Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
You have to be logged-in in order to perform operations on this cache.
stats
Show cache statistics
/BŚE/ Białogardzka ścieżka edukacyjna #9 - OP8HZT
Białogardzki "keszing"
Please log in to see the coordinates.
Altitude: 28 m. ASL.
 Region: Poland > zachodniopomorskie
Cache type: Other type
Size: Micro
Status: Ready for Search
Date hidden: 27-08-2016
Date created: 27-08-2016
Date published: 27-08-2016
Last modification: 31-10-2020
32x Found
1x Not found
2 notes
watchers 0 watchers
79 visitors
25 x rated
Rated as: Excellent
17 x recommended
This cache is recommended by: areckis, Badzia Gadzia - (BG), Ciachol, Fekalito, Hr. Jan Usz, kurier, mcflis, Miki., misiowa, moku.stg, Qbacki, RedKrosss, Sir Black, Tisia, Tomril, Whatever, Włóczykij.
In order to view coordinates and
the map of caches
you must be logged in
Cache attributes

Bike  Take something to write  Nature 

Please read the Opencaching attributes article.
Description PL

 Białogardzka ścieżka edukacyjna #9 

 

Białogard                                                    oc     

W związku z powstaniem w mieście pierwszej ścieżki przyrodniczo- edukacyjnej, zapraszam Was do odwiedzenia tego miejsca.

o miejscu...

Miasto Białogard przy wsparciu finansowym Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie stworzyło ścieżkę przyrodniczo – dydaktyczną na terenach leśnych znajdujących się nieopodal ul. Słonecznej, w obszarze Natura 2000 - w Specjalnym Obszarze Ochrony siedlisk pn. „Dorzecze Parsęty”. To pełne zieleni miejsce doskonale nadaje się nie tylko do odpoczynku i rekreacji, ale również do nauki. Przechadzając się nowopowstałą ścieżką możemy dowiedzieć się wielu interesujących rzeczy na temat lokalnej fauny i flory.

Na zielonej polanie zamontowano więc 5 stanowisk edukacyjnych. Każde z nich składa się z kostki edukacyjnej, ławki dębowej i kosza na odpady. Ławki są wygodne, kosze bardzo przydatne, ale czym są owe kostki? Idealnie komponujące się z leśnym otoczeniem słupki z obrotowymi kostkami to połączenie zabawy i nauki. Nie da się przejść obok nich obojętnie, zauważane z daleka pobudzają naszą ciekawość. Gdy podejdziemy bliżej zauważymy, że na każdej z 4 ścian wszystkich kostek znajdują się rysunki i opisy gatunków zwierząt i roślin, które spotkać możemy na danym obszarze ścieżki edukacyjnej. Dzięki kostkom dowiemy się m.in. czym różnią się żaby moczarowe od ropuchy zielonej, lub jak rozpoznać skowronka zwyczajnego, kosa, kwiczoła, dzięcioła i wiele innych ptaków, płazów, kwiatów, krzewów i drzew. Tereny leśne przy ścieżce edukacyjnej są bardzo bogate w rozmaite gatunku zwierząt i roślin. 

Zachęcamy do odwiedzania zielonej ścieżki w różnych porach roku i o różnych porach dnia, dzięki temu można zaobserwować zróżnicowanie fauny i flory. W okresie letnim na przykład, przy zachowaniu odpowiednich środków ostrożności warto przedłużyć swój pobyt do wczesnych godzin nocnych, aby obserwować intensywnie żerujące nietoperze.

Na początku ścieżki, przy wejściu do lasu postawiona została specjalna tablica informacyjna opisująca całą trasę ścieżki ekologicznej, nie ma więc obaw, nikt się nie zgubi.

Tak przygotowana ścieżka przyrodniczo-dydaktyczna pozwoli w interesujący i bezpieczny sposób zwiedzić teren lasu oraz umożliwi uczestnikom zajęć edukacyjno-ekologicznych poszukiwania ciekawej flory i fauny objętej ochroną.

źródło: bialogard.info

Keszyk założony w trakcie wizyty serwisowej na ścieżce edukacyjnej. Proszę nie sugerować się numeracją keszy- skrytki są ponumerowane według kolejności zakładania.

o keszu...

Keszyk jest oddalony nieco od samej ścieżki, ale postanowiłem pójść kawałek dalej i trafiłem na bardzo ładne skupisko wielu gatunków drzew. Tutaj można oddać się kontemplacji z dala od zgiełku i słysząc jedynie śpiew ptaków. 

Keszyka szukaj w wyznaczonym obszarze na dołączonej mapce. 

Powodzenia! :)

Pozostałe kesze z serii:

#1     #2     #3     #4     #5     #6     #7     #8     #9    #10    #11

Nie wyrażam zgody na reaktywację kesza.

Additional hints
You must be logged-in to see additional hints
Pictures
obszar poszukiwań
Log entries: Found 32x Not found 1x Note 2x All entries Show deletions