z Bangkoku jest tam prosty. Możliwości jest wiele, w zależności skąd się startuje. Najlepiej dojechać na wschodni dworzec autobusowy Ekkamai. Już przed wejściem będzie budka, gdzie mozna kupić bilet na minibusa. Może nie najwygodniej, ale szybko, bo jedzie się autostradą i z tubylcami, co jest zawsze okazją do poznawania kultury. Żeby dopłynąć do Koh Samed trzeba wysiąść w wiosce Ban Phe, niedaleko za Rayong. Stamtąd za 100 bahtów za bilet w dwie strony można dostać się na wyspę promem. Wyspa duża nie jest. Polecam wynająć skuter (300 BHT). Ja zwiedziłem wyspę w jeden dzień - czas łącznie ze spontanicznymi przerwami na kąpiele morskie i słoneczne :)

 port

Tak wygląda port w Ban Phe

 

kurty

A tym się płynie na wyspę

 

 łajba

Albo tym

 

promy 

Dobra - koniec żartów:)Na wyspę płynie się zazwyczaj takim promem, ale można i motorówką prosto pod hotel, czy balią ze zdjęcia powyżej - wszystko zależy od zasobności portfela ;)

 

Port na Koh Samet

A tak wygląda port na Koh Samet

 

Na wyspie możliwości plażowania jest kilka. Każda plaża różni się od siebie. Koh Samet jest popularna wśród Tajów, którzy wybierają tu się tu na dzień lub dwa, żeby odpocząć. Są też plaże wyłącznie dla obcokrajowców z ekskluzywnymi hotelami lub takie, na których jest więcej barów niż piasku. Zatrzymałem się w hotelu, który wyglądał jak z bajki. Ze środka jestem w stanie przez szczeliny obserwować świat i zastanawiam się kto może obserwować mnie. Ale ma swój klimat i względny spokój. Na plażę wystarczy przejść przez hotelowy ogród. 

 willa

Moja willa

 

plaża

Rajska plaża

 

Plażując nie trzeba wychylać dzioba spod parasola. Co chwilę przychodzi jedzenie (od owocowo-warzywnego po grillowane mięso), masaż robią przestawiając szybko leżaki, a gdy akurat nie jesteśmy zajęci ani jednym ani drugim, to zawsze można kupić sobie nowe pareo albo szarawary. Co ciekawe z tych dobrodziejstw korzystają głównie lokalni turyści, których jest tu sporo. To również u nich można najlepiej zaobserwować smaki kuchni tajskiej. Podróżują grupami, zamawiając całe stoły różnorodnych potraw. 

 

zachód słońca

Zachód Słońca na Koch Samet

 

Po wschodniej stronie wyspy są najpiękniejsze plaże. Po zachodniej klify i najpiękniejsze zachody słońca. Nawet jest specjalny punkt widokowy wyznaczony po to, by podziwiać zachody. Zachodnia strona jest też mniej oblegana przez turystów. Cała wyspa (oprócz wioski przyportowej) jest Parkiem Narodowym. Trzeba zapłacić 200 BHT za pobyt jako bilet wstępu. I faktycznie oprócz hoteli, barów i turystów, można tu znaleźć piękną przyrodę. Im dalej od miasteczka portowego, tym bardziej dziko i piękniej. Znalazłem dwa miejsca bez turystów: półwysep z latarnia morską oraz półwysep na samym końcu wyspy, który jeszcze dzieli się na dwa - wschodni i zachodni. Tam właśnie długo siedziałem patrząc w morze i na Thaja łowiącego ryby i zbudowałem kamienny kopczyk. W Himalajach postawione przez wędrowców kopczyki to najprostsze budowle sakralne (na wzór „stup”).

 kopczyk


 O keszu:

Skrzynka umieszczona jest koło Białego Buddy (patrz kordy), w drzewie za małym, złotym Buddą. Miejsce ukrycia znajduje się tuż koło cmentarza i świątyni, więc proszę o zachowanie powagi i ostrożność w szukaniu. Do zalogowania skrzynki potrzebne będzie hasło, które zdobędziesz na wycieczce po wyspie. Proponuje zacząć od portu.

- przed wejściem do portu znajdziesz pomnik. Z ilu postaci się składa?

- zaraz za szlabanem rozpoczynającym teren Parku Narodowego znajduje się biały słup/znak. Jaką cyfrę na nim widzisz (duża na samym dole, w miejscu zakrytym na spojlerze)

- koło głównej drogi znajdziesz pierwsza syrenkę. Jak nazywa się autor tego pomnika?

- niedaleko też jest druga syrenka. Potrzebne ci drugie słowo z nazwy tego pomnika

- przy Sun set veiw point znajdziesz znak drogowy z informacją o stopniu nachylenia terenu. Jaką liczbę tam widzisz?

- na końcu wyspy, niedaleko znaku mówiącego o tym, że jesteś w Parku Narodowym, znajduje się tablica z krótką historia Parku. Potrzebna ci pierwsza data, którą tam zobaczysz - oczywiście po angielskiej stronie :)

Hasło pisane jest tak, jak w oryginale, bez spacji. Jeśli skrzynka zginie, proszę o reaktywację.

Obrazki/zdjęcia
Bogini strzegąca Portu
Biały Budda i demon strzegący wejścia na teren światyni
tam szukaj
z ilu postaci składa się ten pomnik?
jaką cyfrę tu widzisz?
jak nazywa się autor tego pomnika?
drugie słowo z nazywy tego pomnika
ile %?
W pobliżu szukaj tablicy z historią Parku
Wpisy do logu: znaleziona 0x nieznaleziona 0x komentarz 0x