Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 500 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
stats
Zobacz statystykę skrzynki
SDiP ICE Centrum Kongresowe Kraków - OP87A5
Właściciel: ArekPro
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
Wysokość: 200 m n.p.m.
 Województwo: Polska > małopolskie
Typ skrzynki: Tradycyjna
Wielkość: Mikro
Status: Gotowa do szukania
Data ukrycia: 26-02-2015
Data utworzenia: 26-02-2015
Data opublikowania: 26-02-2015
Ostatnio zmodyfikowano: 11-09-2016
70x znaleziona
6x nieznaleziona
5 komentarze
watchers 1 obserwatorów
63 odwiedzających
50 x oceniona
Oceniona jako: dobra
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Atrybuty skrzynki

Szybka skrzynka  Można zabrać dzieci  Weź coś do pisania  Dostępna rowerem 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC.
Opis PL

MIEJSCE

ICE Kraków Congress Centre (ang. International Conferences and Entertainment) – wielofunkcyjny obiekt, zlokalizowany nad Wisłą, przy Rondzie Grunwaldzkim w Krakowie, u zbiegu ulic Marii Konopnickiej i Monte Cassino, na obszarze Dębnik. Otwarty w 2014.

Centrum przystosowane jest do organizacji kongresów, konferencji, koncertów, spektakli, wystaw i innych wydarzeń społeczno-kulturalnych. Operatorem ICE Kraków jest Krakowskie Biuro Festiwalowe.

ICE Kraków dysponuje trzema głównymi salami: Audytoryjną, Teatralną oraz Kameralną, mieszczącymi maksymalnie odpowiednio 2000, 600 i 300 użytkowników. Poza Salą Audytoryjną na szczególną uwagę zasługuje druga co do wielkości Sala Teatralna: jej składane trybuny pozwolą na zwiększenie powierzchni podłogi w przypadku wykorzystania jej na bankiety czy wystawy.

Centrum, mogące pomieścić 3200 uczestników, dysponuje także zespołem sal konferencyjnych z regulowanymi przesuwnymi ściankami, przeszklonym, 3-poziomowym foyer z widokiem na Wawel, wielofunkcyjną salą wystawową i powierzchniami pomocniczymi

W pobliżu skrzynki znajduje się również Latarnia Umarłych. Słup dębnicki, bo pod taką nazwą jest znana jest to kapliczka słupowa w stylu barokowym zlokalizowana w Krakowie na pograniczu dawnych osad Dębniki i Ludwinów. Kapliczka została wzniesiona z cegły pochodzącej prawdopodobnie z przełomu XVII/XVIII wieku, choć niektóre źródła szacują datę jej budowy na XVI lub początki XVII wieku. Pierwotnie pełniła funkcję latarni umarłych. Na noc zapalano latarnię wyciąganą na sznurze. We wnęce umieszczono później figurkę Chrystusa Frasobliwego.

Prawdopodobnie kapliczkę zbudowano jako latarnię umarłych na cmentarzu cholerycznym leżącym przy trakcie wiodącym z Kazimierzado Tyńca, czyli w rejonie obecnego skrzyżowania ulic Twardowskiego i Bułhaka. W 2008 roku kapliczka została przeniesiona w stronę ul. Marii Konopnickiej. Przeprowadzane w 2008 i 2009 roku prace archeologiczne wykazały istnienie w tym miejscu w przeszłości cmentarza, prawdopodobnie cholerycznego. Obecnie kapliczka jest przeniesiona z powodu budowy Centrum Kongresowego.

CACHE

Skrzynka to pojemnik po lekarstwach ukryty +/- 5m od współrzędnych. W środku są certyfikaty dla trzech pierwszych znalazców. Do wyjmowania logbooka może się przydać penceta. Proszę o dokładne składanie logbooka .W tej skrzynce kod znajduje się na logbooku.

Skrzynka do adopcji! Więcej informacji tutaj: Forum OP 
 
Skrzynka należy do serii "Skarby Dębnik i Podgórza". Znajdź wszystkie skrzynki z tej serii i odkryj tajemnice "Skarbca Podgórskiego". Wystarczy, że zapiszesz lub zrobisz zdjęcie kodowi na logbooku.Zbierz je wszystkie i odkryj współrzędne finału.Seria jest obecnie niekompletna, wkrótce nowe skrzynki...

BannerFans.com

Dodatkowe informacje
Musisz być zalogowany, aby zobaczyć dodatkowe informacje.